Skoči na vsebino

Mazda 3 1,6 Activka 2008


Marija

Priporočeno sporočilo

Sem se kar stresel, ko sem prebral prvi post. Sam sem namre? ?e vedno v pri?akovanju 3ke.

 

Mislim, da je bilo odgovorov ?e dovolj upam, da zdej vse ?tima.

 

?e bi bil problem samo pri zagonu...nevem zgodaj zjutraj -10, pr?igana klima, radio in vsa ostala mo?na elektrika se zna avto malo pomatrat.

 

Kako ste lastniki ta nove Activ mazde zadovoljni?

 

 

Active je enaka kot vse ostale samo da je full oprema (ker se mazda 3 poslavlja) in spomladi pride nova.

Druga?e pa v neki drugi temi sem napisal da mi je trojka pri -10 v?gala v prvo, takoj sem dal na gretje in fentilator do fulla in ?e vklopil gretje zadnje stekla in ogledal in vse je ?timalo kot bi moralo, display je malenkostno po?asneje delal, podatki so bili pa vsi ok, tudi nobenih ?ri?kov ipd....tako da nima? se kaj bati, seveda se pa tudi pri Mazdi lahko zgodi da ti kaj nagaja,pa? tudi japonci pri montiranju kaj kiksnejo oz. se lahko zgodi da je kaj narobe.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moja je s prve vzgala tudi potem, ko je bla pokopana v snegu 2 dni pri -17 (na smucanju)

pri takem hudem mrazu meni ponavadi nagajajo vrata ker rata tista gumica zelo trda in je treba vrata zapret kot pri zastavi...drugih problemov ni

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej v bistvu se ne sekiram in dejstvo, da ti lahko "najbolj?i" avto crkne pa ni va?no kdo kaj je skup ?fraufal.

 

Vseen je pa vredu, da se prej malo pozanima? ... sicer je na?eloma prepozno ker je avto naro?ena in ga ?akam ?e cca 3 ali 4 mesece. Ampak na kvaliteto je potrebno po?akat :D

Lp

Nathan

 

Blog - nathan.si

Flickr - Gallery

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. Od kdaj je brezpla?en :ne vem: ?e nima? kak?nega posebnega dogovora o tem ni ni? brezpla?no ne materjal (olje, filter) niti delo

 

2.) Ni? ne gledajo, ?e se "?e vse dr?i skupaj" ampak zgolj zamenjajo olje in je to vse. Tisto kar pa zasmrdi izpod pokrova pri novem avtu pa ni plastika ampak so raznorazni namazi, konzervans ipd, ki se zaradi visokih temperatur zdaj zape?ejo in oddajajo tak zna?ilen vonj. To je tudi dokaz, da motor po vgradnji ni nikoli segret do delovne temperature.

 

Tudi pri gumah se ne bi strinjal, ker ne obstaja neuporabni in uporabni sloj, kve?emu guma z obrabo zgublja na oprijemu in dobrih karakteristikah. Edina stvar, ki bi jo pri namestitvi novih gum omenil je le to, da je treba paziti vsaj kak?en dan dva, da se ne ?tartuje na silo, saj se lahko feltna obrne v gumi in s tem se podere centra?a. Velja, tudi za tiste, ki imate samo ene feltne in vsaki? menjavate samo med letnimi in zimskimi pnevmatikami.

 

Meni na Interclassu na obeh Mazdah niso zara?unali ni? pri 1500km......

Ce jih citiram: Servis je del garancijskih pogojev mazde!

 

Kar se ti?e gum, pa mi je vulkanizer letos pri novih rekel da potrebujejo vsaj 500km da se ute?ejo in delujejo (tako kot bremze...)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni na Interclassu na obeh Mazdah niso zara?unali ni? pri 1500km......

Ce jih citiram: Servis je del garancijskih pogojev mazde!

 

Pa so ti menjali olje? ?e je bil sam vizuelni pregled pol niso kej dost naredl. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa so ti menjali olje? ?e je bil sam vizuelni pregled pol niso kej dost naredl. :ne vem:

 

Doto?ili so ga, to vem, pa hladilno tud mal....vitrex je bil tudi....?akal sem 1,5 ure.... :whatever::whatever:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem ga jaz peljal na ta famozen servisni poseg na 1500 km so mi menjali olje, filter in tesnilo, kar sem tudi pla?al. Brezpla?no je bilo delo in pregled nevem ?esa. Pregledali naj bi zategnjenost vijakov na kolesih in ?e kaj na podvozju. Za servis so mi pri nakupu avta rekli, da je priporo?ljiv, ni pa obvezen.

Bolje je da olje, kjer naj bi bil tudi kak?en opilek menjam, in se nadaljne kilimetre vozim s ?istim oljem.

 

Tako se tudi naredil in sedaj sem sre?en, ker je v avtu ?isto olje. :danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko potrdim, da je ta??ina Mazda 6 bila na servisu za 1500 km in je le ta bil zastonj. Menjava olja, filtra, preverjanje zategnjenosti podvozja itd.

 

Kar pomeni da dolo?eni servisi mal kasirajo direktno....... :rozico:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej v bistvu se ne sekiram in dejstvo, da ti lahko "najbolj?i" avto crkne pa ni va?no kdo kaj je skup ?fraufal.

 

Vseen je pa vredu, da se prej malo pozanima? ... sicer je na?eloma prepozno ker je avto naro?ena in ga ?akam ?e cca 3 ali 4 mesece. Ampak na kvaliteto je potrebno po?akat :D

 

 

Ni? bat... avto je druga? superca! Jaz naj bi jo ?akala tud 6 mesecev, sam sem jo 2 meseca prej dobila, tko da bodi pripravljen, da te pokli?ejo ?e zelo kmalu :jupiii::jupiii:

 

tole z garancijo pa servisom bom pa jaz natan?no preiskala.

?e kej pametnega izvem takoj poro?am!

 

.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni? bat... avto je druga? superca! Jaz naj bi jo ?akala tud 6 mesecev, sam sem jo 2 meseca prej dobila, tko da bodi pripravljen, da te pokli?ejo ?e zelo kmalu :jupiii::jupiii:

 

tole z garancijo pa servisom bom pa jaz natan?no preiskala.

?e kej pametnega izvem takoj poro?am!

 

.

 

 

Niso ?e klical!!! :angry: Sam da niso kak?ni Somalijski pirati ladje zavzel :)

 

Glede rednega (prvega) servisa je tako...nisem ?e sli?al, da bi ti dali olje zastonj not. Delo ne ra?unajo samo za material pa nevem, ?e ga kar ?enkajo... :ne vem:

Lp

Nathan

 

Blog - nathan.si

Flickr - Gallery

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so pri 1500 km zamenjali olje in filter, kar sem tud pla?al, delo je blo pa zastonj <_< .

Kar se pa ti?e modrovanj o nepotrebnosti tega servisa in utekanja vozila, se pa lastniki novih ne zana?ajte na tak?na zagotovila prodajalcev. Omenjeno res ni obvezno, je pa vsekakor zelo priporo?ljivo (tako so rekli meni). Danes je pa? tako, da je vsakega evra za vzdr?evanje ?koda in da je vsaka previdnost pri uporabi "user nefriendly...". Ko pa stvar crkne (po mo?nosti kak?en mesec po izteku garancije), je pa za vse kriva neprimerna uporaba vozila. Imam pri ?eninem Cliotu redne servise na 30.000 km, ampak moram v tem ?asu noter zlit vsaj pol novega olja, ker ga po?re (pa druga? ni slab avto...).

 

Pred kratkim sem kupil Hondo Jazz, :bravo: in ni nobenega servisa na 2000 km. :) Servis je ?ez eno leto. Trgovec mi je svetoval, da motorja ne ?param ampak naj vozim kakor ho?em pod visokimi obrati ali niskimi. ?e bo kaj z motorjem narobe je pa itak 3 letna garancija. Naredil sem 1500 km pa prede "kot mali mucek". Nobenih ?udnih zvokov ali kaker?ni koli drugega nepotrebnega zvoka. Ve?ina kilometrov sem naredil po avtocesti kjer je hitrost 130 km/h, vendar sem ga takoj sprobal na 180 in ?e malo ?ez. Zaenkrat sem zadovoljen z avtom poraba pa je 6.2 l na 100km (po ra?unalniku) :)

 

Pa ?e to.

?e bi meni prodajalec prijavil kaj takega, bi se obrnil in ?el takoj ven. Pri takem norcu ?e ?asopisa ne kupim ?zmeden??zmeden??zmeden?

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.