Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Evo spet jaz :( Kakor da ni bila bencinska pumpa dosti velik stro?ek mi sedaj nagaja ?e sklopka in raje prej vpra?am strokovnjake tukaj gor predno se podam na kak?en servis in me spet oropajo :(

Sem pa tudi ?e pisal posamezniku,ampak ve? glav ve? ve... :bravo:

 

Ko je avto zalaufan mi ne gre v nobeno prestavo,ko ga pa ugasnem pa brez problema. In ko ga spet zalaufam v prestavi mi ?isto po?asi leze naprej,kakor da mi ne oddvoji sklopka. ?e prej mi je po malem nagajala. V?eraj na primer ni bilo nobenega problema pa sem se vozil cel dan in v soboto na gas tuningu isto,brez problema danes jo pa z dvori??a ne spravim saj ne gre v nobeno prestavo :angry2:

Mislim da je to moje dvori??e prekleto :hudicek: saj mi je pumpa isto crknila na tem dvori??u :angry2::angry2:

 

Va?e mnenje... <_<

 

Pa ?e v soboto imamo "panoramsko vo?njo" :(

 

Hvala za odgovor :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm poglej ?e je kaj narobe s servopumpico od sklopke, da se ni od?ravfala al karkoli, kaj ob?utek na pedalu je normalen?

ker ?ene zna bit da je ?el potisni le?aj.

?koda spet pizdarija brezveze.

najprej malo poglej okoli menjalnika, tam zraven zaganja?a je ta zadeva.

tako zgleda:

Objavljena slika

Od nekdaj lep? so Miate slovele,

a lep?e od moje bil? ni nobene.
15195ad9.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm poglej ?e je kaj narobe s servopumpico od sklopke, da se ni od?ravfala al karkoli, kaj ob?utek na pedalu je normalen?

ker ?ene zna bit da je ?el potisni le?aj.

?koda spet pizdarija brezveze.

najprej malo poglej okoli menjalnika, tam zraven zaganja?a je ta zadeva.

tako zgleda:

Objavljena slika

 

 

Sklopka je normalna taka kot pred 7 leti ko sem jo kupil... :bravo:

 

Sklopka je normalna taka kot pred 7 leti ko sem jo kupil... :bravo:

Res pa je da se je pozimi ko je bilo hladno sli?alo kakor eno ?vi?ganje ko sem narahlo pritisnil sklopko,ko sem jo pa do konca pritisnil je pa to ?vi?ganje izginilo :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...imava isti problem... :( Jest sem se tudi malo pozanimal in sem sli?al da naj poizkusim zamenjati olje v menjalniku!!?!? to sem izvedel od mehanika,ki dela na mazdah... :ne vem:

 

 

Torej ima? isti problem :angry: Jaz sem naredil z novim kak?ne 13.000 kilometrov :( Mo?no pa je saj sem menjal olje na nepoobla??enem serviserju,ampak je znan kot zelo dober mehanik <_<

Bom ?el jutri v akcijo in poizkusil z drugo prestavo skozi Jesenice do kak?nega kanala in mehanika da mi bo probal to olje zamenajt... :ne vem:

Jaz samo upam da mi ga bo uspelo zrihtat do sobote saj sem prav z veseljem pri?akoval ta dan :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej ima? isti problem :angry: Jaz sem naredil z novim kak?ne 13.000 kilometrov :( Mo?no pa je saj sem menjal olje na nepoobla??enem serviserju,ampak je znan kot zelo dober mehanik <_<

Bom ?el jutri v akcijo in poizkusil z drugo prestavo skozi Jesenice do kak?nega kanala in mehanika da mi bo probal to olje zamenajt... :ne vem:

Jaz samo upam da mi ga bo uspelo zrihtat do sobote saj sem prav z veseljem pri?akoval ta dan :(

 

Ja,baje da ta olje,ki je notri ni pravi,tako da bom poizkusil z zamenjavo,vsaj tako mi je mehanik svetoval!

Rekel je da naj kupim olje kar na mazda servisu-tam sem se pozanimal;rabim ga 2litra,liter pa stane 35eu :(

Imam pa tudi podatke o olju,?e ti pridejo kaj prav,takega prodajajo na AC COSMOS- sae 75w90 castrol tax-f

:bravo:

TomBlaster

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja izku?nja:

 

V primeru popu??anja slave cilindra to ob?uti? na pedalu sklopke kot ?edalje ni?je prijemanje oz.odpiranje sklopke..

na koncu v poden pohojen pedal ve? ne odpre sklopke in jasno ne more? menjat prestave.

 

zna pa v tem primeru mogo?e pomagat pumpanje pedala ,da lahko pre?alta?.

 

Olje v menjalniku pa s tem gotovo nima nobene blage veze..razen ,?e je avtomatik . :P

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...imava isti problem... :( Jest sem se tudi malo pozanimal in sem sli?al da naj poizkusim zamenjati olje v menjalniku!!?!? to sem izvedel od mehanika,ki dela na mazdah... :ne vem:

 

 

Glej jaz sem ga peljal k mehaniku v Zgornje Seni?no in mi je takoj rekel to pa to je narobe in mi bo to,upam u?timal do sobote :bravo: . Zamenjal mi bo ve?ino menjalnika saj imam prevo?enih ?e 200.100 kilometrov in mi je kao ?e dolgo zdr?ala :(

Koliko ima? pa prevo?enih? ?e ho?e? ti dam telefonsko in ga pokli?i da ti jo zrihta do sobote...

 

Moja izku?nja:

 

V primeru popu??anja slave cilindra to ob?uti? na pedalu sklopke kot ?edalje ni?je prijemanje oz.odpiranje sklopke..

na koncu v poden pohojen pedal ve? ne odpre sklopke in jasno ne more? menjat prestave.

 

zna pa v tem primeru mogo?e pomagat pumpanje pedala ,da lahko pre?alta?.

 

Olje v menjalniku pa s tem gotovo nima nobene blage veze..razen ,?e je avtomatik . :P

 

 

Sklopka je tak?na kak?na je bila na pritisk pedala kot sem jo kupil...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam novo sklopko,cca. 3000 km sem naredil z njo in imam iste probleme! :ne vem: Pogovarjal sem se tudi z mehanikom in pravi,da ?e ti slave cilinder popu??a,ti zmankuje zavorne teko?ine,ker je skupaj povezano,jaz pa imam zavorno teko?ino na max!? :ne vem: <_<:(

TomBlaster

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam novo sklopko,cca. 3000 km sem naredil z njo in imam iste probleme! :ne vem: Pogovarjal sem se tudi z mehanikom in pravi,da ?e ti slave cilinder popu??a,ti zmankuje zavorne teko?ine,ker je skupaj povezano,jaz pa imam zavorno teko?ino na max!? :ne vem: <_<:(

 

 

Zdej nevem kako ma NB narjeno, ampak NA ma posejbej rezervoar za sklopko. Magari probaj olje zamenjat. Lahko da ma? potisni le?aj hin, mogo?e sama napaka na sklopki, ali vztrajniku, nevem ugibam?

 

Evo en link, ce bo komu pomagal.

Slave cylinder

s2k_sig_transition_small.gif
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej jaz sem ga peljal k mehaniku v Zgornje Seni?no in mi je takoj rekel to pa to je narobe in mi bo to,upam u?timal do sobote :bravo: . Zamenjal mi bo ve?ino menjalnika saj imam prevo?enih ?e 200.100 kilometrov in mi je kao ?e dolgo zdr?ala :(

Koliko ima? pa prevo?enih? ?e ho?e? ti dam telefonsko in ga pokli?i da ti jo zrihta do sobote...

Sklopka je tak?na kak?na je bila na pritisk pedala kot sem jo kupil...

 

NI Zgornje Seni?no, ampak Zgornja senica pri medvodah !!!

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.