Skoči na vsebino

Kaj Kupiti


tjablonsky

Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav vsem skupaj!

 

Zanimam se za nakup rabljene Mazde, zanimajo me predvsem karavani, lahko pa tudi kak?ne ve?je limuzine. Motor do 1.8. Kupil bi rabljeno vozilo s kilometrino med 150k - 200k km. Cena do 2500?. Vozim predvsem relacijske vo?nje rad bi naredil z njim ?e cca. 100k km. Zanima me kaj naj gledam, na kaj moram biti pozoren, recimo pri Mazda 323/626, l. 1997 ali kaj podobnega.

 

Da postavim vpra?anje druga?e.

 

Kaj mi najbolj priporo?ate, kateri avto ima najmanj izpadov, pa jasno, da ne kuri preve? bencina ipd...

 

Za kakr?nokoli pomo? se vam najlep?e zahvaljujem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zivjo bodo?i mazda?..:)

 

Jah takole je, za dolge poti je sigurno primernejsa serija 6. JE pa po drugi strani pozresnejsa in drazja za vzdrzevati.

Pozoren bodi na pleh in podvozje (moje mnenje, ker bos delal kilo kilometre). Nekatere starejse 6ice so imele (in imajo problem z rjo), drugace pa redno servisiran motor! Mogoce celo preko servisa potrditi in da so bili delani ta veliki servisi.

 

?e na avto.net dam tvojo zeljo Mazda do 2.500? klima in diezel....vidim da je kar skoraj tezko dizla najti...ker za te km bi ti ga priporocal..

 

No rezultat:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2575126&show=

ali

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2307602&show=

 

Moje priporo?ilo mogocelo Xedos6, res da bo pil 10L ampak telo ti bo hvale?no, na cesti se bo? peljal kot z avtom za 10.000?...

 

626ka pa je tale kot nova ampak tudi mo?an motor...

 

323 jaz ne bi vzel za res dolge poti, mogo?e me pa lahko kdo demantira tukaj, sam je nisem imel, imel sem 626ko, in je res udobna limunzina...

 

Pazi se da zici ne bodo premehki za dolge poti.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je tista Xedos dobro ohranjena je lahko vsekakor dober, zares dober nakup!

 

Bi na tvojem mestu samo preveril letne gume....ker to je lahko novih 500?

 

Ker je videti avto iz Primorske (05 telefon) je temu primernu verjetno tudi ohranjen...:), navaja 1. lastnik!!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po udobju od mazd je verjetno res vrhunec ponudbe v tistih ?asih serija Xedos, ki jo dobi? nekje za tak?en denar! Je pa precej te?ko dobit posamezne dele za njo! :ne vem:

 

?e se ho?e? poceni vozit, mislim, da je cenej benzinca kupit, pa autogas notr, pa ?e vedno ne rabi? poslu?at traktoriziranja, pa tut kot so nekateri ?e ugotovili s tem cvenkom bo pr dizlih bolj "rev?na" od izbire! :whatever:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne bi odpiral podobne teme bi kar tu tud jest postavu ena vpra?anje. Za h?er kupujem eno manj?e vozilce-bo voznica za?etnica, pa bi prosil za nasvet ali bi bila kak?na mazdica recimo 323 ali nekaj podobnega sprejemljiva za prvo vozilce in kaj svetujete ali mazdo 323 ali hondo civic hb.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e sm mal pristranski, bi svetoval 323 C (najkraj?a izvedba 323 serije), za razmeroma mal dnarja (re?mo 1.500 EUR) dobi? kar nekaj od avta, pa s parkingom ne bo te?av!

 

Po kvaliteti sta pa verjetno H in M precej blizu, tko da stvar okusa! :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja v bistvu res nimam zahtevnega "otroka" nekako ima v mislih Hondo civic, eno od ta malih Mazd", ali pa ne bo? verjel, za moje pojme enega gr?ih vozil Ford KA. Men se v bistvu gre da dobi ?imbolj varen voz,ker bo verjetnio kaj kmalu "obu?kan" kot sama pravi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, Tihi, vidm da mamo podobno okus za ne-estetiko, iz ?esar sledi, samo KA-ja ne! :hohoho:

 

Je pa ?e lep?i kak?en Tvingec, ki je tut ful mini! Kak?en pa bi bil budget, ker pol ti bomo la?je kej svetvali? B)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vam vsem za odgovore!

 

Zakaj je dobro ?e je avto iz Primorske? Ker je manj snega? Moram biti pozoren na avto iz recimo ?tajerske? Je kak?na razlika?

HVala in LP

 

Lepo zagorel...:)

Pa verjetno nepobutan od parkplaca itd...manjkrat zagon motorja v -10 in manj...

to sem mislil, mam deda dol in ne rabi garaze...Seveda je to lahko tudi postojna kjer pa je povsem drugace.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.