Skoči na vsebino

Poceni gume


LabiGT

Priporočeno sporočilo

Je David ?e skoraj vse napisal...nekje pod 6 oz. 7 stopinj dr?ijo zimske gume bolj?e kot letne;letne namre? ratajo ?e pretrde, tako da ni nujen sneg za uporabi zimskih gum.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 63
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

David in Vuk ne preve? verjet gumarskim lobijem :) .

 

?e sama konstrukcija gume (lamele in bolj grob profil) M+S nikakor ne "premaga" letne gume tudi pri temperaturah -10 stopinj se pa ta razlika ?e bolj ob?utno zve?a v kolikor raste temperatura. Pred leti sem to sam testiral ?e s Clarusom na katerem sem imel najprej letne gumein nato menjava ter ?ez cca 1 uro in pol ?e z M+S. Temperatura je bila -3 do -2 stopinji celzija in suha cesta. Poskusil sem na treh razli?nih ovinkih zaradi razlike v asfaltu (eden je bil zelo drse? (dovoz iz AC na c. na Brdo v Lj) in po ob?utku je bila letna precej bolj odzivna kot M+S, ki je zelo hitro za?ela drseti.

 

Ampak, ker sem vedel, da ob?utek je samo ob?utek sem ?el ?e testirat zaviranje (konec Brn?i?eve v Lj) s 100km/h (po ?tevcu). Za orientacijo sem izbral en znak in vsaki? pri njem za?el zavirat. To sem izvedel 5x z letnimi in nato po menjavi ?e 5x z M+S. Razlike med posameznimi zaviranji z letnimi so bile manj kot dva metra. Iz tega sem nato izra?unal povpre?je in isto izvedel ?e z M+S. Tudi tam je bila razlika med posameznimi zaviranji manj kot dva metra. Samo ?ok pa je bil, da je bila povpre?na zaviralna pot z M+S dalj?a za ve? kot 6 (?est) metrov od povpre?ja M+S. Na koncu sem si zra?unal, da to pomeni v trenutku ko z letnimi ?e stojim se z zimskimi vozim ?e s hitrostjo 30 (trideset) km/h. To pa je ?e zaskrbljujo?a razlika.

 

Letne Gume so bile GoodYear Eagle Ventura 195/65 14 cca 15.000 prevo?enih

M+S gume pa Dunlop Wintersport M2 195/65 14 kupljene eno sezono prej in prevo?enih zgolj 2.000 do 3.000 km.

 

Aja, lotil sem se pa tega testa zato, ker so v avto revijah vedno objavljali zavorno pot in tip gum in razlika med dol?ino zaviranja je bila vedno v prid letnim gumam tudi pri ni?jih temperaturah. Isto?asno pa nobena avto revija ni objavila primerjave med letnimi in M+S gumami ampak vedno samo primerjava samo med letnimi in nato ?ez pol leta samo med zimskimi. ?e se malo igram amerikanca in me paranoja vle?e k zarotam bi lahko reku, da je za tak?na NEtestiranja kriv predvsem gumarski lobi saj mu je v interesu, da se tak?na testiranja ne opravijo oni pa veselo reklamirajo zimske gume, da so oh in sploh.

 

Ljudje pa nasedajo full time in marsikdo je prepri?an, da je M+S bolj?a celo poleti samo, da ima edino slabost, ker se zelo obrablja. Nakar ugotovijo, da delajo letno 10.000 km in, da se jim ne spla?a imeti dveh kompletov gum in vzamejo M+S, ker so predpisane za zimo med tem ko letne niso predpisane za poleti?!?!? Pol se pa spra?ujejo kako je mogo?e, da so v Istri zleteli s ceste pri 30km/h pri sploh ne ostrem ovinku v suhem vremenu. :whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss

 

Dobro si se spomno,da si ?el malo sam potestirat te zadeve! :jupiii: Je pa tvoj rezultat mene tudi preseneto... <_<

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm... te?ava nastane pri pobeljeni cesti, takrat pa letna guma nima kaj iskat na snegu... ob?util in preizkusil na lastni ko?i, saj sem 3 mesece redno vozil 205/50R15 GY Eagle Ventura po snegu... :(

 

na suhem so pa zimske in pa M+S gume tak kot da bi se po hrenovkah vozil...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se moram pa vsako zimo ve?krat voziti po zasne?enih cestah. Zato tudi redno montiram zimske gume. Mazde po snegu ?e nisem vozil, sem pa na Golfu imel najprej Fuldine nato pa Michelin Pilot Alpin gume. Pri Fuldi sem verige vozil sabo le za okras, pri Michelinkah sem jih pa ve?krat montiral. Letne gume po snegu so pa no?na mora. Enkrat sem z avtom (4x4, letne gume) peljal navzdol po klancu in zapeljal v manj?i kanal - avta mi ni uspelo zapeljati iz kanala. Kakorkoli ?e, po snegu imam ?e vedno najraje gosenico.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?aki zdej pa ne vem ?e sva na isti valovni dol?ini..... :ne vem:

 

 

Jest sem mislu na motorne sani....in sem precej ?asa vozu sicer staro ampak dobro yamaho 250ccm......

 

 

LP dAVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A nismo bli pri gumah nazadnje?? :P Motorne sani ne sodijo na cesto,so pa prav cool za terat pozimi,ko je dosti snega!!! :bravo: Sploh na relaciji Rogla-Ribni?ka ko?a. :vesel:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo je sme?no ja gume po po?ti naro?it!!! ?zmeden? Raj?i se v ?ivo prepri?am,da vidim kak sploh zgleda profil na gumi! :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?ne gume pa poleti furate? Jaz sem na M6 namontiral Michelin Primacy, na Golfu pa sem v?asih vozil Michelin Exalto. Slednje so bile super gume. Zdr?ale so le od marca do novembra, ampak avto je bil z njimi izvrstno vodljiv.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?ne gume pa poleti furate?

Poleti mam Goodyear Eagle F1,pozimi pa Goodyear Ultra grip 6! :rispekt: Torej celo leto dobro...(good year-dobro leto) :P:vesel:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ful zadovoljen, dr?ijo dosti bolj?e kot Falken-ce...moje testne ovinke lahko peljek kr nekaj hitreje, ?e ve?ja razlika pa je po mokri cesti,ki se po mojem ob?utku pelje kot suha z Falken-cami.

Jaz mam zdaj ene 10.000 km narejenih z njimi.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

David in Vuk ne preve? verjet gumarskim lobijem  :) .

 

?e sama konstrukcija gume (lamele in bolj grob profil) M+S nikakor ne "premaga" letne gume tudi pri temperaturah -10 stopinj se pa ta razlika ?e bolj ob?utno zve?a v kolikor raste temperatura.

Fantje, treba je malo lo?it med gumami. Letna, zimska, M+S,...

 

M+S niso ne ti? ne mi?. Po moje primerne za take kraje, kjer ni snega ali pa ga sproti plu?ijo in posipajo.

 

Za sneg pa je najbolje uporabit zimske gume.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se nisem vidu zimske gume k ne bi mela M+S zankec gor (mud and snow) ?? :ne vem:

Je enih par modelov takih pravih zimskih gum,samo majo taki profil,da so res samo za extremne primere,ne pa za tu pri nas,ko so ceste pozimi bolj ali manj mokre ali celo suhe!! :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pozdravljen ?tajerc!

Me pa res zanima kako oz. na kak?en ra?un si nakazal denar, jaz sem se tudi odli?il da naro?im, so mi potrdili naro?ilo vendar ?tevilka ra?una je neznana za vse banke in nisem mogel pla?ati! Pa sem jim pisal e-mail, pa ni? odgovora, pa sem vrtel telefon pa ni?, tko da sem obupal in ?el kupit gume k vulkanizerju!

 

Mogo?e nisem imel sre?e ali pa... :whatever:

 

 

Seveda ti ?elim da tebi uspe, mimogrede za ktere gume si se odlo?il?

 

LP RoKo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.