Skoči na vsebino

Avtoakustika


Bosti

Priporočeno sporočilo

Torej, zadeva je taka ... imam okrog 150k, ki sem jih pripravljen zapravit za avtoakustiko in sicer za sprednji sistem, 4-kanalni oja?evalec in sub.

 

Oja?evalec naj bi bil Blaupunkt GTA 4100, vendar ga na webu ne najedm ve? med aktualnimi modeli, najbli?ji pribli?ek pa je tale:

 

Objavljena slika

 

Sprednji sistem bo verjetno 13, po mo?nosti 17 cm:

 

Velocity VRX 170.1

 

Woofer naj bi bil tudi od Blaupunkta, premer 30 cm, 600 watt.

 

To skupaj bi me pri?lo 95k.

 

Ima kdo predlog za kak?no bolj?o varianto?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pioneer oja?evalec GM-D505 (5kanalni) + sub TS-W101SPL (1500W,165dB )

 

mel sem prej notri oja?evalec jensen RA2520CLx serije NITRO + sub Alpine type R 1000W pa je ?pilalo zelo dobro (?isti nepopa?en bas).

 

Prednji sistem pa vzemi nekaj od infinity, pa ne ve?sistemcov ampak enosistemce pa lo?eno visokotonce.

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pioneer oja?evalec GM-D505 (5kanalni) + sub TS-W101SPL (1500W,165dB )

 

mel sem prej notri oja?evalec jensen RA2520CLx serije NITRO + sub Alpine type R 1000W pa je ?pilalo zelo dobro (?isti nepopa?en bas).

 

Prednji sistem pa vzemi nekaj od infinity, pa ne ve?sistemcov ampak enosistemce pa lo?eno visokotonce.

Torstorm, predozirat ne mislim, ker ne rabim tega za tekmovanja, ampak le za lastno rabo in bi rad tudi, da je zadeva kvalitetna.

 

V ?em je Infinity bolj?i od Velocity?

 

Mogo?e ?e cene stvari, ki sem jih na?tel zgoraj:

 

oja?evalec: 30.000

subwoofer: 23.000

sprednji zvo?niki: 42.000

 

Lahko za to ceno dobim ve? in ?e ... kaj?

 

Visokotonci bodo lo?eni ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za velocity ne vem kak je ?e nisem mel niti sli?al,za infinity pa prideta 2x 16cm za prednji sistem okrog 30k SIT.Glede po podatkih ki sem jih gledal na netu bi ta tvoj sistem moral dobro ?pilati.Samo ni vse v zvo?nikih, ampak kje jih vgradi? kak?en je volumen vrat,...,pa vredu je vrata premazati od znotraj z bitumnom ali ne?im te?kim zaradi resonanc.

Woofer bo? dal v ki?to ali kak ?

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jbl je vredu, pred 2 tednoma je kupil kolega dva wooferja ,vsak po 1000W.Ma pa Ibizo sport 2003 letnik, v kuferamu pa home made ki?ti.Tu?e tak da se cel avto trese, ma pa isti oja?evalec kot je Virage prej napisal.Samo moral bi ?e meti kondenzatorje ker mu jemlje elektriko (bliskajo lu?i kot ?e bi mel light show).Zato sem prej napisal glede tistega pioneerjevega oja?evalca, ker je tipa D in rabi 2/3 energije za isto mo? kot jo imajo klasi?ni oja?evalci (bolj stabilno delovanje in napetost tako ne niha ).

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a za tale ojacevalec bos dal 30k SIT???

Kaksno moc pa ima?

Je stabilen na 2 ohm?

Lahko dobis se kasnega ???? :P

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest Gostigor5000

za ta denar je kar vredu, samo prednji zvo?niki od velocity se mi zdijo malo dragi.Koliko pa imajo nazivne mo?i, pa ob?utljivost ?

pozdravljen,naj ti ?e jaz napi?em ki ?e imam tale oja?evalec c svoji mazdi,takole ti re?em,jaz sem izbiral med oja?evalcema SAGA in tale blaupunkt gta 4100,in izbral sem gta 4100,ampak moje mnenje je da raj?i izberi drugega,ker tale ni tako kvaliteten,predvsem pa ni dosti mo?en :unsure:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BP GTA4100 je ?e kvaliteten, ampak je res da je preslab za ta Woofi, ki ga namerava? nabavit. Pa cena se mi zdi nekam nizka, ?e je to nova roba.

 

Je pa RMS mo?i 4x50/2x160

 

Sam sem imel 2xGTA2100(konstrukcijsko enak oja?evalec, vendar 2 kanalni) in sem bil zadovoljen, dokler mi ni postalo vseskupaj premalo.

 

Velocity VRX serija pa je tudi kvalitetna, tako da z tem ne bo? zgre?il.

 

Za Woofer poganjat pa rabi? min 600RMS ?e ga ho?e? iskoristit - ti bo pa tudi z tem ?pilalo, tak da bo butalo - ok ne bo blatnike raztegnilo :lol: ?e je meni GTA2100 15" Velocitya premikalo bo ?e tebi 12". Ampak ker ?ele kupuje?, ima? ?e sedaj priliko prilagodit oja?evalec k wooferju ali obratno ;)

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo? poganjal kake ve?je sube dobi? ?e poceni rabljene dobre oja?evalce, dosti se kupuje Phase Linear 1.2kW .Glede wooferov pa lahko gleda? tudi maksimalno mo?, saj gre bolj za impulzno delovanje pri basih.Moj Jensenov oja?evalec je imel 380W sinusne mo?i, pa je pri Alpinovem 1000W wooferu bil gain do polovice, tak ko sem dal gain na tri?etrt je za?elo ?e woofer zabijati preve?.Avtoradio pa sem mel tudi na tri?etrt glasnosti (da ni bil v clippingu),bil pa je Pioneer deh-7500mp.Priporo?am pa ti da kupi? kvaliteten oja?evalec, ?e zaradi filtrov proti ?umu,pa ko vklopi? radio ne sli?i? v zvo?nikih poka.Ni? ti ne koristi kvaliteten avtoradio ?e ma? nekvaliteten oja?evalec.Za prednje zvo?nike mam Alpinov oja?evalec serije V12, pa ti ga priporo?am saj da zelo ?ist zvok.

 

Pa glede Velocity zvo?nikov ki so vi?je kvalitete, rabi? tudi oja?evalec tudi take ali vi?je kvalitete.Dobro je ?e ma? ?e kretnice na oja?evalcu ,saj te pride ceneje.Posamezna kretnica namre? pride tam od 25k SIT dalje.

 

ZATO DOBRO PREMISLI, PREDEN BO? KAJ KUPIL, tudi pozneje na raz?irljivost, saj v avtoakustiki te slej ali prej potegne da da? kaj zraven.

 

Lp

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

pozdravljeni,zaradi stiske z denarjem sem se odlo?il da bom dal svojo akustiko ven iz svoje mazde zato ?e koga zanima me naj pokli?e na 041 583 643,je pa dobre kvalitete ter lepega izgleda,lp

pozdravljeni,odlo?il sem se da bom jaz prodal svojo akustiko iz svoje mazde,stara je je 1 mesec in odli?ne kvalitete,saj sta dva wofwrja ter oja?evalec blaupunkt,vse to pa je v posebaj narejeni ?katli atraktivnega izgledas,?e bi koga zanima , mi naj javi na 041 583 643
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OJLAAAA!!!

 

Midva z bostijem sva resila zagato z ampi :D

PL 1,2kW :D

 

Zdej pa ridejo se rainbow subi na vrsto cim bo din din :D

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

oj,saj pravim v kolikor bi kdo vedel da potrebuje dobro in kvalitetno muziko naj me pokli?i ker nujno rabim denar,je pa narejeno po meri za mazda 323 f ,041 583 643

Dej oglas se na avtoakustiko (moras imet vec kot 75 objav) ali pa na bolho....

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.