Skoči na vsebino

samSimon

Člani
  • Sporočil

    1.104
  • Z nami že

  • Nazadnje prisoten

  • Dnevne zmage

    4

Vse objave uporabnika samSimon

  1. Jst ti predlagam, da pokneš akrapoviča gor na Škodo in dokažeš kako klen slovencelj si, s tem boš utišal spletne trole.
  2. samSimon

    MOTO KOTIČEK

    Obujam temo 😅 Ker se nekako ne vidim na električnem kolesu, še manj pa kakem skiroju (sorry Bini), sem si omislil novo Vespo GTS Super. Itak se na forumu preferira premium modele, še bolj pa nizko porabo, ki je mimogrede 2.6l 😎 Pa jo malo predstavim... Nisem nek ultra zagnan motorist, da bi si želel na kake strašne fure hodit, želel sem nekaj urbanega, 125cc, za šviganje v službo po lokalnih cestah, da lahko skočim po okoliških vaseh in podobno. Za gušt in mal "pokruzat". In to sem našel v Vespi. Dobil bi marsikater motor za tak cvenk, cena je definitivno premium pri Vespi, italijanska toleranca pri izdelavi žal malo manj. Ima pa nek svoj čar in definitivno se na njej počutim manj hecno, kot pa na neki pomanjšani izvedbi KTM Duke-a. Barva je bianco innocenza, je pa kar žalostno, da Vespa pri vsej svoji nostalgiji, ne ponuja možnosti izbire poljubne barve. Glede na vsak paket opreme ali izvedbe, je določenih par barv in to je to. Nisem želel nekih športnih neon nalepk, mat črnih obrob, digitalnega števca... nekako mi to ne pritiče Vespi, želel sem vsaj malo tistega retro, klasičnega duha, clean look in krom... in ker sem želel GTS, ki ima večji okvir in je malenkost močnejša, sem imel na izbiro črno, belo, rdečo, zeleno, ali pa tisto poštarsko sivo-rjavo. Pa je padla bela. Mogoče dam še sedež preoblečt v rjavo, pa zadnji prtljažnik bom verjetno še dokupil. Hudič ma 150kg, kar se mi je zdelo abnormalno, za faking skuter, ampak je pa precej bolj stabilna pri brzini, vsaj napram tamalim vespicam, ki so pri 80+ kar živčne. Karoserija je cela plehnata, samonosna, vse iz enga kosa, od tu vsa ta teža, zarad jekla pa še ceno držijo očitno 😁 Za vozit je ful fajn in reees okretna, sploh za vso to težo. Tudi ustavlja se presenetljivo dobro. Ima pa ABS spredaj in zadaj in še celo ASR in start stop, ki ju lahko trajno izključiš s knofom (neprecenljivo). Keyless sistem... nič kaj retro, ključ imaš stalno v žepu, nimaš fizično nobene ključavnice, zgolj "gumb od pečice" za vrtet. Glede tega imam mešane občutke. Nasploh sem pa zelo zadovoljen. Priporočam.
  3. samSimon

    Jamralnik v2

    Ti pa si pa kar fajn otvoril sezono 😬 Tele inkasantske fore takoj za tablo so prav poden. Sem jo tut jaz kasiral
  4. samSimon

    Pohvalite se,...

    Ali pač? Prej sem te porajtal, s tisto MX-5, za BMW-ji pa ne gledam 😅 Tehnično gledano sem še do konc mesca tam, zarad odpovednega roka 🙄
  5. samSimon

    Notarji, odvetniki, pogodbe,...

    Oporoke, overjene ali ne se da vedno izpodbijat in iti v tožbo, če si dedič. Tipično slovensko, vsak dan na meniju. Žlahta strgana plahta pravijo. Pri darilni pogodbi plačaš tudi nek davek in tiste nepremičnine ti ne morjo kar vzet, te pa zopet lahko tožijo za nujni delež, ki ga potem največkrat odplačaš, če si tožbo popušil. Kar se tiče sigurnosti je pa najbolj ziherca pogodba o preužitku. Ampak s tem, da se zavežeš k določenim stvarem potem, da boš doplačeval dom za ostarele, pomagal pri biločem... Padeš tudi takoj v zemljiško knjigo kot lastnik, izpodbijanje te pogodbe pa je bistveno bolj zakomplicirano. Vsak pameten odvetnik ti bo rekel, da nima smisla, v tem primeru se lahko samo poskuša izpodbijat, da ti nisi izpolnjeval zadanih pogojev, kar pa je skoraj nemogoče dokazat.
  6. Sej pri 2/3 v parlamentu lah Magyar gladko odstavlja funkcionarje in ne bo več močne desne vlade 😅 Ubistvu jim je že poslal predloge za odstop.
  7. samSimon

    Aktualni dogodki!

    Vzemi (že enkrat) še čelado.
  8. samSimon

    Mazda CX-30

    Ampak na službenem Ford kombiju imamo pa cargo verzijo tehle Eff Grip in so polomija, čim je malo mokro po cesti, vleče ven na vsakem ovinku. Ga rajši vozim, ko so gor Michelinovi zimaki.
  9. samSimon

    Mazda CX-30

    Jaz pa na šestici prve generacije. Po suhem res kul, pa taka "mehka", to mi je ostalo v spominu. Boljša na mokrem kot Bridgestone, katere sem imel za Goodyear. Čeprav nima ravno smisla, da primerjam z EFF Grip Perf izpred 7-8 let
  10. samSimon

    Mazda CX-30

    Na tvojih Michelinkah piše Goodyear 🫢
  11. samSimon

    Pohvalite se,...

    Evo, Vespa je plačana, odpovedni rok tudi že teče... nova služba bo 6.9km od doma, zdej pa tut, če bo po 3€ benz...
  12. samSimon

    Mazda CX-30

    Ma saj ne zaradi dolivanja. Zanima me, ker je tolk redko in v kakih vročih dnevih praktično rata kot voda in študiram kolk to sploh še podmazuje zadevo... Ampak če ni nobenih opilkov pri menjavi olja videt, potem je verjetno ok. Za pozimi sigurno boljše, da je mal bolj redko.
  13. samSimon

    Mazda CX-30

    Kako se pa to obnese na dolgi rok, ob poletnih primorskih temperaturah?
  14. samSimon

    Sprememba cene goriv

    Zna bit res, če oranžni ne misli hitreje bombardirat 😅 Jaz bom kar na Vespo presedlal.
  15. samSimon

    Display čišcenje ?

    Rayban robček za čiščenje očal, ki ga dobiš zraven v etuiu... ni boljšega! nobenega čistila... mal toplega daha in briši. 👌
  16. samSimon

    Koga volit

  17. Lej ga Bini, savinjski sveder, čist zagrel 😆
  18. Ma ni umrl. Njega samo ni.
  19. samSimon

    Mazda CX-30

    To!
  20. samSimon

    Koga volit

    Jst pa moram očitno ResniCo volit 😲
  21. Honda ima vpoklic zaradi tega, preveri na pooblaščenem servisu kako je pri Mazdi s tem.
  22. samSimon

    Chat is back ...

  23. samSimon

    Chat is back ...

    Pa saj nekako so problem rešili... Tebe je motilo, da ne morš porezat spodaj, pa so porezali namesto tebe. 😅
  24. samSimon

    Zanimivi oglasi

    Moraš pa tut vedno nekaj najt. Nisi resen. Če bi bla CX-30, pa barva ne bi bla ok. 🙄
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.