Skoči na vsebino

Filter kabne ali mikro filter Mazda2


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni.

 

Ker sem opravil prvi servis pri Mazda serviserju in mi je posledi?no za?elo smrdeti v kabini po pepelu ali apnu ali ne?emu podobnemu, me zanima, kako priti do filtra kabine in ga zamenjati.

 

hvala

 

Verjetno bol po plesnivem.Na katerem servisu si bil,ponavadi je treba zamenjati tudi kabinski filter!

?e je to bilo pred kratkim in zahtevaj da ti zamenjajo ,v kolikor ga niso!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah odkar sem jaz naredu servis in dofilal klimo, mi tud na za?etku ?udn smrdi sploh zdaj ko so ni?je temperature. Je pa res da prvo sem navaden papirnat filter dal, potem pa v dveh dneh unga z ogljem. Opazna razlika. Sem pa ?e na servis od mazde klical, pa so mi za?el razlagat o vlagi, pa da majo neko peno ko ti not nafilajo, pa pol spihajo. Cena sitnica okoli 50 ojrov. Za pogledat je pri teb kateri filter so ti dal, ?e so ti sploh menjal. Smrdi pa ti verjetno ko na eno me?anco vlage, plinov in ugaslih ?ikov. Vsaj men se je tko zdel.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah odkar sem jaz naredu servis in dofilal klimo, mi tud na za?etku ?udn smrdi sploh zdaj ko so ni?je temperature. Je pa res da prvo sem navaden papirnat filter dal, potem pa v dveh dneh unga z ogljem. Opazna razlika. Sem pa ?e na servis od mazde klical, pa so mi za?el razlagat o vlagi, pa da majo neko peno ko ti not nafilajo, pa pol spihajo. Cena sitnica okoli 50 ojrov. Za pogledat je pri teb kateri filter so ti dal, ?e so ti sploh menjal. Smrdi pa ti verjetno ko na eno me?anco vlage, plinov in ugaslih ?ikov. Vsaj men se je tko zdel.

 

ti kadi? ali so kadili prej?nji lastniki not?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letnik avtomobila je 2009. Zanima me samo, kako priti do fitra kabine, da preverim, ?e bom avto ?e sploh vozil k serviserju ali pa ga bom za?el sam popravljat. Do sedaj nisem imel nobene dobre izku?nje s serviserji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letnik avtomobila je 2009. Zanima me samo, kako priti do fitra kabine, da preverim, ?e bom avto ?e sploh vozil k serviserju ali pa ga bom za?el sam popravljat. Do sedaj nisem imel nobene dobre izku?nje s serviserji.

 

Predvidevam da je filter za predalom!

Torej odpre? predal,ga sname? dol in zadaj za predalom mora biti pokrov?ek oz nosilec kjer je vstavljen filter!

Filter je vstavljen s strani!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predvidevam da je filter za predalom!

Torej odpre? predal,ga sname? dol in zadaj za predalom mora biti pokrov?ek oz nosilec kjer je vstavljen filter!

Filter je vstavljen s strani!

 

Hvala za namig. Filter je desno spodaj. Predal je potrebno odstraniti, da la?je vidi? pokrov?ek, ki je pritrjen s ?tirimi kri?nimi vijaki (vijaki so bili vidno po?kodovani). Filter je sestavljen iz dveh delov. Zgoraj in spodaj. Spodnji del je bil zelo zama?en, ?isto ?rn, gornji pa bistveno manj. Izgleda, da je zgornji bil moj, spodnji pa od nekoga drugega, kajti po servisu je klima delovala nekoliko slab?e kaki mesec, pol pa so se naekrat za?ela rositi stekla, dokler nisem izklopil avtomatike.

 

Filtri se dajo oprati. Prej jih je potrebno na?pricati z kak?nim odma??evalnim sredstvom ali potopiti v toplo vodo s cetom. ?ez nekaj ?asa jih splahnemo z vro?o vodo pod tu?em ko obratni smeri in po?u?imo na radioatorju. Oglja ni v filtru.

 

 

Objavljena slika

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

super-samo da si po?timal! :bravo:

 

No sicer samega pranja nebi priporo?al ker ta filter ni tako drag! (nebi reskiral kak?ne plesni ,glivic in kaj ?e vse bi lahko bilo notri. Si morda preizkusil samo prepustnost filtrov ko si jih opral?

Druga?e je pa vedno tako 1.filter je usran ko hudi? 2. pa je samo umazan. Menjata se pa vedno oba in tudi prodajata se v kompletu :bravo:

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

super-samo da si po?timal! :bravo:

 

No sicer samega pranja nebi priporo?al ker ta filter ni tako drag! (nebi reskiral kak?ne plesni ,glivic in kaj ?e vse bi lahko bilo notri. Si morda preizkusil samo prepustnost filtrov ko si jih opral?

Druga?e je pa vedno tako 1.filter je usran ko hudi? 2. pa je samo umazan. Menjata se pa vedno oba in tudi prodajata se v kompletu :bravo:

 

lp

 

Aha zanimivo. ?e dam roko na ?obe sedaj piha ?isto ok, okna se ne rosijo. Filter je ?e naro?en nekje po novem letu. Stane pa 15 evrov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za namig. Filter je desno spodaj. Predal je potrebno odstraniti, da la?je vidi? pokrov?ek, ki je pritrjen s ?tirimi kri?nimi vijaki (vijaki so bili vidno po?kodovani). Filter je sestavljen iz dveh delov. Zgoraj in spodaj. Spodnji del je bil zelo zama?en, ?isto ?rn, gornji pa bistveno manj. Izgleda, da je zgornji bil moj, spodnji pa od nekoga drugega, kajti po servisu je klima delovala nekoliko slab?e kaki mesec, pol pa so se naekrat za?ela rositi stekla, dokler nisem izklopil avtomatike.

 

Filtri se dajo oprati. Prej jih je potrebno na?pricati z kak?nim odma??evalnim sredstvom ali potopiti v toplo vodo s cetom. ?ez nekaj ?asa jih splahnemo z vro?o vodo pod tu?em ko obratni smeri in po?u?imo na radioatorju. Oglja ni v filtru.

Objavljena slika

Objavljena slika

 

A ve?jih slik se ne da dajat gor ?

 

Pa pranje mikrofiltra, nekateri so s sodobnim avtom z glavo ?e vedno v kameni dobi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Karavana gre naprej, tu pa tam laja ?e kaki garjavi pes. :)

 

Majster garje prepu??am tebi đabe.

Pa ?e eno tako pa sledijo toplice, ker ?aljenja pa na forumu ne dopu??am-o in je tako al tako brez potrebe.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ah dej no dej bo? pa ja malo popustil no :P

Ti malo spreglej objavo,stric ki ima 5 objav bo pa za naprej vedu da treba slika maj?keno poman?at :)

 

:mi pijemoo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ah dej no dej bo? pa ja malo popustil no :P

Ti malo spreglej objavo,stric ki ima 5 objav bo pa za naprej vedu da treba slika maj?keno poman?at :)

 

:mi pijemoo:

 

in to ?lan :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.