Skoči na vsebino

Vozni?ka vrata se ne odprejo


Priporočeno sporočilo

V ?etrtek se ho?em zadovoljno usest v avto po te?kem dnevu in se mi vozni?ka vrata niso hotla odpret. Ne od znotraj, ne od zunaj, ?e odklenem na klju?, daljinca, od znotraj itd., se vrata ne odprejo. Vrata sem imel tudi ?e narazen dana in nismo mogli ugotovit kaj je narobe.. Tisti zati?, ki zagrabi kavel na b stebri?ku se ne odmakne, da bi se vrata odprla pa ?e nardi? karkoli.. Oz. vmes nam je ratal da je deloval, potem pa se je vse z*ebalo nazaj, ko enkrat zaklene? vrata..

 

Kaka ideja oz. podobna izku?nja?

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V ?etrtek se ho?em zadovoljno usest v avto po te?kem dnevu in se mi vozni?ka vrata niso hotla odpret. Ne od znotraj, ne od zunaj, ?e odklenem na klju?, daljinca, od znotraj itd., se vrata ne odprejo. Vrata sem imel tudi ?e narazen dana in nismo mogli ugotovit kaj je narobe.. Tisti zati?, ki zagrabi kavel na b stebri?ku se ne odmakne, da bi se vrata odprla pa ?e nardi? karkoli.. Oz. vmes nam je ratal da je deloval, potem pa se je vse z*ebalo nazaj, ko enkrat zaklene? vrata..

 

Kaka ideja oz. podobna izku?nja?

 

lp

 

Jaz jih nisem mogel zaklenit, pa smo mehanizem menjali, pa je blo OK

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem nujno rabu avto (delam 300-400 km dnevno, 6 dni na teden, ker delam na enem projektu), tko da sm reku nej popravjo.. Nisem mel ?asa, da bi se ukvarjal da bi cenej najdu, Tut ?e bi recimo najdu 100 ? cenej pa bi blo to 3 dni kasnej in bi bil 3 dni brez avta (na terenu si ne morm privo??it, da bi skakal na sosednji zic cel dan, grem ven in not iz avta cca 40× na dan), bi pa? 3 dni zaslu?ka pu?nil, kar je pa dost ve? kot teh 100 ?. Tko da se na?eloma ne sekiram ;)

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Za?etek marca, dopoldan : Pridem do avta, odklenem z daljincem, zagrabim za kljuko, ZAKLENJENO !!! PANIKA ! Kaj sedaj ?

 

No po preostalem delu dneva je pri?la re?itev, vrata so se odprla, te?ava je sanirana.

Vzrok za te?avo je bila po?ena majhna vzmet v klju?avnici.

Na uradnem servisu sicer zamenjajo celo klju?avnico.

 

Napotek za samostojnej?e : tako zaklenjena vrata lahko odpre?, ?e spusti? ?ipo si naredi? nekaj prostora med gumo in ?ipo, stakne? ?tangico od kljuke, jo potegne? navzgor ter hkrati s klju?em odklene? klju?avnico. Zatem potisne? ?tangico navzdol in vrata se odprejo.

Demonta?a klju?avnice in zamenjava vzmeti je potem le ?e igra?kanje.

 

 

 

Sicer pa : vaja dela mojstra.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.