Skoči na vsebino

Ugriz klopa...


qwerty

Priporočeno sporočilo

No v glavnem vas je ?e kdj in kaj ste naredili?

 

Mene je o?itno ?ez no? in sem zjutraj ?util nekaj srbe?ega in opazim ?rno piko in vidim da je klop... Zgleda pa identi?no piku komarja... Le da je na sredi malo ve?ja luknica ugriza... Sem ?el takoj z alkoholom razku?it zadevo...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No v glavnem vas je ?e kdj in kaj ste naredili?

 

Mene je o?itno ?ez no? in sem zjutraj ?util nekaj srbe?ega in opazim ?rno piko in vidim da je klop... Zgleda pa identi?no piku komarja... Le da je na sredi malo ve?ja luknica ugriza... Sem ?el takoj z alkoholom razku?it zadevo...

 

sm ?e nis naredu notranjega razku?evanja nis naredu NI?

bit podgurc je luksuz!

ni ga vitamina ?ez liter vina!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sm ?e nis naredu notranjega razku?evanja nis naredu NI?

 

Torej priporo?a?, da se ga oreng na?lampa :hudicek:

 

 

Druga?e pa ni neumno, da kdor se veliko giblje po naravi, da se cepi proti klopnemu meningoencefalitisu (evo kdor tole izgovori hitro 10x zapored in se ne zmoti je car).

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja mene pikajo ?e celo ?ivljenje. Sem blizu hoste in ene parkrat sem v eni rundi fasal po 5 klopov pa nisem zganjal nobene panike ampak sem ga izruval kar z nohtom pa vozi mi?ko. In zaenkrat sem ?e med ?ivimi. :P

 

A to je tebe dejansko prvi? pi?il, da si tako analiti?no napisal ali kaj? ?zmeden?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa ja prvi? kar pomnim pa nism mestni ?lovk neki... hodm na roglo polet, po parku ?etam, u gozd z gorcem kopat blato in ga fa?em ko grem kostanj nabirat... blo je pa ta vikend... in ni mi jasno kok klopom pi_de ?e niso zmrznale pr teh tempereaturah...

 

?uj simon a tis tut meu tak koda bi te komar pajsno? pa? rde? cca 0,5cm pa srbel?

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Definitivno si mestni ?lovek razen, ?e Celje ni ve? mesto. :hudicek: Glede na to, da si po skoraj dveh desetletjih ?ivljenja prvi? fasal klopa si pa sigurno bolj mestn kot ne. :harhar:

 

Jaz sem cepljen ravno zaradi tega, ker letno poberem vsaj nekje cca 10 klopov. Rekord sem imel pa ?e iz zlatih ?asov ukvarjanja z airsoftom, ko sem jih samo v enem dnevu prvlekel cca 30 (trideset) po celem telesu - o?itno sem zagazil v neko gnezdo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?uj simon a tis tut meu tak koda bi te komar pajsno? pa? rde? cca 0,5cm pa srbel?

 

Ja itak. TO ni panike. Panika bo, ?e bo? imel ?ez ?az okrogel flek. To, da te srbi in ima? rde?e okoli je normalno. Pa bolj se bo? praskal bolj bo rde?o, to bo trajalo nekaj dni potem pa mine.

 

Definitivno si mestni ?lovek razen, ?e Celje ni ve? mesto. :hudicek: Glede na to, da si po skoraj dveh desetletjih ?ivljenja prvi? fasal klopa si pa sigurno bolj mestn kot ne. :harhar:

 

:bravo: Qwerty ?e ho?e?, da te oreng krstimo imamo na enem travniku ob gozdu pomoje kar gnezdo klopov in te lahko peljem na sprehod. ?e grem tam mimo imam gotovo vsaj 2 na nogi v istem trenutku.

 

Sicer je pa tako glede te panike. ?e bo? fasal oku?enega in nisi cepljen ti pomoje ni pomo?i, ?e bo? razku?eval pa se matral s pinceto itd... ?e je pa neoku?en je pa to nekaj ?isto "naravnega" kot pik komarja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Simon, jaz bi celo rekel, da mam raj? vbod enga klopa kokr pa pik tigrastega komarja, ker kok pa to srbi, to je pa noro! :hudicek::blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Simon, jaz bi celo rekel, da mam raj? vbod enga klopa kokr pa pik tigrastega komarja, ker kok pa to srbi, to je pa noro! :hudicek::blush:

 

Ma ni ga srbenja kot piki tistih malih mu?ic al pa obadov. ?e osa ne opali tolk hudo al sem pa jaz bolj dovzeten za tiste pike kot recimo za osjega. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"da se cepi proti klopnemu meningoencefalitisu" (evo kdor tole izgovori hitro 10x zapored in se ne zmoti je car).

 

brez problema :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meh ko sem cca.3 leta letal/valal po hosti vsak vikend, ko smo arisoftal, nisem fasal nobenega. Potem pa ko sem bil ?e z eno nogo v airsoft penzioni sem ga fasal..... KONEC DECEMBRA! Ko je bil tradicionalini zadnji fajt v letu. Jest v dolgih gatah pa 3-eh ?tunfih, se sploh nisem pregledal ko sem dam pr?u, potem zjutri ko je neki srbel pa sem vidu hudi?a...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meh ko sem cca.3 leta letal/valal po hosti vsak vikend, ko smo arisoftal, nisem fasal nobenega. Potem pa ko sem bil ?e z eno nogo v airsoft penzioni sem ga fasal..... KONEC DECEMBRA! Ko je bil tradicionalini zadnji fajt v letu. Jest v dolgih gatah pa 3-eh ?tunfih, se sploh nisem pregledal ko sem dam pr?u, potem zjutri ko je neki srbel pa sem vidu hudi?a...

 

Kaj ma to veze? vazno da 28.11 nabijemo une labode.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tut sam sem s pode?elja oz. ?ist zraun ?ume in so klopi res malenkost.

 

?e morda kdo ne ve je klopa fino pred odstranitvijo s pinceto namazat z alkoholom ali navadnim belim oljem (nekaj ?asa pusti? in ga la?je odstrani?)... V primeru da ga ne omami? je mo?nost da se odtrga glava, kar velika.

 

Za tigrastega komarja pa (?e) ne vem. :blush:

 

Uffff... to so predatorji med komarji :angry: na morju smo imeli samo te. In ?e si se po telesu na?prical s polovico spreja (autan se mi zdi), nisi mel prav ni? mira saj te je vsekal na prst na nogi kjer morda nisi po?prical 1 kvadratnega cm <_< za 5 min pa je itak blo spet vse po starem.

 

Bili so pa tak?ni... (druga?e kr lepa barvna kombinacija :D )

post-5360-1287513547_thumb.jpg

mazda-323f-18-glx-98.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tut sam sem s pode?elja oz. ?ist zraun ?ume in so klopi res malenkost.

 

?e morda kdo ne ve je klopa fino pred odstranitvijo s pinceto namazat z alkoholom ali navadnim belim oljem (nekaj ?asa pusti? in ga la?je odstrani?)... V primeru da ga ne omami? je mo?nost da se odtrga glava, kar velika.

 

 

Po novih raziskavah je to slaba re?itev saj se za?ne klop du?iti in bljuva svinjarijo nazaj v rano... tko, da je najbolje kar takoj ven potegnt

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uffff... to so predatorji med komarji :angry: na morju smo imeli samo te. In ?e si se po telesu na?prical s polovico spreja (autan se mi zdi), nisi mel prav ni? mira saj te je vsekal na prst na nogi kjer morda nisi po?prical 1 kvadratnega cm <_< za 5 min pa je itak blo spet vse po starem.

 

Bili so pa tak?ni... (druga?e kr lepa barvna kombinacija :D )

 

Ja, to je pa golazen, kaj klop.... :( jaz poleti niti na vrt ne morem brez da bi se nasprejal, takoj sem ves flekast, pa srbi za znoret... :angry2:

Zgleda, da "prime "tudi na krvno skupino, jaz sem inn, vsi ostali v familiji jim tko ne teknejo.... :o

Za klopa pa tko:

vsak dan poglej, ?e ti je ratal rde? kolobar okrog pika, to rata po pribli?no 10-14. dneh od ugriza, ?e je klop oku?en z boroliozo in sicer cca 10 cm od ugriza....Takrat pa takoj do zdravnika, ki ti predpi?e en teden antibiotikov in si re?en... ?e pa to zamudi?, si pa pe?en.. adijo sklepi, vse boli...itd

:ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no to je imela na?a mati, ni opazila, da ima klopa in po cca enem letu zjutraj padla v znak na plo??icah. Od takrat ima skoz probleme z ravnote?jem in ?e kdaj pa kdaj so dnevi, ko ne more ?isto ni?. Nobena terapija pa ni? ne pomaga, ?e da so odkrili boreliozo je trajalo skoraj 2 leti.

 

Tako, da pazite na vgrize klopov!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ni?em delati panike ampak ta flek se naredi malo kasneje ne takole neposredno. Torej, ko ?e ta rde? fle izgine. Sicer je mo?nost, da je bil oku?en majhna ampak opazuj seveda vseeno.

 

to pa bom ;):D

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.