Skoči na vsebino

izpusni sistem


Ploki

Priporočeno sporočilo

Da nam nove teme odpru...

 

Zanima me katera kombinacija prehoda iz 4ih cevi na 1o cev pri izpu?nih kolektorjih je najbolj?a/optimalna? Sepravi ali da grejo 4 cevi takoj v 1, ali da grejo 4 cevi najprej v 2 in potem te 2 ?e v 1?? :unsure:

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

4-1 imajo ponavadi visoko tura?ne ma?ine ker dajo ve? top-end mo?i vendar malo manj navora v nizkih in srednjih obratih kot 4-2-1. 4-2-1 da namre? ve? navora in malo manj konjev v vi?jih obratih ampak v resnici to ni tako slabo kot se sli?i. Namre? avto lep?e vle?e ?e iz ?tarta in sam imam raje 10Nm ve? v srednjih obratih kot 5hp pri blokadi. Je bolj uporabno. Ima dosti avtomobilov ravno zato serijsko 4-2-1. Je pa zanimivo Clio 172 ima 4-1, moj 182 pa 4-2-1 in ima ve? konjev in ve? navora pri nizkih obratov. Skratka je samo odvisno od ostalih komponent.

Prijatelj je s serijskim 4-2-1 kolektorjem prilezel pri 2.0 motorju iz 140 na 250hp torej tudi 4-2-1 ni slab sistem. :P

Google it: "4-2-1 header vs 4-1"

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mene je izpusni sistem prisel vse skup z lonnci in montazo dobrih 700e... se pozna?

vlece avto ze od zacetka lepse kot prej, pa tut top end ma... headerji so 6-2-1, izpuh 60, zadnji lonc 60 v 2x40 da malo stisne in utisa vse skupaj. sound ima zelo kulturen...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbr? okoli 10 konjev, ?e bi bil cel izpu?ni sistem zamenjan tudi ve?, ene 15hp. ?e se spla?a vr?t 1000? za 15hp je pa druga pesem. Proda? avto, doda? 1000? in ima? ?e kaj hitrej?ega...

 

?e teh 10 konjev so bolj pobo?ne ?elje :)

 

 

Upam da poznate rek: There's no replacement for displacement :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbr? okoli 10 konjev, ?e bi bil cel izpu?ni sistem zamenjan tudi ve?, ene 15hp. ?e se spla?a vr?t 1000? za 15hp je pa druga pesem. Proda? avto, doda? 1000? in ima? ?e kaj hitrej?ega...

 

V mislih sem imel mnogo manj?o vsoto, oz home made zadevco... zanima me ?e ali bi se spla?alo dat ?ir?e cevi na kolektorjih? oz vsaj na koncu ?ir?o cev na izpu?ni sistem.. Ker zdaj so luknje iz bloka fi32mm na izpuh pa pride fi45mm. Potem pa do Fabi-ja po celoto cev do zadnjih loncev, zadnja lonca pa ?e mam :P In jap, zadi bota 2 lonca ;)

 

original kolektorji:

post-4105-1281645169_thumb.jpg

 

cev od kolektorjev na ipu?no cev:

post-4105-1281645224_thumb.jpg

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm, potem je najbolje da pustim fi-je kolektorjev kakr?ni so... :blush:

Aja ?e nekaj, pri ogriginal kolektorjih gredo cevi oz. kanali 1 in 4 skupaj ter 2 in 3 skupaj na koncu se pa zdru?ijo. Ali na preformanse vpliva tudi zdru?evanje cevi/kanalov?

 

P.S.: verjetno ?ir?i fi-ji iz bloka ne bodo pomagali ker bi moral potem ?e na bloku raz?irit luknje...

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja, sej to ti je simon lih razlozu. 4-1, 4-2-1

 

ti mas ocitno 4-2-1 :)

 

moji original kolektorji so bili kurac od ovce, ker niso imeli zdruzeno cev v isto dolzino ampak je bla ubistvu ena "cev" (lito zelezo) pa noter tri lukne navrtane, pa pri zadnji lukni pol cev navzdol..

 

menda naj bi blo fajn ce so vse cevi enako dolge, pa valda, da je cim manj ukrivleno (kar je pr f-ki kurac, auspuh do riti ma tok jebenih krivin da ni za verjet)

 

vedno je bottle neck tist ko bremza, ceprav mal bi se vseeno poznalo :)

 

pac, najlazje je it po preverjeni poti, tk ko sm jst kolektorje po ebayu dobu, je pa res da jih je za 323f tezk dobit. za kako mx5 se se najde

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.