Skoči na vsebino

pozimi vs. poleti


madmax

Priporočeno sporočilo

?e lahko za ?kodo povem, potem enako kot ti, v povpre?ju 1l/100km (mejne vrednosti so malo manj kot2l/100km), prevozim pa cca. 70km manj pozimi kot poleti.

 

lahko pa tudi priponko .xls dodam, ?e koga zanima. :D

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se tudi zdi,da mam ?ez leto vi?jo porabo,razlog pa seveda ?ir?e gume! :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no js mam pa razliko 1.1.5l max na 100km

 

Zima 8,5

poleti 7,5

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pr meni je poraba ob normalnih vo?njah nekje ista, oz. neopazno razli?na, po drugi strani je pa lahko poleti precej ve?ja (ne tok zarad clime), kokr zaradi precej ve?jega veselja do ti??anja kot pa pozim! :ljubezen::ouje:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je povpre?je pozimi in poleti popolnoma enako.

 

Pozimi je ?as ogrevanja hladnega motorja dalj?i in takrat je poraba ve?ja - ?e kurim predgrelec pa pa? ta pokuri nekaj goriva samo za ogrevanje.

 

Poleti pa negativno na porabo vplivajo predvsem klima, ?ir?e gume, slab?i izkoristek motorja zaradi pretoplega zraka (manj mulekul kisika na isti volumen) in seveda bolj?e gume, ki te kar silijo v bolj dinami?no vo?njo :jupiii:

 

Zato, vsi tisti, ki imate ve?jo porabo pozimi kot poleti delate veliko kratkih vo?enj s hladnim motorjem. Poraba je namre? najmanj?a takrat, ko sta motor in olje ogreta na delovno temperaturo.

 

 

 

Pa ?e to za podkrepitev zgornjih izjav - rekord v minimalni porabi na tank imam 5.9 l/100km v leto?nji zimi, medtem, ko je bila maksimalna poraba 6.9 l/100km "dose?ena" v poletnih mesecih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

poleti & pozimi mam pribli?no isto porabo,pozimi mam o?je gume ter vklapljam pogosto Webasto, poleti pa ?ir?e gume,klima & e?ka noga naredita svoje. Porabe mam pa nekje med 6 in 7 litri.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je povpre?je pozimi in poleti popolnoma enako.

 

Pozimi je ?as ogrevanja hladnega motorja dalj?i in takrat je poraba ve?ja - ?e kurim predgrelec pa pa? ta pokuri nekaj goriva samo za ogrevanje.

 

Poleti pa negativno na porabo vplivajo predvsem klima, ?ir?e gume, slab?i izkoristek motorja zaradi pretoplega zraka (manj mulekul kisika na isti volumen) in seveda bolj?e gume, ki te kar silijo v bolj dinami?no vo?njo :jupiii:

 

Zato, vsi tisti, ki imate ve?jo porabo pozimi kot poleti delate veliko kratkih vo?enj s hladnim motorjem. Poraba je namre? najmanj?a takrat, ko sta motor in olje ogreta na delovno temperaturo.

Pa ?e to za podkrepitev zgornjih izjav - rekord v minimalni porabi na tank imam 5.9 l/100km v leto?nji zimi, medtem, ko je bila maksimalna poraba 6.9 l/100km "dose?ena" v poletnih mesecih.

 

Hmmm, jaz imam porabo v zadnjem letu med 7,2 in 7,8 l/100km (vsaj 90% vo?nja po mestu) ?zmeden?sramezljiv

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e to za podkrepitev zgornjih izjav - rekord v minimalni porabi na tank imam 5.9 l/100km v leto?nji zimi, medtem, ko je bila maksimalna poraba 6.9 l/100km "dose?ena" v poletnih mesecih.

 

?zmeden?

 

pri meni pa je glih obratno poleti mi ga je enkrat uspelo spraviti na 6.7 l/100km, pozimi pa sem fasal porabo 8.5 l/100km--pa nisem divjal.

Pride pa to ve? kot 100km razlike na en sam tank, fak ej.

Ob istih narejenih km na mesec, dam pozimi 4500sit ve? za benz.

 

Treba bo kupit dizla! :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?zmeden?

 

pri meni pa je glih obratno poleti mi ga je enkrat uspelo spraviti na 6.7 l/100km, pozimi pa sem fasal porabo 8.5 l/100km--pa nisem divjal.

Pride pa to ve? kot 100km razlike na en sam tank, fak ej.

Ob istih narejenih km na mesec, dam pozimi 4500sit ve? za benz.

 

Treba bo kupit dizla! :P

 

Ej pa ti ma? nizko porabo..... :blink:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej sam je cesta il bistrica-podgrad- starod..... :aaaaa:

 

 

Ma kaj pa vem, zdej ko je mokro glih ne upam kej preve? stisnt, drga? poleti je pa kr ql.

Pa si vidu kak?na je cesta proti PO. ?e gre? skozi topolc pa pol naprej........sama jama :(

 

Pol ma? pa na izbiro al se vozi? pa smradu, al pa po luknah. :huh:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej zakaj se pa vozi? ?ez ribnico.... je ?ez Kne?ak kraj?e.... :bravo:

 

Saj mislim, da je imel to pot v mislih, ko je napisal, da se vozi? po smradu ... :P:ph34r:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.