Skoči na vsebino

Sum na dotrajan zglob?


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni mojstri za Mazde!

 

Zanima me va?e mnenje, kaj moram postorit oz. zamenjat na moji Mazdi.

 

Nenavaden zvok nastane, ko imam volan zamotan v skrajni poziciji (levo ali desno, ni bistveno), pa se takrat potem v gibanju (pred par dnevi sem se peljal od Kamnika proti ?rnivcu, kjer je nekaj 180-stopinjskih ovinkov) sli?i zvok v stilu tk-tk-tk-tk-tk <_<

 

Ta zvok je sli?en izklju?no kadar je volan v njegovi skrajni poziciji in se vozilo premika. Takoj je padel sum na dotrajan zglob oz., da imam kak?no man?eto nacefrano in je mast pobegnila, tako da je potem zadeva brez mazanja. Ampak sta man?eti celi. :D

 

dr. Pelka ?e nisem imel ?asa povpra?at o tej zadevi, verjetno bi mi kot iz topa izstrelu kaj bo potrebno menjat ali obnovit. :notworth:

 

Hvala vam za va? trud in mnenja v zvezi z mojo te?avo. :prstgor:

 

LP!

 

Borut

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mel podobne simptome, sli?al se je tk tk tk pri do konca obrnjenem volanu in pospe?evanju. Polosovina oziroma homokineti?ni zglob je za zamenjat. Meni ga je Pelko dal obnovit.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni mojstri za Mazde!

 

Zanima me va?e mnenje, kaj moram postorit oz. zamenjat na moji Mazdi.

 

Nenavaden zvok nastane, ko imam volan zamotan v skrajni poziciji (levo ali desno, ni bistveno), pa se takrat potem v gibanju (pred par dnevi sem se peljal od Kamnika proti ?rnivcu, kjer je nekaj 180-stopinjskih ovinkov) sli?i zvok v stilu tk-tk-tk-tk-tk <_<

 

Ta zvok je sli?en izklju?no kadar je volan v njegovi skrajni poziciji in se vozilo premika. Takoj je padel sum na dotrajan zglob oz., da imam kak?no man?eto nacefrano in je mast pobegnila, tako da je potem zadeva brez mazanja. Ampak sta man?eti celi. :D

 

dr. Pelka ?e nisem imel ?asa povpra?at o tej zadevi, verjetno bi mi kot iz topa izstrelu kaj bo potrebno menjat ali obnovit. :notworth:

 

Hvala vam za va? trud in mnenja v zvezi z mojo te?avo. :prstgo

r:

 

 

LP!

 

Borut

 

Zivijo ali imas tak problem to je pomoje ki na volanski letvi ta je draga varja tahttp://m.youtube.com/watch?v=J9Wa-ztP8YM

 

Pozdravljeni mojstri za Mazde!

 

Zanima me va?e mnenje, kaj moram postorit oz. zamenjat na moji Mazdi.

 

Nenavaden zvok nastane, ko imam volan zamotan v skrajni poziciji (levo ali desno, ni bistveno), pa se takrat potem v gibanju (pred par dnevi sem se peljal od Kamnika proti ?rnivcu, kjer je nekaj 180-stopinjskih ovinkov) sli?i zvok v stilu tk-tk-tk-tk-tk <_<

 

Ta zvok je sli?en izklju?no kadar je volan v njegovi skrajni poziciji in se vozilo premika. Takoj je padel sum na dotrajan zglob oz., da imam kak?no man?eto nacefrano in je mast pobegnila, tako da je potem zadeva brez mazanja. Ampak sta man?eti celi. :D

 

dr. Pelka ?e nisem imel ?asa povpra?at o tej zadevi, verjetno bi mi kot iz topa izstrelu kaj bo potrebno menjat ali obnovit. :notworth:

 

Hvala vam za va? trud in mnenja v zvezi z mojo te?avo. :prstgor:

 

LP!

 

Borut

 

Ni ce imas tak problem je pa kr vredu za rect

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp zmaj najbolj?e da gre? do doktorja. p . :prstgor: ali vpra?a? bo?tjana :D lp ale? :cheers:

 

jah sj kej dost za doktorirat ni tule zraven... al je homokineti?ni al pa kri?... probaj na mestu ko je avto ugasnjen ?e ima? malenkost lufta v volanu potem je kri? ?e pa ne pa je homokineti?ni... :P now homokineti?ni pa ni tko drag da bi se to nekej obnavljalo... je pa seveda po ?elji lastnika avta ampak jest strankam priporo?am nov material :D

concept.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dr. Pelko je po kratki testni vo?nji potrdil va?e domneve, da gre za HKZ. Verjetno ga dam kmalu obnovit ali kupim novega, ker tile trenutni zvoki niso preve? obetavni. :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

FD avtodeli, me nikol ?e niso pustil na cedilu, kar se zglobov in polosovin ti?e.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.