Skoči na vsebino

Glasen udarec po speljevanaju


Priporočeno sporočilo

Temu sem se ?udil ?e leeeep ?as.

 

Ob speljevanju sem opazil dokaj glasen pok nekje v motornem prostoru, na levi strani. Zadeva me je mal matrala, ampak ej, dokler vse dela, se nimam kaj sekirat, a? :)

 

Danes na?el odgovor na angle?kem mazda forumu:

For those who have not read this yet and subsequently do. This is the well documented 12mph clunk.

 

There are many topics on the site about this which are worth looking for. However as a method of closing this thread here is an explanation.

 

The 12 mph clunk is heard as suggested by it's name, on the first forward motion of the car after the engine has been started.

At approximately 12 mph the Dynamic Stability Control (DSC) module recognises that the car is now moving and activates.

The noise is heard from the front of the engine bay area usually towards the passenger side.

There is one distinct Clunk and this will not be heard again until the next time the car moves after initial engine start.

 

It is a perfectly normal function of the DSC and should not cause you any concern.

?e je to ?e kje gor, dejte zbrisat, sicer pa v informacijo :)

 

Menda pi?e tudi v navodilih. Sem jih prebral, resda pa "od korice do korice" ?e kakih pet let nazaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jep, tole je pa sli?ati skoraj pri vseh trojkah,petkah,pri ?estkah pa ne vem,hehe.

 

Se mi zdi da 6ke imajo pdobno zadevo in sicer ne kot pok ampak kot nek preklop stikala se sli?i. Pa ne glasno. Mora? biti pozoren pa brez radia da sploh sli?i?. lp.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi zdi da 6ke imajo pdobno zadevo in sicer ne kot pok ampak kot nek preklop stikala se sli?i. Pa ne glasno. Mora? biti pozoren pa brez radia da sploh sli?i?. lp.

 

Pri meni prav v?ge, prav ono "shit, neki je po?lo" :)

?uti se na pedalih... ?e je rele, mora bit par kilowaten kontaktor :D

 

Prav sme?no se mi zdi, sploh zdaj, ko vem, kaj je :party0035:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.