Skoči na vsebino

Nakup mazde 6 prve generacije. Na kaj biti pozoren?


fixy

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Napake v zadnjem letu (l.2004, 136 diesel)

 

- pu??anje olja pri intercoolerju (se je dalo popravit)

- menjava podlo?k (poraba olja pred posegom 1l/300km) -

- rolo prtlja?nika (se je dalo poravit)

- pedal sklopke padel not (potrebna zamenjava cevke za hidravliko)

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 61
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

CD136, l. 2004, lastnik tri leta, kupil pri 120kkm, zdaj jih ima 237kkm. Popravila:

  • menjava leve spodnje roke (pri cca 180kkm)
  • pokvaril se je rolo: popravil sam
  • menjava bakrenih podlo?k (takoj, ko sem jo kupil)
  • nekaj pregorenih ?arnic
cena servisa na 20kkm pod 100?, zdaj me ?aka veliki servis. Kdo ve koliko pride pri Simonu?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CD136, l. 2004, lastnik tri leta, kupil pri 120kkm, zdaj jih ima 237kkm. Popravila:

  • menjava leve spodnje roke (pri cca 180kkm)
  • pokvaril se je rolo: popravil sam
  • menjava bakrenih podlo?k (takoj, ko sem jo kupil)
  • nekaj pregorenih ?arnic
cena servisa na 20kkm pod 100?, zdaj me ?aka veliki servis. Kdo ve koliko pride pri Simonu?

 

Sem kar vpra?al Simona direkt in je rekel da za na?e ?lane SAMO 450?. :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dodajam ?e jaz za svojo 136 CD, letnik 2005, trenutno okoli 125000 km.

 

- enkrat je pri menjavi akumulatorja crknil senzor masnega pretoka, mehanik je rekel, da je verjetno kam zadel s kontaktom, ko je menjaval akumulator, zato mi je senzor zamenjal na svoje stro?ke;

- razmajana plastika na notranji strani prtlja?nika;

- gnili zadnji blatniki;

- enkrat se je zaklenil Webasto, ki so ga nato pregledali in odklenili;

- letos rahlo pu??anje hidravli?nega olja za servo, pod objemko je bila razjedena alu cevka;

- lani se je pri?gala lu?ka za napako na motorju, tester ni pokazal ni?esar, po resetu deluje vse normalno;

- nekaj zamenjanih ?arnic spredaj.

 

Avto servisiram enkrat letno na neuradnem servisu, saj kilometrov ne delam veliko.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa ?e moja ?estka diesel 136 hp letnik 2004

Kupil sem jo ko je imela 150.000, zdaj jih ima 205.000. v tem ?asu sem imel naslednje probleme:

-rolo v prtlja?niku "popravil sam"

-zadnja leva ?eljust "menjal sam, cena nove ?eljusti 70?"

-podlo?ke injektorjev "menjal sam stro?ek 18?"

-crknila peta prestava na menjalniku"malo moja krivda, sem vlekel barko z na?ipanim avtom in je navor naredil svoje, menjalnik sem menjal sam z ?est stopenjskim, cena menjalnika je bila 400?"

-jermenica od alternatorja "menjal sam cena jermenice 70?"

-crknil injektor "menjal sam rabljenega za 60?"

-po?il feder na klju?avnici v ?oferjevih vratih "popravil sam"

To bi bilo vse :P

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pozdravljeni

 

tudi sam moram nujno kupiti avto (m6),ker se ?e en mesec ?vercam na ?enin avto:)..dal sem si en teden ?asa,tako da upam na va?o pomo?:)..s Pelkotom sem se ?e dogovoril da mu lahko pripeljem avto pokazat(ko pride v o?ji izbor).Na netu je ena ki ima ,zamenjan motor(naj bi imel 100k KM)sklopko.jermena...tako kaj pa vem .Tele so pa na netu..pomahajte bodo?emu ?lanu mazda kluba:)

 

http://www.avto.net/_AVTO/results.asp?znam...=ASC&stran=

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Kra?evec - ?e je pri tisti res motor nov, potem zna bit dober nakup, zlasti ?e obenem plo?evina ni ?isto na psu. Sicer bo pa dr. Pelko zelo pravi naslov, da hitro po?tudira v kak?nem stanju je celotna Mazda. :punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Kra?evec - ?e je pri tisti res motor nov, potem zna bit dober nakup, zlasti ?e obenem plo?evina ni ?isto na psu. Sicer bo pa dr. Pelko zelo pravi naslov, da hitro po?tudira v kak?nem stanju je celotna Mazda. :punk:

 

 

motor ni nov -pravi da ima 100.000km,menjan je pa samo agregat..ostalo je pa ?e potem zamenjal...to je ta

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7163252&show=1

 

kaj pravi? pa na ostale iz prej?njega posta?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al imam od vseh uporabnikov foruma ravno jaz najmanj pojma o Mazdi6 dizel, tako da naj kar obvlada?i povedo. :notworth:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede peugeoja 407, pa lahko tudi sam napisem kar nekaj zgodbic. Leta 07 se je oce odlocil, da bo kupil 407-ko namesto mazde 6, ceprav je od leta 88 vozil mazde, vendar so mu nudili precej boljse placilne pogoje. No nabavil je leto star 2.0hdi motor, od sefa servisa, takrat je imel 20k km.

Na kratko okvare in tezave do sedaj.

- crknil racunalnik, ob 11 zvecer 150km od doma (avto se tudi zaklenil vec ni) popravilo 500?

- neprestano cukanje motorja, kot da bi bil zamasen filter, avto ima vse redne servise vedno jih opozarjamo na to napako pa se nikoli nic ne naredi

- napaka na zadnjih elektricnih konektorjih, zadeva je tako obcutljiva da ob vsakem pritisku na bremzo sporoca napako abs-a pa izklopi esp pa posilja neke napake da zadnja luc ne dela, ceprav lepo sveti. Zadevo resis tako, da se ustavis odpres prtljaznik, odkloois konektor za luc malo spihas pa si za 500km miren . :vskalo:

- pa se finale ... Mene je avto pustil po 17 urnem sihtu sredi gozda ob 5h zjutraj, zadevo je med vozjo enostavno crknila, brez opozorila, sem samo zapeljal ob cesto in nato ni vec hotel zagmati motorja, to je bilo lansko leto od takrat se nisem vec vsedel za volan tega avtomobila.

Po prvi in po zadnji tocki je prisla na pomoc moja zvesta zelenka, mazda, kaj pa drugega, stara gospa letnik 97, ki je ne bi zamenjal za 10 novih peugeotov ...

 

Pri vsakem modelu ima? "cvetke", tudi pri najmanj kvarljivi znamki v zgodovini se najde podoben primerek. ?al pa se pri avtomobilih ne da induktivno sklepat ampak velja le deduktivna logika - iz splo?nega na posamezno.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, pa grem ?e jaz, sicer je moja 2.0 bencinarka, ampak to ne igra vloge, letnik je 2005 (FL), lastnik sem od za?etka.

Popravila:

- ammmmmmmmmmmmmmm...........................

- no, kak?na ?arnica je pa res ?e bila zamenjana, aja, pa akumulator sem zamenjal, ker sem originalnega ponesre?i spraznil.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dodajam ?e jaz za svojo 136 CD, letnik 2005, trenutno okoli 125000 km.

 

- enkrat je pri menjavi akumulatorja crknil senzor masnega pretoka, mehanik je rekel, da je verjetno kam zadel s kontaktom, ko je menjaval akumulator, zato mi je senzor zamenjal na svoje stro?ke;

- razmajana plastika na notranji strani prtlja?nika;

- gnili zadnji blatniki;

- enkrat se je zaklenil Webasto, ki so ga nato pregledali in odklenili;

- letos rahlo pu??anje hidravli?nega olja za servo, pod objemko je bila razjedena alu cevka;

- lani se je pri?gala lu?ka za napako na motorju, tester ni pokazal ni?esar, po resetu deluje vse normalno;

- nekaj zamenjanih ?arnic spredaj.

 

Avto servisiram enkrat letno na neuradnem servisu, saj kilometrov ne delam veliko.

 

Za to je bil vpoklic, ?imprej jo zamenjaj, ker druga?e bo ?la ?e hidravlika volana.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja, 136 konji?ev, l.2004, trenutno 135000 km.

Kupil sem jo, ko je imela 52000 km.

-Od za?etka me zaj*****jo xenon lu?i (nivelizacija)-?e vedno ni ni? re?eno (enkrat dela enkrat ne) :D

-EGR ali karkoli ?e (od za?etka in ni ni? re?eno z lu?kami na armaturi),-nov pride okoli 330? ?zmeden?

-prvi na forumu (se mi zdi) zamenjal bakrene podlo?ke (prej je pila 1 liter/1000km)-cena 40? z delom

-dvakrat menjane ksenon ?arnice,

-zamenjana zadnja desna zavorna ?eljust (kupila skupaj z Batkotom-on je rabil levo jaz levo in sva kupila kar komplet v Angliji za 70? vsak)

To je to. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Si bom kar temo sposodu. Mogo?e bom tudi jaz postal lastnik Mazde 6 letnik 04. Tole sem gledal, vozi jo znanec, sicer je avto iz italije pripeljan.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7578852&show=1

Motijo me kilometri, on jo ima sedaj dobrega pol leta in je naredil 35.000 (vsak dan naredi ?ez 150 km, prodaja pa ker je na?el novej?ega audija a4 z poznano zgodovino). Nekak jih je malo?!

Menjal je sklopko, mehanik mu je dejal da je vztrajnik ?e bil menjan (je to kaj ?udno?). Koliko sem bral avto verjetno nima DPF filtra, kar je dobro.

Prodajalec je kar zaupanja vreden de?ko, ker se skoraj dnevno videvama in mi sigurno nebi ?el prodajat ?e bi vedel da je kaj narobe.

Avto tudi na prvi pogled ni videti zelo rjast (itak gre pred nakupom k mehaniku na dvigalko).

Servisno sicer ima ampak ni vse po?templano. Kako bi preveril kilometre oz. na kaj naj bom pozoren?

 

Hvala za odgovore

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za ta denar in s preverjeno zgodovino ter da ti ga pregleda ?e mehanik zna biti zelo dober nakup. Vseeno vzemi vin ?tevilko in pojdi na Mazda servis in naj pogledajo servise, po letu (mislim da 2005 ali 2006) so vse vpisovali v elektronsko bazo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Denar bo ?e ni?ji okol 3500. Ka misli? da bi to povedal po telefonu al pa ?e obstaja kak?en mail za poslat, ka v bli?ini ni servisa.

 

Ti kar pokli?i na mazda servis in ti bodo vse prijazno razlo?il.

 

Bistveno je, da je bilo na 120.000 menjan pogonski jermen in vse kar spada zraven (napenjalec, neka vzmet,...), takrat je ?as tudi da se o?isti mre?ico na dovodu olja iz karterja in zamenjajo podlo?ke ?ob. ?e to ni bilo narejeno ra?unaj ?e cca. 500 ? za servis.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Predlagam branje podobne teme (tule je samo ena od mnogih na temo nakupa Mazde6 1.gen.), pa ?e te bo potem ?e kaj zanimalo, seveda kar vpra?aj;

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=10785&st=0

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.