Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Pred kratkim se mi je za?ela pri?igati lu?ka za ABS na komandni tabli.

Obi?ajno ostane pri?gana ko pri?gem motor, ampak ne vedno (ve?krat se ugasne kot ostane).

Parkrat se je pri?gala med vo?njo.

Parkrat se je tudi ugasnila med vo?nji

Skratka ni pravila.

 

Ali kdo ve za kaj bi ?lo? In zakaj se to dogaja?

Ali je to velik problem?

I seveda, koliko me lahko stane popravilo? Ali ga lahko izvede tudi neuradni servis?

 

vnaprej hvala za odgovore.

 

avto je

626 1.8 16v letnik 2000

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred kratkim se mi je za?ela pri?igati lu?ka za ABS na komandni tabli.

Obi?ajno ostane pri?gana ko pri?gem motor, ampak ne vedno (ve?krat se ugasne kot ostane).

Parkrat se je pri?gala med vo?njo.

Parkrat se je tudi ugasnila med vo?nji

Skratka ni pravila.

 

Ali kdo ve za kaj bi ?lo? In zakaj se to dogaja?

Ali je to velik problem?

I seveda, koliko me lahko stane popravilo? Ali ga lahko izvede tudi neuradni servis?

 

vnaprej hvala za odgovore.

 

avto je

626 1.8 16v letnik 2000

 

Zna biti, da se je vlaga prebila do senzorja. V?asih se da to popraviti, v?asih pa je potrebno zamenjati senzor. Pri neki drugi blagovni znamki je bil senzor cca 100 ?, ne vem pa kaka je cena pri Mazdi.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po vsej verjetnosti je ABS senzor hin...

 

premeri? z Ohm-metrom in vidi?, kateri je, potem pa menja?... na?eloma se da doma menjati (zna biti Yebeno, ?e je fejst zarostalo), druga?e pa servis... jaz sem sam menjal letos na 323F zadaj v bobnu... ceno pa lahko pogledam zve?er

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...mp;#entry149916

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po vsej verjetnosti je ABS senzor hin...

 

premeri? z Ohm-metrom in vidi?, kateri je, potem pa menja?... na?eloma se da doma menjati (zna biti Yebeno, ?e je fejst zarostalo), druga?e pa servis... jaz sem sam menjal letos na 323F zadaj v bobnu... ceno pa lahko pogledam zve?er

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...mp;#entry149916

 

o?itno si imel podoben problem.

kje pa moram meriti? najbr? ga moram dvigniti?

uh, to se mi ne zdi enostavno. jaz pa nimam ne orodja ne znanja za take intervencije :(

 

ali ve? mogo?e koliko je nevarno voziti tako?

bremze, se mi zdi delajo brez problema. upam da to ne upliva na navadno funkcijo bremz?

bojim se da lahko? :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

ali ve? mogo?e koliko je nevarno voziti tako?

bremze, se mi zdi delajo brez problema. upam da to ne upliva na navadno funkcijo bremz?

bojim se da lahko? :(

 

 

Bremze bodo delovale normalno! ?e gori lu?ka samo pomeni, da ABS ne bo delal, ?e pride do blokiranja koles.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meritev izvede? tako, da poi??e? priklju?ke senzorja s centralnim o?i?enjem... in meri? direktno prevodnost senzorja, iztakne? vtika? senzorja, in vtakne? merilno orodje v tisti del kabla, ki pride iz smeri kolesa !

 

za sprednje senzorje je to ponavadi v motornem prostoru v bli?ini blatnika, kjer gre kabel za senzor v notranjost karoserije,

 

na zadnjem delu pa bo? verjetno moral odstraniti kak?no za??itno plastiko znotraj avta... v glavnem poglej, kje gredo kabli v notranjost karoserije in tam i??i naprej...

 

?e pa ima? "service manual" pa tam poglej, kje so speljani kabli...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meritev izvede? tako, da poi??e? priklju?ke senzorja s centralnim o?i?enjem... in meri? direktno prevodnost senzorja, iztakne? vtika? senzorja, in vtakne? merilno orodje v tisti del kabla, ki pride iz smeri kolesa !

 

za sprednje senzorje je to ponavadi v motornem prostoru v bli?ini blatnika, kjer gre kabel za senzor v notranjost karoserije,

 

na zadnjem delu pa bo? verjetno moral odstraniti kak?no za??itno plastiko znotraj avta... v glavnem poglej, kje gredo kabli v notranjost karoserije in tam i??i naprej...

 

?e pa ima? "service manual" pa tam poglej, kje so speljani kabli...

 

najlep?e hvala za navodila.

 

mogo?e bo od mene ratal mehanik enkrat :P

uspelo mi je najti kable :bravo:

upam samo da so pravi, ampak so edini ki grejo od koles ?ez plo?evino v notranjost... tako da vejetno so.

trije imajo upor cca 1.5 kohm, ?etrti (zadnji desni) je prekinjen. ne vem ali je prekinjen kabel ali senzor - verjento senzor.

 

kaj zdaj?

sam tega predpostavljam brez dvigala ne znam zamenjati? ali pa ni tako komplicirano?

 

vpra?al sem danes v A-cosmosu v btc-ju za ceno senzorja: 120?

ali mogo?e ve? (ali pa kdo drug), ali ga je mo?no dobiti ceneje?

 

 

kako sploh deluje ta senzor? predpostavljam da je to nek induktivni senzor ki daje impulse, ra?unalnik jih ?teje in tako ugotavlja hitrost...?

 

u bistvu ve? me zanima ali obstaja kaka razlaga zakaj je crknil in ali se to pogosto dogaja pri mazdi 626, recimo? vem da preve? vpra?am, ampak ?e kdo ve... ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

vpra?al sem danes v A-cosmosu v btc-ju za ceno senzorja: 120?

ali mogo?e ve? (ali pa kdo drug), ali ga je mo?no dobiti ceneje?

kako sploh deluje ta senzor? predpostavljam da je to nek induktivni senzor ki daje impulse, ra?unalnik jih ?teje in tako ugotavlja hitrost...?

 

u bistvu ve? me zanima ali obstaja kaka razlaga zakaj je crknil in ali se to pogosto dogaja pri mazdi 626,

 

Pozdravljeni

 

Ponavadi se s testerjem naprej ugotovi kateri senzor nagaja, nato se ga ?e fizi?no premeri ( lahko je prekinjena ?ica od konektorja do senzorja ali pa senzor samo zapacan/se ga ??isti in spet dela ). Senzor se menja ?ele po temeljitih meritvah in ?i??enju, v koliko je to potem ?e potrebno. Najceneje imajo senzorje: www.zavorniservis.com - od 48,00? naprej.

 

O delovanju senzorja imate pravilno predstavo.

 

Pri vsakem vozilu lahko nagaja senzor - torej pravila ni - potem je pa odlo?itev vsakega posameznika kako se loti re?evanja problema.

 

Lep pozdrav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pozdravljeni

 

Ponavadi se s testerjem naprej ugotovi kateri senzor nagaja, nato se ga ?e fizi?no premeri ( lahko je prekinjena ?ica od konektorja do senzorja ali pa senzor samo zapacan/se ga ??isti in spet dela ). Senzor se menja ?ele po temeljitih meritvah in ?i??enju, v koliko je to potem ?e potrebno. Najceneje imajo senzorje: www.zavorniservis.com - od 48,00? naprej.

 

O delovanju senzorja imate pravilno predstavo.

 

Pri vsakem vozilu lahko nagaja senzor - torej pravila ni - potem je pa odlo?itev vsakega posameznika kako se loti re?evanja problema.

 

Lep pozdrav

 

hvala za odgovor in informacije

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

ali mogo?e kdo ve:

 

ali pa?e ABS senzor od MX6 na 626?

 

Pozanimaj se na servisu, ?e ima enako katalo?ko.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nekak dvomim da bojo tolk prijazni.

predpostavljam da raje prodajo in vgradijo originalni senzor.

 

hm, mogo?e je dobra ideja da probam - ne bojo me tepli :P

 

Slikaj ga pa tudi konektor,mejbi imam jaz kakega doma, sicer od xedosa.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.