Skoči na vsebino

323f pri 145.000km - da ali ne


Priporočeno sporočilo

ojla!

 

Sem nov pa imam eno vpra?anje..

 

Trenutno vozim civica bingo letnik 1997. sedaj mi je pa mimo o?i priletela ena mazdica 323f. Avto mi je ?e od nekdaj v?e?, tega konkretnega pa poznam, ker ga je imel moj some??an. Tako sem se malce pozanimal in ugotovil, da podatki dr?ijo, avto je nekaramboliran, od prvega lastnika, prevo?enih ima pa 145.000km (realnih) in sicer na relacijah (Ko?evje-LJ). ma?ina je 1,5. Se lahko pri teh km za?nejo pojavljat ?e kake te?ave z avtom? Kako je s katalizatorjem, izpuhom, amortizerji itd... pri teh km? Moj bingo ima namre? sedaj 100k realnih in mi vi?ja kilometra?a ne le?i ravno... menjal bi pa zaradi tega, ker ima mazda nekaj ve? opreme in pa pet vrat... Pa ?e dolo?ene prednosti bi imel zaradi nekih poznanstev pri firmi, ki ga prodaja... Skrbijo me samo km (?eprav ih spet ni preve?, ampak ve?,kot jih imam sedaj) in da ne bodo sledili ve?ji stro?ki...

 

Lp&hvala

 

mrcina

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pi?em na pamet, ker avta nisem videl, ampak, ?e je redno vzdr?evan, kot pravi?, potem 145000km NI problem sploh... je pa res da je pri teh kilometrih pametno temeljito preveriti vse stvari s podvozjem ipd...

 

druga?e pa tako... jaz mam mx-o ki ma 160.000 km pa je stara 12 let... pa ni nekih posebnih problemov... razen tistega, kar je pa? s starostjo pogojeno...

 

za tipi?ne napake 1.5 motorjev pa ?al ne vem... bo mogo?e kdo drug kaj dodal...

 

saj je ta motor zelo raz?irjen...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, podvozje vem... sicer bi se moral najprej pozanimat, ?e je bilo mogo?e ?e kdaj kaj menjano... Druga?e sem imel itak v mislih kar takoj ga spustit in obnovit amortizerje (vuga.press), no, najbolj?e bi bilo vseeno ?e ne bi bilo treba... Ker tudi ne vem, kako uspe?no bi ga za hondo zadilal... Nekaj bi mi moralo ostat..Kaj pa le?aji, itd??? Malce me tudi registracija mu?i, ker na hondi imam sedaj pribli?no isto konjev za manj denarja (dihtunga :D ).

 

Sicer ga grem pa danes ali jutri pogledat, da njaprej spoh vidim, kako se v takem avtu sedi itd... Mogo?e me pa to odvrne od nakupa ;)

 

LP Mrcina

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisi napisal letnika, sklepam da je tam okrog 96, 97. Jaz imam 1.5 ma?ino v Mazdi 323 sedan. Manjka mi ?e nekaj kilometrov, pa bom ?ez 200.000 in s samo ma?ino nisem imel nobenih te?av, torej nikoli ostal na cesti, razen na letnih servisih nisem menjal ni?esar ... tako da ti avto lahko le priporo?am.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no tko jst sm tud lasnik mazde l 97 in z 15 motorjem in koker vem so to odli?ni motorji. tko da ?e ti je avto v?e? in ?e je tak kokr pravi? in ?e ga ?eli? imet pol ga vzem. moj avto ima sicer 113 k km pa ni nobenih te?av. druga?e je za te avte znano da nimajo kak?ne napake, se kdaj pa kdaj zgodi da kaj crkne ni pa to v navadi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz mam tudi 1.5 motor na 323c pa do sedaj nobenih problemov.Prevo?eno ima 116k km.Kaj sem kje zasledil bi naj samo crknili kdaj pa kdaj v?igalni kabli za sve?ke(stro?ek 9k sit), druga?e pa glede te ma?ine tudi na tujih forumih nimajo nobenih problemov.

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala fantje za trud...

 

No, jaz v tole menjavo ne grem, ?eprav sem v pi?lem dnevu dobil kupca za Hondo (odkar se je ?ir?a familija sopznala s hondo bi vsi zamenjali cliote :D )

 

v bistvu zato ne, ker nima klime, ?e bi imela mazda klimo, bi ?el, tako pa ostajam na hondi...

 

LP&hvala

 

Mrcina

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.