Jaz sem se malo bol v to dal sele zdaj in mi je res zanimivo kako to poteka.
Par primerov:
1. Razmislam da bi kupil obveznice: KAAAJ! Pfu 3,4% to je se infacija vecja. Pa 1000 in 1 druga bols opcija je. Pa to das v crypto in mas jutr lambota, pa ta politka bo vse zafurala, pa...
2. Mam neki crypto a bi to kej stejkal al pa kaj: KAAAJ!! Crypto, pfu to je sam nateg, to bo slo vse v nulo, to je itak sam za dnar prat.
3. ... nadaljuj za karkoli poljubno
Ne vem no, na pamet tko govort je mal BV. Saj se slis super nakup nepremicnine, gozda, .... sam za recimo 10k bos tezko dobil kaj + s temu je delo. Mogoce ma kdo ze nepremicnine, delnice, crypto, 4 zene, 2 avta, ... in bi rad "samo" 50k nekam bolj varno nalozil.
- SAMO 3,4%, ne splaca se! .... ok bom pustil na banki za 0,01%
- SAMO 3,4%, ob inflacij 10% bwahahah butast .... ok pustim na banki/sefu/stunfu tam pa inflacija ne pozre
Full verjamem, da to ni NAJbolsa nalozba, samo mislim pa da ni slaba.
Danes odprl racun na Iliriki. Rabis recmo cca 30 minut ce si bolj pocasen, da vse izpolnes in opravic video identifikacijo. Drug teden nakazem se denar in oddam narocilo za nakup.
No pa gremo v drugo. Sedaj v crypto nekaj ze imam: USDC po 10% obresti, DCA strategija na binance za ETH, pa neki malega pac drzim na ladgerju.
Sem pa nek bullshit nalozbeno zavarovanje (ki mi je naredilo cca 1k minusa), sedaj ukinil in iscem se neki kamor bi mesecno investiral. Mogoce kak ETF (nimam pojma kaj to je), ali kaj podobnga. Kaka ideja?
Se pravi nekako bi mel:
- Obveznice in depozite kot male obresti ampak varno
- crypto kot velik riziko ampak opcija velikega donosa
- potem pa neki srednjega, srednji riziko in srednji donos bolj za varcevanje ke do 60 leta
Jaz sem pisal na 3 (ilirika, nlb, nova kbm). 2 od teh (nlb in nova kbm) moras fizino it v poslovalnico za odprtje trgovalnega racuna. Pri iliriki vse lahko opravis online. Cenovno so vsi zelo tam tam, par eur razlike.
Pri 10k te pride vse skupaj dobrih 60 eur. Se pravi po 3 letih imas nekje 950 eur.
Jaz bom to uredil prek Ilirike. Porocam kako bo slo
@Jest on prvi podcast je bil objavljen preden so bili znani podatki. Tudi v podcastu povedo, da obrestna mera se ni znana, ni znano kako kupit, .... kar pa je potem cez par dni bilo vse znano. Je pa vseeno dobro za poslusat.
Tocno nad to tabelco je odebeljen velik naslov "Spending abroad with Curve". Prilagam sliko zasrollano malo visje. Ok sedaj vse jasno od kje ta bojazen. No znotraj EU (kjer majo eur) ni provizije.
Za dvig na bankomatu vem (to mi se slovenska banka racuna 😡), ampak placila? Od kdaj? Sam redno (99% transakcij) izvedem preko Curve. Nobene provizije ni.
Pa to sem ze na dveh forumih zasledil, ampak si predstavljam, da je nekdo nekaj napacno prebral in se sedaj siri ta novica.
Jaz recimo revolut uporabljam ker mi omogoča apple pay...iz slo banke si prenakažem vsak mesec cca 500 eur, potem pa z uro/iphonom preko sistema apple pay plačujem dobesedno vse.
Sam tocno za ta namen uporabljam Curve in ze nekaj let deluje odlcino. Ne pomnim kdaj sem nazadnje uporabil fizicno kartico.
A ni boljše sam narest kako vožnjo ali s kolegom, pa še zaston je. Vidim da so štartnine tudi že kar narasle, skoraj 50eur za to, da lahko v gneči kolesarim 😕
mislem to "a ni boljse" se najde naceloma za vse
Odlocitev je padla da gremo na to in se pac gre. Grem na prvi event in bom videl kako bo.
Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.
Napisano
Jaz sem se malo bol v to dal sele zdaj in mi je res zanimivo kako to poteka.
Par primerov:
1. Razmislam da bi kupil obveznice: KAAAJ! Pfu 3,4% to je se infacija vecja. Pa 1000 in 1 druga bols opcija je. Pa to das v crypto in mas jutr lambota, pa ta politka bo vse zafurala, pa...
2. Mam neki crypto a bi to kej stejkal al pa kaj: KAAAJ!! Crypto, pfu to je sam nateg, to bo slo vse v nulo, to je itak sam za dnar prat.
3. ... nadaljuj za karkoli poljubno
Ne vem no, na pamet tko govort je mal BV. Saj se slis super nakup nepremicnine, gozda, .... sam za recimo 10k bos tezko dobil kaj + s temu je delo. Mogoce ma kdo ze nepremicnine, delnice, crypto, 4 zene, 2 avta, ... in bi rad "samo" 50k nekam bolj varno nalozil.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani