Skoči na vsebino

Ali zaupate mehanikom


ali086

Priporočeno sporočilo

Pred kakimi dvemi mesci sem imel tezave z svojo mx-3.

Sla je dihtunga na glavi motorja.Lepo sem seu mehaniku da zadevo popravi.Popravilo je prislo 76000 sit,od

tega samo dihtunga 40000sit.Ko je moja mazdika bila popravljena sem se vozil kaksen teden, ko se je iz avzspuha zacel kadit bel dim.Zato sm se odloco oditi zopet istemu mehaniku,ki mi je rekel da je pac motor slab ter da zre olje.Na vprasanje:zaka mi nisi tega prej povedal?je odgovoril:nisem vedel.A mi lohka kdo pove kaksen mehanik ne vidi oz. ne ve kaksen je motor po tem ko ga odpre. :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A mi lohka kdo pove kaksen mehanik ne vidi oz. ne ve kaksen je motor po tem ko ga odpre. :blink:

 

Slab. :whatever: In jaz bi ga poslal nekam pa se nikoli ve? vrnil k njemu in ga povsod "hvalil" kjer ga poznajo ali pa ne. :rispekt:<_<

 

Pa tudi cena za menjavo dihtinge se mi zdi kar konkretna. Ne bi dvakrat rekel, da bi toliko pla?al ?e na uradnem servisu pa vsaj garancijo bi dobil in povedali bi ti kak?en je motor. : ;)Ne vem no vsaj mislim, da je tole kar drago za tak?nega bumbarja ki ti ne pove, da je motor ?e bolj v slabem stanju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slab. :whatever: In jaz bi ga poslal nekam pa se nikoli ve? vrnil k njemu in ga povsod "hvalil" kjer ga poznajo ali pa ne. :rispekt:<_<

 

Pa tudi cena za menjavo dihtinge se mi zdi kar konkretna. Ne bi dvakrat rekel, da bi toliko pla?al ?e na uradnem servisu pa vsaj garancijo bi dobil in povedali bi ti kak?en je motor. : ;)Ne vem no vsaj mislim, da je tole kar drago za tak?nega bumbarja ki ti ne pove, da je motor ?e bolj v slabem stanju.

 

:rispekt: Ce bi mi takoj povedo,ga sploh nebi rihto ampak bi takoj seu drug motor iskat.Generalka tega bi prsla okoli 200k,drug motor sm pa dobo za 60k.Pa se sam sm ga zamenjo da sm prihrano cirka 30k
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To me spominja na moje "?tudentske" ?ase ko sem vozil starega cliota (ki je na koncu nesre?no kon?al v jarku), prav tako mi je kar na lepem pokadil belo in hajd k mehaniku...........menjava dihtunge, bru?enje glave itd. 60k (z nasme?kom)...........naredim 20 km avto zopet prou svinjsko za?ne belo kadit.......peljem zopet k istemu "maherju"..........pogrunta da je eden od batov po?en........ <_< Halo! Kaj prej tega nisi vidu.......kreten!

:vskalo::angry:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje u izi je neki govort pa drugo delat, to je tko kot bi ?el k dohtarju pa bi ti reku da su 100% zdrav, ?ez 2 dni pa zlomi? nogo, je on kriv, bi lahko to predvidel ??

:blink::blink:

Druga?e pa je ednini mehanik ki mu zaupam za ra?unalnikom in pi?e tale post, drugi pa je na senici in verjetno ?raufa.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to se ne da primerjat.

Se bi ja mogo videt da je motor slab,ce ga je meu razstavljenega al ne.To bi ze js vido z amaterskim ocesom.

 

Si ?e vidu motor brez glave ?

In kaj si vidu ?

 

:blink:

 

A kdo pozna kasenga mehanika v ljubljani da popravlja mazde?

 

So medvode predale?, tam je en, ki je zelo ok, ?e nadomestni avto ti da za vmes, ?e ma? kake opravke.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

svoj motor sm nato odpro in ga razstavo na prafaktorje.Pri raztavljenem motorju vidis v kaksnem stanju so bati,bat.obrocki.En bat sm meu zalit z vodo.To bi loh mehanik loh vedo da je neki narobe al je pa njegov cil sm potegnat ven dnar pol pa ko te j***

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

svoj motor sm nato odpro in ga razstavo na prafaktorje.Pri raztavljenem motorju vidis v kaksnem stanju so bati,bat.obrocki.En bat sm meu zalit z vodo.To bi loh mehanik loh vedo da je neki narobe al je pa njegov cil sm potegnat ven dnar pol pa ko te j***

 

Ne pametuj, si ti potem ugotovil kje je bila napaka, je bilo tesnil, mogo?e po?ena glava, po?en blok motorja ?? ?zmeden?

 

Rad bi sli?al tvojo diagnozo, ker o?itno vep to?no kaj in zakaj se ti je zgodilo kar se ti je zgodilo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

NE MISLIM SE KREGAT S TAKIMI KI MISLIJO,DA LAJIKI NE MOREJO NIC ZNAT.

VIDO SM SE SVETGA PETRA NOTER PA DEVICO MARIJO,CE TE GLIH ZANIMA.

JS SAM VEM DA KEJ TAZGA LOH NAREDI SM BUTAST AL PA POHLEPN MEHANIK. :blink:

 

Lahko tu z malimi napi?e? !!! Jaz se ne kregam samo po 25 letih prakse pa tudi vem da znam nekaj, tako da ni to kar pi?em teorija, ampak predvsem paraksa.

Ob naslednjem takem postu ..., mislim da ni potrebno razlagat.

?e bi se pa ?e rad pametnga delu z neko teorijo pa me pokli? al pa se naslednji? oglas v BTC-ju, pa se bova pomenla in ugotovila kaj TE matra. V svetega petra in Marijo pa itaq ne verjamem, tako da me to niti ne zanima, lahk si vidu tud samga satana, tako da ...

Pa kaj jaz mislim ti itaq ne more? vedet, nikjer pa nisemniti napisal niti omenil da ni? ne zna?-ve?.

Si se pa elegantno pustu na?ponat nekomu ki je tvojo naivnost izkoristu, takih je skozi ve?.

:angry:

 

Ps. ?e zmeraj ne vem kak?na je diagnoza tvojega motorja ???

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potrebna bi bila generalka motorja.Ker je na motorju prvo sla dihtunga se je motor pregreu in to je naredilo veliko sranje.Ti pa ko si mehanik se bol ves od mene kaj naredi to z motorjem.

 

Vse se da zrihtat in to za manj dnarja kot so teb ra?unal zamenjavo tesnila, ?e se je pa motor pregrel, pol je to povr?no zamenjano tesnilo, in dober ra?un. Zakaj se je pa motor pregrel pa je delno tud tvoja krivda, ker ne opzuje? kazalca za temperaturo, takoj ko je ?ez plovico je nekaj narobe. So pa ?e druge mo?ne nepake, ki jih mehanik verjetno ni niti iskal: manjka vode, ali pa je kaj zama?eno, za?tekan termostat, zabit hladilnik, vodna ?rpalka, ...

Je pa odvisno <_< koliko se je pregrel, tako se ve koliko ?kode je na motorju, ?e samo vr?e vodo ven pol ni panike, ?e pa ?e potem piha para kot pri norcih pol pa je zadeva veliko huj?a, najve? ?kode pa naredi folk, ko se mu pregreje motor, pa gredo in nalijejo hladno vodo v motor. :bravo:

 

 

 

PS.Pa nisem mehanik !!! :blink:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse se da zrihtat in to za manj dnarja kot so teb ra?unal zamenjavo tesnila, ?e se je pa motor pregrel, pol je to povr?no zamenjano tesnilo, in dober ra?un. Zakaj se je pa motor pregrel pa je delno tud tvoja krivda, ker ne opzuje? kazalca za temperaturo, takoj ko je ?ez plovico je nekaj narobe. So pa ?e druge mo?ne nepake, ki jih mehanik verjetno ni niti iskal: manjka vode, ali pa je kaj zama?eno, za?tekan termostat, zabit hladilnik, vodna ?rpalka, ...

Je pa odvisno <_< koliko se je pregrel, tako se ve koliko ?kode je na motorju, ?e samo vr?e vodo ven pol ni panike, ?e pa ?e potem piha para kot pri norcih pol pa je zadeva veliko huj?a, najve? ?kode pa naredi folk, ko se mu pregreje motor, pa gredo in nalijejo hladno vodo v motor. :bravo:

PS.Pa nisem mehanik !!! :blink:

 

odprli ste pravo debato.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam najve? zaupanja v mojga mehanika, ki je v istmu kraju kokr jaz (soteska pr kamnku), pa ?e dobra stran vsega skup je, da ?e ga mazda mal "po?trajka", se sam po bregu dol spustim in glih pred njegovo delavnco prbremzam, brez da avto v?gem, ker je cca. samo 200 m stran! :bravo:

 

Dobre strani tega mehanika, pa so: da se res zavzame za to kar po?ne in ni polovi?ar, ter blefer, nardi ful poceni in pa ne nateguje, niti glede rokov izvedbe, ?e manj pa te oguli pri ceni! :bravo:

 

Loh kot zanimivost povem, da mi je enkat za redn servis vzel natanko 1000 SIT, pri tem pa je preveru ?e vse teko?ine, bremze, le?aje itd. Pa nasploh mi je vedno prpravlen prsko?it na pomo?! :danzoman:

 

Skratka tale GUSTL je legenda, priporo?am ga ?e kak?nemu mazda?u, ki ne misl glih bankrotirat zarad servisa! :bravo:

 

Pred tem sem mel enga mehanika iz LJ, ki je ocenil moje jermene kot super OK, pol pa ?ez 2 tedna se mi je pa jermen strgal in sem obstal na cest, jasno edinkat do zdej z mazdo, pa ?e to ni ONA kriva! Matr ?e dobr da ta oseba ni kirurg! :unsure:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse se da zrihtat in to za manj dnarja kot so teb ra?unal zamenjavo tesnila, ?e se je pa motor pregrel, pol je to povr?no zamenjano tesnilo, in dober ra?un. Zakaj se je pa motor pregrel pa je delno tud tvoja krivda, ker ne opzuje? kazalca za temperaturo, takoj ko je ?ez plovico je nekaj narobe. So pa ?e druge mo?ne nepake, ki jih mehanik verjetno ni niti iskal: manjka vode, ali pa je kaj zama?eno, za?tekan termostat, zabit hladilnik, vodna ?rpalka, ...

Je pa odvisno <_< koliko se je pregrel, tako se ve koliko ?kode je na motorju, ?e samo vr?e vodo ven pol ni panike, ?e pa ?e potem piha para kot pri norcih pol pa je zadeva veliko huj?a, najve? ?kode pa naredi folk, ko se mu pregreje motor, pa gredo in nalijejo hladno vodo v motor. :bravo:

PS.Pa nisem mehanik !!! :blink:

 

Si hotel napisat da nisi samo mehanik :hohoho:

Mehankarji so ?ist ql ?e jim ti seveda zna? povedat kaj se dogaja z motorjem in kaj si pri?el da ti popravi!!!

(?e seveda mehanik ve kaj po?ne)

 

Sm pa jaz imel izjemno izku?no z mehankarjem!!!!

(menjali smo tesnila ,olje, pa ?e par stvari na frtajlerju)

 

?lo je pa tkole!!

Pridem do njega ,mu povem kaj je narobe,on pa mi pravi ''PO?ASI''!!!

najprej je razdru use kar je bilo potrebno ,pol mi naredi tesnilo,in mi demonstrira zakaj do tega pride in kako tesnilo spusti,in da je narejena bol?a kot pa orginal!!!

med odtekanjem olja me je peljal z avtomatikom en krog.(seveda 2.2 VTEC VTI motorjem)

Po tem vse skupaj sestaviva nalijeva olje in to je to!!!

Na koncu greva ?e na drinko da pora?unava in tebi nekaj meni nekaj mi uzame nekaj jurjov PA ?E PIJA?O MI JE PLA?U!!!!

 

Pri?parav pa sem vsaj 20-30kSIT

 

NORO A!!? :ouje:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si hotel napisat da nisi samo mehanik :hohoho:

Mehankarji so ?ist ql ?e jim ti seveda zna? povedat kaj se dogaja z motorjem in kaj si pri?el da ti popravi!!!

(?e seveda mehanik ve kaj po?ne)

 

Sm pa jaz imel izjemno izku?no z mehankarjem!!!!

(menjali smo tesnila ,olje, pa ?e par stvari na frtajlerju)

 

?lo je pa tkole!!

Pridem do njega ,mu povem kaj je narobe,on pa mi pravi ''PO?ASI''!!!

najprej je razdru use kar je bilo potrebno ,pol mi naredi tesnilo,in mi demonstrira zakaj do tega pride in kako tesnilo spusti,in da je narejena bol?a kot pa orginal!!!

med odtekanjem olja me je peljal z avtomatikom en krog.(seveda 2.2 VTEC VTI motorjem)

Po tem vse skupaj sestaviva nalijeva olje in to je to!!!

Na koncu greva ?e na drinko da pora?unava in tebi nekaj meni nekaj mi uzame nekaj jurjov PA ?E PIJA?O MI JE PLA?U!!!!

 

Pri?parav pa sem vsaj 20-30kSIT

 

NORO A!!? :ouje:

 

Pa da ti je materijal zrihtou, pa ni bil tolk model ? :blink:

 

Pa bil je 2.2 VTEC, ki je logi?no vti saj je honda. :blink:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm pa jaz imel izjemno izku?no z mehankarjem!!!!

(menjali smo tesnila ,olje, pa ?e par stvari na frtajlerju)

 

?lo je pa tkole!!

Pridem do njega ,mu povem kaj je narobe,on pa mi pravi ''PO?ASI''!!!

najprej je razdru use kar je bilo potrebno ,pol mi naredi tesnilo,in mi demonstrira zakaj do tega pride in kako tesnilo spusti,in da je narejena bol?a kot pa orginal!!!

med odtekanjem olja me je peljal z avtomatikom en krog.(seveda 2.2 VTEC VTI motorjem)

Po tem vse skupaj sestaviva nalijeva olje in to je to!!!

Na koncu greva ?e na drinko da pora?unava in tebi nekaj meni nekaj mi uzame nekaj jurjov PA ?E PIJA?O MI JE PLA?U!!!!

 

Pri?parav pa sem vsaj 20-30kSIT

 

NORO A!!? :ouje:

 

 

Tale mehanik mi je pa rahlo znan :D pa nisem bil jaz :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pardon popravljam!!!

 

Res je

materjal je ves zrihtal!!!!!!

Skratka kapo dol za takega kot je ta!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.