Skoči na vsebino

okvara pe?ke?


Priporočeno sporočilo

Opazil sem kak?en mesec nazaj. Ni pa to konstantno, kak?en dan se ni? ne zavoha v?asih pa samo za par sekund, enostavno da se za?uti. Vonj od delovanja webasta je druga?en - po nafti pa?. Webasto lahko zavoham v?asih na kri?i??u, ko ?akam zeleno lu?, meni pa se to dogaja med vo?njo. Hladilne teko?ine ni videti, da bi jo manjkalo. Ko je motor vro? ali topel je teko?ine celo malo nad max. ?e je avto ?ez no? parkiran zunaj in ga zjutraj zalaufam, se mi sprednja ?ipa malo zarosi. Filter kabine je bil menjan letos maja. Zaenkrat bom spremljal nivo teko?ine, ?e bo pa slab?e pa na servis. Ali mogo?e kdo ve, ?e je tudi pri mazdi potrebno razdreti armaturo kot pri drugih avtomobilih, da pride? do grelca in koliko stane nov grelec?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preveri okolje turbine. Lahko je kaj narobe s cevko ki dovaja olje na le?aje turbine in to kaplja na izpu?no cev. To povzro?a neprijeten vonj. Ne vem kako je to pri mazdi speljano, vendar zna biti, da je vzrok za vonjave problem se?iga olja na izpu?ni cevi. Kontroliraj ti tudi porabo olja, katera pa ni nujno, da opazno poraste.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ni klima potrebna ?i??enja ?

Smrdi cca do 30 sekund ali pa kako ve? in predvsem zelo kmalu ko zalaufa? avto ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e se pa res pojavi, ko v?gem avto ampak za par sekund lahko pa tudi med vo?njo, ni pa nujno pa zjutraj se mi ?ipe zarosijo kot sem ?e zgoraj napisal, ?e je avto ?ez no? zunaj. Vonj se je pa pojavil en mesec nazaj po nekaj dneh, ko sem ?el iz avtopralnice in je podoben ?amponu iz avtopralnicem, mogo?e celo po zatohlem. Kako pa se izvede ?i??enje klime?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e se pa res pojavi, ko v?gem avto ampak za par sekund lahko pa tudi med vo?njo, ni pa nujno pa zjutraj se mi ?ipe zarosijo kot sem ?e zgoraj napisal, ?e je avto ?ez no? zunaj. Vonj se je pa pojavil en mesec nazaj po nekaj dneh, ko sem ?el iz avtopralnice in je podoben ?amponu iz avtopralnicem, mogo?e celo po zatohlem. Kako pa se izvede ?i??enje klime?

 

?e je tako, je prav gotovo za vonj kriva klima. Obstajajo neki spreji za uni?evanje glivic, ki se rado naselijo v klimi, niso pa poceni. Preveri filter mogo?e se je navla?il in se usmradil.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem preveril mikrofilter v kabini in ni bil ni? vla?en bil pa je samo rahlo umazan in sem ga o?istil s sesalcem. V?eraj na primer ni bilo za?utiti nobenega vonja, le pri v?igu se je rahlo zarosila sprednja ?ipa. Ali obstaja poleg mikrofiltra in zra?nega filtra ?e posebej filter klime in si mislil za slednjega, ?e je vla?en in kje se nahaja, da ga preverim?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Model mikro filter se menja na vsak servis, ti ima? alge po uparjalniku klime in verjetno tudi zama?en odtok kondenza.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Sam sem imel podobne probleme z staro M6. Najve?krat je zasmrdelo ko sem avto z ohlajenim motorjem spravljal v gara?o in ga potem tudi takoj ugasnil. Nekaj ?asa je pri motorju ?e ropotalo, v gara?i pa je zasmrdelo.

?el sem na servis in dobil informacijo, da potem ko sem hladen motor ugasnil, je webasto ?e deloval in da to ni ni? narobe. Izpuh webasta je bil pa? nerodno izveden. Zdaj imam nov model M6 diesel in tega problema ?e nisem zasledil

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.