Skoči na vsebino

mx 5 -motor 1,6


Priporočeno sporočilo

D dan ?elim.....

 

Nujno....!!!

 

Mx-5 ( l.99 ) mi je stal nekaj ?asa...mrzlo je bilo...in ko sem ga v?gal..prevozil nekaj km ...in to po?asi...je nekaj za?elo ropotati...in konec lu?tnega.....

In baje da bo treba zamenjati spodnji del bloka...ali cel motor.....

Prosim,kdorkoli se spozna na to...oziroma ima kakr?nekoli koristne informacije..kje ..kaj kako....bom

vesel..?e mi sporo?i-pomaga...

 

Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dej povej kako je za?elo ropotat (kak?en zvok), pa kolk casa je stal? Olja je blo dost? Kaj pa hladilne teko?ine? Ker ni re?eno da je neka katastrofalna zadeva.

 

Malo naglas razmislam, sam mozno da so dro?niki za?el ropotat, sicer NB nej bi mela ve? hidravli?nih tako da vpra?anje.

 

p.s. spodni del bloka ne obstaja, je samo blok

s2k_sig_transition_small.gif
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dej povej kako je za?elo ropotat (kak?en zvok), pa kolk casa je stal? Olja je blo dost? Kaj pa hladilne teko?ine? Ker ni re?eno da je neka katastrofalna zadeva.

 

Malo naglas razmislam, sam mozno da so dro?niki za?el ropotat, sicer NB nej bi mela ve? hidravli?nih tako da vpra?anje.

 

p.s. spodni del bloka ne obstaja, je samo blok

 

 

...d jutro....

 

Avto mi je stal....dobre dva meseca......na mrzlem a pod streho...kondens itd.....

Je pa prvo leto,da je avto odzunaj.....prej bil vedno gara?iran...

Niti kaplijce olja ali vode ispustil....med letom ma?ina delovala super.

Ko sem pritisnil na gas...kot bi veriga zaropotala....( ni jermen)......

Mogo?e sem prevozil 5km....in potem je po?ilo malo in konec...))) Nikoli nisem forsiral ma?ine.

 

Potrebujem; spodnji del mototrja....ali cel motor in glavno gred.

Motor; 1,6 B-6 DOCH

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...d jutro....

 

Avto mi je stal....dobre dva meseca......na mrzlem a pod streho...kondens itd.....

Je pa prvo leto,da je avto odzunaj.....prej bil vedno gara?iran...

Niti kaplijce olja ali vode ispustil....med letom ma?ina delovala super.

Ko sem pritisnil na gas...kot bi veriga zaropotala....( ni jermen)......

Mogo?e sem prevozil 5km....in potem je po?ilo malo in konec...))) Nikoli nisem forsiral ma?ine.

 

Potrebujem; spodnji del mototrja....ali cel motor in glavno gred.

Motor; 1,6 B-6 DOCH

 

Moj je stal 3 leta in zdaj stoji zunaj, pa dela vse kot je treba ista masina - teb je sam kak del odletel, ne ga srat naj nekdo ki to pozna pogleda - ala pelko medvode!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja k Simonu u Senico pelji, oz. ga prej pokli?i, da ?e kej ne ferderba? tekom poti do njega! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj je stal 3 leta in zdaj stoji zunaj, pa dela vse kot je treba ista masina - teb je sam kak del odletel, ne ga srat naj nekdo ki to pozna pogleda - ala pelko medvode!!

 

 

....ma meni vse ?udno...

Nisem poznavalec..niti ne " ?raufam"...ma?in....:)))

A....niti je olje steklo... niti se je avto " polulal"...niti lu?ka ni zasvetila..

Niti mi ni pol ma?ine odpadlo.....:))

 

Ja k Simonu u Senico pelji, oz. ga prej pokli?i, da ?e kej ne ferderba? tekom poti do njega! :danzoman:

 

 

..Tud u?ge mi ne....in je ?e pri mehaniku... :mi pijemoo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Se strinjam, sam bencinarji ta letnik se prodajo s to ceno, kar je dejstvo in to je zanimivo... V Nemčiji ravno tako držijo ceno 9-10 k€ pa navzgor. Pred časom ko je se pri nas prodajala črna g145 katero sem tudi objavil v tej temi od 1.lastnika je bila 2013 in 200kkm, pa je bla zadnja objavljena cena 10.500€ in ga ni več na oglasih, pa sem avto videl v živo in ni bil bp. (Beri volan zguljen, sedež zguljen, tesnilo na voznikovih vratih uničeno, določene poškodbe spredaj na odbijaču barvane kar s čopičem in to govorimo o premeru 3-4 cm flikah, nekdo barval zavorne čeljusti s penzlom na debelo napacano kar čez rjo itd...).
    • Ja ubistvo je blo vse narjeno kar sm milsu da bom pri 200kkm, tko da brum-brum, pošrek nadalnjih 100kkm,..pol pa se zapelem v Anhovo, obrem avto proti soči, grem ven in spustim ročno.
    • To olje gre komot v Mazdo, še boljše je.   Original Mazdino olje pa pakira total - https://totalenergies.at/system/files/atoms/files/total-mazda_broschuere_at_avril-2021.pdf
    • Podobna zadeva je pri Alfi Multiair motor. Točno prava specifikacija, ne samo vizkoznost. In če ni to to, ode variabilna enota na glavi (Multiair - Fire mašina).   Tam je potem bilo par firm, ki so specifikaciji ustrezala. Tovarniška Selenia se je hitro uničla (črno/garež).   V 1.5 Ford Dragon gre tudi samo Castrol in nič drugega. Ker ne ustreza specifikaciji.   Pa še ena zadeva. Zaradi aditivov ne smeš mešat Castrola in Selenie/Petronasa, ker reagira in je župa.   Pa da se vrnem k Mazdi. Zaradi tega mi je pela variabilna jermenica. Tovarniško Mazda olje 15w40 in tovarniški interval, pa je po moje zapacalo jermenico.   Sem šel na 5w30 Ravenol in parkrat menjal na 5-7k pa se je zadeva normalizirala.   Tak da ja, dobro olje in redna menjava!
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.