Skoči na vsebino

Olje Za Mazdo Mx3 1.6i


kawsk

Priporočeno sporočilo

sem tik pred velikimi servisom pri mazdi mx3 1.6i dohc 16v (79kw) z 170k prevo?enimi km. Zanima me, katero olje priporo?ate za to ma?ino, sedaj sem imel catrol gtx magnatec (mineralno), ki pa mi ga precej pije. auspuh ni ni? masten oz je samo sajast (od prevelike me?anice bencina?). Je pametno zamenjat z valvoline synpower sintetic ali je bol?e zamenat znamko olja tako da ostanem pri mineralnim, vendar namesro castrol sedaj vzamem valvoline maxlife

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne vem, jaz uporabljam sedaj valvoline VR1 Racing(5W-50) ,prej sem imel castrol RS 10W-60, pa mi ga je tudi malo spilo ve?.Valvoline mi sedaj ne pije skoraj ni?, v 10k km kak?en deci.

Ja iz mineralnega lahko preklopi? na sinteti?nega , samo potem mora? stalno uporabljati sinteti?no olje.Potem ni ve? dobro iti nazaj na mineralno, ker ti ga lahko potem ?e ve? pije.Pa za tvoj motor in ?e ga tudi bol goni? je bolj?e dati notri sinteti?no.

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probaj z Castrol TXT 5- 40W sinteti?no. Uporabljel sem ga pri Mazda 323F 1.5i, Xedos 1.6i in tudi sedaj ga nosim zraven na redne servise tudi za Mazdo3 Sport 1.6i TX.

 

Olje je super, res pa je da sem voznik, ki ne pretirava pri vo?nji - beri: vozim lepo, kdaj pa kdaj pa si tudi privo??im.

 

Ugodno ga dobi? pri Metalica Trade, Trzin - 4l cca. 9.800.- sit, to je cene za gotovino z 20% popustom.

user posted image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem v vsa svoja vozila dajal Walvoline SyinPower 5-50W, in pri nobenemu ga nisem NIKDAR dolil niti 1 deci. Recimo moja Nissan Micra 1.3 16V, je imela 380 kkm, pa ni spila niti malo olja, Pri xedosu V6 imam 200 kkm, pa od 120 kkm, skozi dajem noter to olje pa ni potrebe da bi ga dolival.Je pa malo dra?je olje, ni pa kake velike razlike med podobnimi olji drugih proizvajalcev.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsekakor dej notr kak?no sintetiko z 5w-40, dej kerokol znamko bo? izbrav valvoline, shell, castrol, ni niti ve? tok va?n k so vsa olja odli?na, oziroma je odstopanje med njimi minimalno. tko da dej olje notr tist k ti pa?e, in da je sinteti?no in da je 5w40 za bencinski motor.

 

Drga? sm mel prej v moji mazdi 323f 15i BA castrol txt 5w-40, pa mi ga je popil 0,5 l na 15 000 km zdej mam pa notr shell je mal cenej?i od castrola, pa ?e ne vem kolk ha pije k je ?ele ene 500 km v motorju. lahko pa pogledam kaj pi?e gor ?e te zanima.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.