Skoči na vsebino

Alex

Člani
  • Sporočil

    23.634
  • Z nami že

  • Nazadnje prisoten

  • Dnevne zmage

    500

Vse objave uporabnika Alex

  1. Alex

    Mazda CX-30

    Sem vozil obe in je cx 30 veliko bolj komot in pregledna. Ja, je bolj športna vožnja C M3, a Janez ne vozi toliko športno, da bi to prevagalo. Pri njemu je podobno kot pri meni, tistih pet, šestkrat na leto res rabiš večji avto, ostalo pa je dovolj cx30. Prav sedajle delam primerjavo v porabi med 6-ko dizel in benzinarji cx30 na natančno isti relaciji. Pa, da vidimo dejansko razliko v porabi med eno in drugo. Oboje strogo po predpisih.
  2. Cx30 je moj, 6-ka je sedaj od žene. Vozijo jo pa vsi od žene do otrok. 😊 Sem se pa prej razhudil in odpeljal 6-ko na ročno pranje +voskanje. Prvič v ži ljenju sem moral plačati za pranje avta. 🙄 Jutri ponovim vajo še z cx30.
  3. Katerega? 6-ko i cx30? 😊
  4. Lahko vam, ki vam je dovoljeno pranje avtov. Moji dve mazdi sta umazani kot že dolgo ne. V bistvu še nikoli. Tudi,če se odpraviš v kako ekspres ročno avtopralnico je zaradi suše in prahu v zraku drugi dan enako. 😬
  5. Alex

    Tole je pa kr smeh

  6. Alex

    Tole je pa kr smeh

  7. X198?? A je to kak motor, ki ga mi ostali še ne poznamo? 🤔
  8. Alex

    Mazda CX-30

    Bi bilo potrebno malo reda narediti, se, strinjam.
  9. Alex

    Mazda CX-30

    Sem dojel. Ne bom vozil plastičnih, električnih igračk.
  10. Enako. Še dobro, da je zdržal toliko kilometrov. Baje, da te mašine gredo rakom žvižgat, po mnenju nekaterih,mnogo prej. 🙂
  11. Pa ne bom ja užaljen od vsakega, ki zaluta po nesreči na ta forum. 😉
  12. Alex

    Jamralnik v2

    Res je. In kdor ni fouš drugemu niti. 😉
  13. Alex

    Mazda CX-30

    Pozabljaš, da jaz vozim mazde tudi 18 let. 😉
  14. . 😉 V bistvu se bolj malo voziš, če si v letu dni z obema variantama (v kar dvomim) res prevozil le 10Kkm. Najbrž bolj doma sanjaš o nemških prestižnih jajcih. Mimogrede, sedaj ko sem bil na dopustu, so večinoma šlepali z večnimi službami razne mercedese, pa bmw je bil zraven, pa volvo. Videli smo pa audija, ki je gorel na italijanski avtocesti. Aja, v st. Tropezu so ravno nalagali Ferrarija na kamion. Kako je trokiral in dimil, ko ga je šofer peljal na kamion.
  15. Alex

    Mazda CX-30

    Opazil sem, da je cx30 tudi pobarvana neprimerno boljše kot moja 6- ka. Predvsem pa je vse gladko. 🙂
  16. Boljša varianta je, da daš očistiti dpf filter. Stane te nekje 250€+ delo za demontažo in montažo nazaj. Tej čistilci dpf filtra lahko naredijo več škode kot koristi.
  17. Alex

    Mazda CX-30

    Kaj čem zamerit. Vem, da si šaljivec. Zato ne morem vzeti napisanega, resno. 😉
  18. Alex

    Mazda CX-30

    Najbrž imaš prav. Sem pa zasledil tudi tale zapis, kar samo potrjuje moja opažanja. "Not the sharpest on the handling track, needing more steering. 🙂
  19. Alex

    Mazda CX-30

    Da ne bo pomote. Mazda 6 je še vedno vrhunski avto, dizel motor mi je še vedno top. Ampak sam več ne potrebujem tako velikega avta, pa tudi sprememba je, kor sam praviš, dobrodošla. Mogoče malo pogrešam navor iz mazde 6 a sem se navadil uporabljati menjalnik. Upoštevati moram tudi to, da je bil avto maksimalno obtežen in se je seveda poznalo to v kakih res dolgih in strmih klancih v Franciji. A tudi na mazdi 6 bi se to vsekakor občutilo. To cx 30 si bolj zamišljam kot avto za dvoje. Tukaj res blesti. Ima pa res presenetljivo dobre pospeške iz štarta. Tudi polno naložen. Sem pa malo razočaran nad prvovgradnimi pnevmatikami bridgestone. Na mokrem mi ne dajejo ne vem kako dobrega občutka. 🤔
  20. Alex

    Mazda CX-30

    Folk se vozi tudi 150-160 in več z kovčki na strehah. 😉 Ja, nekateri delovne stroje vozijo tudi po cestah, čeprav so mišljeni za vožnjo po šumah in njivah. 😉 Hec, da ne bo zamere. 😊
  21. Alora je zate tale prava Menzerna Heavy Cut Compound 400 250ml - operi-avto.si WWW.OPERI-AVTO.SI Groba polirna pasta
  22. Vzemi Menzerna. 400 in 2500. 400 je bolj groba, a ima tudi visok lesk obenem. 2500 je za fine risice od avtomatske avtopralnice.
  23. Alex

    Mazda CX-30

    Evola, po prevoženih 2800 kilometrih v enem tednu, moram res pohvalit svojo "premium" mazdo cx 30. Polno naložena, z polnim thuletom na strehi in štirimi odraslimi v avtu sem imel povprečno 6,7 l/100. Na avtocesti tempomat 135, ostalo po omejitvah. Na nobenem strmem klancu ni bilo problemov. 😉 V glavnem, ne pogrešam niti malo 6-ke.
  24. Spet neki padalec, ki se skriva za profilom. Najbrž vozi kaka nemška "premium" jajca. Če pa že voziš cx 30 se predstavi kot vsi ostali tu gor. Pusti tega padalca. Najbrž je falil forum in uletel iz kakega drugega foruma. 😉
  25. Sem glih hotel napisati, da ni sile za amortizerčke, ker se hauba odpira ld parkrat na leto. 😊
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.