Skoči na vsebino

Vonj po dimu mazda 3 diesel


Priporočeno sporočilo

Zdravo.

Sem skoraj ?e obupal. Pred kratkim sem nabavil mazdo 3, 2007, 120.000 km, 1,6D, 110 ks. (?etrta mazda v familiji, prvi diesel)

Motor suh, avto brezhibno pelje, na relaciji ni problema, ko pridem na semafor pa v kabino potegne vonj po ali izpuhu ali neizgoreli nafti ali kaj vmes. Bil pri mehaniku, zatesnil je ?obe in zdaj ne spu??ajo, danes sem zamenjal na servisu filter kabine.

Mehanik ni na?el ni? nenavadnega, okrog izpuha vse ok.

Ima kdo kak?no idejo od kod smrad v kabino in kako ga re?iti. Avto nima Webasta!

Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko ti priporo?imo kak?nega preverjenega mehanika za Mazde. V kateri regiji ti najbolj ustreza? :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?tajerska. Sem pa z avtom veliko po SLO, lahko tudi Zasavje, Celje, MB, Prekmurje.

 

mogo?e ti kje kej okrog egr-ja pu??a

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moje mnenje: sem mel podobno...pri podobnih km....pri meni je podlo?ke na enem od injektorjev ''prepihalo''(sta, kot se mi zdi, dve za usak injektor). in je glih tko smrdelo v kabino. mogo?e je enako pri tebi...zdaj, napisal si da ti je mehanik zatisnil ?obe....predvidevam da to govori? o injektorjih. ?e je podlo?ka fu?, ne vem ?e pomaga kaj dodatno zatiskat:)...tako da ?e ne vidi? okol nobenga injektorja n? mastnega-mogo?e so useeno podlo?ke, ampak ?ele za?etek. ?e so, n? hudega, ampak se spla?a hitro popravit....same podlo?ke so itak zlo poceni, ve? je delo. ?e pa ?aka? (par 10k km) se pa zna nabrat mastna gmota, ki se zape?e.....potem pa zna bit problem.

 

btw, a ma? mogo?e tudi tak sikajo? (sicer ne prav glasen, ampak dovolj razlo?en) zvok v prostem teku? to je tudi en tak indikator da podlo?ke na kak?nem injektorju niso ve? ok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moje mnenje: sem mel podobno...pri podobnih km....pri meni je podlo?ke na enem od injektorjev ''prepihalo''(sta, kot se mi zdi, dve za usak injektor). in je glih tko smrdelo v kabino. mogo?e je enako pri tebi...zdaj, napisal si da ti je mehanik zatisnil ?obe....predvidevam da to govori? o injektorjih. ?e je podlo?ka fu?, ne vem ?e pomaga kaj dodatno zatiskat:)...tako da ?e ne vidi? okol nobenga injektorja n? mastnega-mogo?e so useeno podlo?ke, ampak ?ele za?etek. ?e so, n? hudega, ampak se spla?a hitro popravit....same podlo?ke so itak zlo poceni, ve? je delo. ?e pa ?aka? (par 10k km) se pa zna nabrat mastna gmota, ki se zape?e.....potem pa zna bit problem.

 

btw, a ma? mogo?e tudi tak sikajo? (sicer ne prav glasen, ampak dovolj razlo?en) zvok v prostem teku? to je tudi en tak indikator da podlo?ke na kak?nem injektorju niso ve? ok.

 

hmm... js sm njega razumel tak, da ?e mu je nanovo zatesnil injektorje, da mu je podlo?ke zamenjal :ne vem:

 

druga?e je pa po ena podlo?ka na injektor, ne po dve ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no, pri meni tisto o zatiskanju ni vsebovalo glih menjave podlo?k:)

 

kakorkoli-za m6 sem neko? sli?al da majo 1 podlo?ko, za m3 diesel pa 2 na injektor....zakaj bi blo tako-ne vem, meni je tud ?udno.....nisem pa nikoli sam podiral:)

 

js sm sam razdiru in je 1 na injektor ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo.

Sem skoraj ?e obupal. Pred kratkim sem nabavil mazdo 3, 2007, 120.000 km, 1,6D, 110 ks. (?etrta mazda v familiji, prvi diesel)

Motor suh, avto brezhibno pelje, na relaciji ni problema, ko pridem na semafor pa v kabino potegne vonj po ali izpuhu ali neizgoreli nafti ali kaj vmes. Bil pri mehaniku, zatesnil je ?obe in zdaj ne spu??ajo, danes sem zamenjal na servisu filter kabine.

Mehanik ni na?el ni? nenavadnega, okrog izpuha vse ok.

Ima kdo kak?no idejo od kod smrad v kabino in kako ga re?iti. Avto nima Webasta!

Hvala!

 

A ni to bistvo dizla ???? :hudicek::hudicek::hudicek::hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.