-
Sporočil
23.634 -
Z nami že
-
Nazadnje prisoten
-
Dnevne zmage
500
Tip vsebine
Profili
Forumi
Koledar
Garaže
Vse objave uporabnika Alex
-
Ne vem... Verjetno bi se jih vseeno več odločilo za cx 5, čeprav sta oba modela stara i(10 let) n precej že zastarela. Tudi face lifti jima ne pomagata več. Največ bi se jih (v resnici se tudi odloči) za CX30. 😊 Res je. Tudi to se da. 😊
-
Ti Boss si star. 😉 Pač old skul boj, ki ne gre s časom in trendom naprej. 😊Lahko se upiraš, a uprl se ne boš. Proti vetru pišat pač ne moreš. Tudi sam sem bil proti a sem probal in se ne bi več vrnil nazaj. Dobro, edino kak športen avto pride še v poštev. Vedno manj pogrešam 6-ko. Sedaj, ko sem zaštekal, kako se vozi pravilno ta X motor, mi je tudi ta veliko bolj v veselje. 😊
-
A še nisi ugotovil tega? 😊
-
Sem gledal ene vremenarske mačke na italijanski tv. Po 15. januarju naj bi prišla orenk ohranitev (burian iz Sibirije). Bomo videli, če bo kaj res. 🤔
-
In oba sta eno sranje od avta. Kot vsi električarji na sploh. Jaz si ne bi upal pozimi na. eno orenk potovanje z njima. Recimo kako smučanje. Te zna kak infarkt zadet po poti, ko čakaš kje v kaki zasneženi koloni.
-
Vsi stroški vozila od nakupa naprej / Excel vs. aplikacija
Alex je odgovoril na Gregor Muc-Up-ovo teme v forumu Tehnične težave, vzdrževanje in stroški
Pol bajte? 🙄Pri nas na obali je to glih dovolj za garažo. -
Kako ti zavidam. 😊A je sneg v redu ali je bolj južno vse skupaj?
-
Eni ostajamo na rdečih. 😉
-
Se pravi, da je potrebno gledati za modelom NC. Kateri letniki so pa najboljši, kateri motorji? 🤔
-
Pri nas je bila običajno to stalna praksa pozimi, da je pihala vsaj malo burja in se je posušilo perilo dobesedno v parih urah. Zadnja leta je pa burja bolj redkost kot praksa in je nastal tudi pri nas problem z sušenjem pozimi. 🙄
-
Kako vam uspe zvečer zaspati, ko nekateri popijete cele bokale kave popoldne? 😊
-
Saj v bistvu res ne veš kaj boš kupil na koncu, ko začneš gledati za novim avtom. Najprej si moraš razčistiti, kaj v bistvu sploh potrebuješ in do koliko denarja sploh greš. S časom se potrebe spreminjajo. Pri meni je bila prioriteta benzinar. Električnih avtov niti pogledal nisem, niti ne bodo na mojem seznamu želja po moje nikoli. Upam, da mi ga ne bo potrebno kupiti. Na prvem mestu je bil pri meni cupra fermentor, benzinar, 150 konjev. A kaj, ko so jih imeli samo z avtomatskim menjalnikom. Testna vožnja je bila dovolj, da sem ga črtal iz seznama. Ta kombinacija je milo rečeno porazna. Menjalnik je ob menjavanju in speljevanju trzal in motor ni bil prav nič prepričljiv. Poraba na testu je bila 8,5 l/100. Nato sem dobil testno cx 30 z x motorjem za en par ur. Sto kilometrov z njo je bilo dovolj, da je padla odločitev. In vsak dan sem bolj zadovoljen z njo. Sedaj imam najboljše iz obeh svetov, dizla karavan za prevoz glasbene opreme in občasno premagovanje vrhniškega klanca v 6. brzini 😊 in CX-30, da uživam s tihim motorjem, majhno porabo in občasnim vrtenjem motorja v višje obrate. 🤗
- 3.970 odgovorov
-
- 6
-
-
- električno vozilo
- elektrika
-
(in 1 več)
Označeno z:
-
Nekaj me zanima glede mx 5.Ko grem v penzijo je moja velika želja ,da bi nabavil .Tudi žena navija zanjo. A je res tako malo prostora za višje rasle ,da se ne da pomakniti dovolj sedeža nazaj? Sam se visok 184 ?🤔
-
Bogovi sonca so se nas usmilili...tudi pri nas je zasijalo sonce.😀😀
-
Vzeli smo te: https://m.aliexpress.com/item/1005002072929421.html?spm=a2g0n.order_detail.order_detail_item.3.337ef19cQiOze7 Imaš kake pol ure dela. 1.Snameš tablico. 2.Nosilec tablice dol (pri moji cx 30 je bil zakovičen, pri Gelipterjevi privijačen) 3.Razmastiš odbijač. 4.Zalepiš mrežici. 5.Na mestu,ki je pod tablico , pritdiš dodatno mrežici z črnimi vezicami za vsak skučaj . 5.Skrajšaš nosilec tablice (je zelo tanka plastika, označiš nekje 7mm in ga odrežeš z žagico za železo). 6.Privijačiš nosilec nazaj. 7.Tablico montiraš nazaj. Vse skupaj je sedaj bolj fiksno ,ker se nosilec tablice nasloni na mrežico in se ne premika. Original nosilec tablice prosto visi in vibrira.
-
Verjamem.Tudi meni je postal ta atmosferski motor zelo zabaven. Uživam,ko se priključim na avtocesto v drugi prestavi (seveda le ,ko je motor ogret), vlečem do 5000,nato tretja,enako ,četrta -peta in že imaš 150 na števcu.Z lahkoto slediš kakemu Bavarcu ali Olimpijcu?😊
-
Ok. naj vam bo. 😊 Ne moremo imeti mi na obali najlepših in najhitrejših mazd pa še najlepše vreme. 😉
-
Tega z mazdo 6 ne razumem najbolje? 🤗
-
Ampak to vreme na obali ubija. 😕Nismo videli sonca že kake tri tedne... Sama megla, stalno rosenje, vse je vlažno... Sem mislil, da bo ta teden kaj bolje a nič ne kaže. Bo potrebno it kam gor višje v Slovenijo, da vidimo sonce.
-
Prva kava v letošnjem letu. 😊 Preveč spanja je potrata časa.
-
Enako. 👍 Če bi imel intercooler, bi imel turbino in kakih 250 konjičev.😊
-
Ravno sedaj, ko smo montirali mrežo sva z Gelipterjem ugotavljala, kako ima dobro zaščiteno dno cx 30. Kot kak športni,dirkalni avto. Nič podvozja nima odktitega.Veliko bolje kot pri 6-ki. Tako,da je tudi karter veliko bolj zaščiten kot pri 6-ki.
-
Boss, pa ti ja dobro veš,da tej avti niso delovni stroji, ampak fensi suvi. Prikolica ne pride v poštev.Še sank nimamo naa strehi.😋
-
Mogoče bi pa izračunali, koliko manj zraka pride zaradi te mrežice? 😉 Aja, zajem zraka za motor je zgoraj na zgornji mreži. 😉 So pa dobre te mrežice kot začčita proti razni golazni (polhi, podlasice, podgane, rakuni, kune). Tako nimajo vstopa v motor. Spodaj je pa itak vse zaprto z plastičnimi pokrovi. 🤗
-
Z Gelipterjem sva obdarila za novo leto naše mazde.Kupila sva in vgradila dodatne mrežice na najiinih cx30 na spodnji odprtini za zrak. Original odprtina je prazna z le par pokončnimi letvicami. Aftermarket mrežice pašejo v nulo, imajo enak vzorec kot maska n so narejene iz res kvalitetne ABS plastike. Na nosilcu tablice so potrebni majhni popravki-modifikacije. Prej: potem: Sva pa opazila, da so pred hladilnikom vgrajene posebne lopute, ki so zaprte, ko je motor ugasnjen. Najbrž služijo temu, da se motor hitreje segreje, nato se odprejo. Vidi se namreč, da jih krmiljo elektromotorji.