Skoči na vsebino

MAZDA 6 2005


Priporočeno sporočilo

?ivjo mazda?i

 

Zopet imam eno te?avo. Spraznila se mi je klima in sem jo dal filati. Po filanju je klima normalno delala kak?en teden, zdaj pa ?e nekaj ?asa ne hladi kot bi morala saj piha kar niti mrzel niti vro? zrak nekje vmes. kaj bi bilo lahko narobe

 

lp zoom zoom

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Bla?, sicer je moja 2003 letnik, pa prav tako bencinska, te?av zaradi klime pa je bilo ogromno (na sre?o je bil to vse stro?ek trgovca z vozili, ki se je ob mojem nakupu zavezal, da bo klima naprava delovala). Menjali smo kompresor klime, pa cev za visok pritisk v klimi, pa cev za nizek pritisk in na koncu ?e hladilnik klime. Skratka totalna kalvarija. Nek kolega mehanik me je celo opozarjal ob vsakem tem posegu (npr. ko je bil menjan kompresor, je omenil, da znajo bit pa vse ostale komponente tako stra?no dotrajane, da se bo zdaj takoj pokazala nova napaka, no in res se je, vedno znova in znova). Upam, da pri tebi ni tako hudo, ker tole (na?teto) ?e bi kasiral iz lastnega ?epa ne vem ?e bi bilo zadost 1500?. :lol:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen.

Imel sem isto te?avo na mazdi 6 2004. Torej po tistem, ko sem opazil, da mi klima slabo hladi sem jo dal ponovno nafilat. Po filanju mi je hladila dobro, ampak samo nekaj tednov, nato pa zopet ni?. Peljal sem avto k mehaniku v Postojni, ki se ukvarja z klimami. Ugotovil je, da mi je pu??alo na ventilu, ki je namenjen za dofilavanje. Kljub barvilu v plinu ni bilo videti nikjer obarvano, to pa zato ker je pu??alo tako po malem. Zamenjal mi je membrano v tem ventilu in ponovno nafilal ter vzel 80,00 eur. Potem je klima delala OK. ?e celo leto preden sem avto prodal.

Preden se je ugotovilo vzrok napake so mi rekli, da je mo?no:

- tipalo temperature,

- ?el kompresor.

- spu??al plin,

- napaka na ra?unalniku...

 

To je bila moja izku?nja upam da jo bo? re?il.

 

Uro?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najverjetneje pu??a cevka ki je speljana pod airboxom, ne obeh koncih alu vmes pa guma, na eni je prikopljena na kondenzator na drugo pa na cev na ?asiji in ta vsem crkne.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo

Ne vem ?e kaj je ker so mi pred enim dnevom pregledali ?e kje pu??a in niso ni? opazili. Klimo pa so morali ponovno nafilati za 50g in zdaj zopet deluje. bomo videli ?ez kak?en teden ali dva kako bo

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Hotel sem samo pohvalit Zmaja da je opravil podvig, za katerega elektrobicikli zaenkrat še niso dovolj zmogljivi.
    • 200KM je v redu, če je turbo, ker je teh 200KM na voljo na sredini obratov in navadno v daljšem razponu. Pri N/A motorjih je pa ta max moč na koncu vrtljajev tam, kjer se začne rdeče polje in je razpon vrtljajev, ko je to na voljo žel precej ozek. Zato ta podatek izredno zavaja in ja zato se 2,5 turbo Mazde izven EU peljejo precej bolj suvereno pa ne zaradi 50KM več ampak zato, ker so moči na voljo bistveno prej.   Zato je tudi MPS bila res super za uživancijo, če te ni skrbela poraba 10+l/100km.
    • Zato, ker plešejo v Nemčiji, kjer se jim sesuva avto industrija v kateri smo kot podizvajalci za določene dele. Jebat ga tko to gre, ko se igrajo monopoly in se sprejemajo napačne odločitve. Drugače pa se ne gleda mesečnih rezultatov ampak letne in v EU je padec kar konkreten. EU oblast žal že nekaj let ne dela za Evropejce in prvi računi so izstavljeni. Žal.
    • To se pa bere skoraj tako kot mantra LGBTIQ....+++ zakaj hočte bit 100% hetero, če ste pa lahko vsaj mal homo?
    • Ah, daj no, kot da je to kak poseben in zapleten proces...   Prevrneš zadnjo klop, vzameš ven dvigalko, podložiš pod amortizer in kmalu je guma v zraku. Dvomim, da traja pet minut... V bistvu je dlje trajalo, da sem prišel k sebi, ko sem videl, kaj je z ležajem, kot je pa trajalo, da sem avto dvignil... Če bi imel ustrezno podporo (kak klocen ali zidak prave dimenzije) bi bilo še hitreje, ker bi dvigalko postavil kar pod "šusplato" in dvignil cel sprednji del.   Ja, veš, BTjka je avto, ne pa načičkan zabaviščni park na štirih kolesih z bluetooth povezavo in plazmo sredi armature...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.