Skoči na vsebino

Problem?ek


Priporočeno sporočilo

Hojla! Imam mazdo 3, stara je 10 dni in ima 1.200 prevo?enih kilometrov. Prodajalec je svetoval naj ga peljem na preventivni neobvezen servis, vendar ta servis stane cca 20.000. Zanima me, ?e je potrebno avto peljat na servis ?e zdaj al je vredu ?e ga pol na 20.000 km.

Pa ?e en problem: PARKING SENZORJI ne delajo. Zdej sam zaradi senzorjev se ne bi vozla iz ce v lj. A se da to k drga? popravit pri mojem mehaniku?

LP

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz nevem zakaj se nekateri ?e kar spra?ujete ?e naj peljete avto na prvi servis pri 1000km, seveda ga pelji nima? kaj zgre?it ravno obratno!! Teh 20.000,00sit pa bo? dala ?e si ?e mela za novi avto, nevem zakaj nekateri ?parate ravno tam kjer ni priporo?ljivo!?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mary...definitivno pelji na servis... Glej na 1000 km je servis....oziroma samo pregled obvezen! Po je pa tvoja odlo?itev ?e ti naj ?e filtre in olje zamenjajo....in to pride 15000 sit..... usaj na A Cosmosu sem tolko pla?al!

 

Spla?a se ti pa zaradi tega ker je avto ?e nov....in zato je mo?nost da ti v motorju ostanejo kak?ni "opilki" in je zelo dobro in priporo?ljivo zamenjat filtre in olje....

 

Sam nisem preve? obotavljal okoli tega...navsezadnje je avto ?e nov...in je dobro nardit use kar MMS "zahteva" in priporo?a!

 

 

LP dAvid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

....in zato je mo?nost da ti v motorju ostanejo kak?ni "opilki" in je zelo dobro in priporo?ljivo zamenjat filtre in olje....

 

Sam nisem preve? obotavljal okoli tega...navsezadnje je avto ?e nov...in je dobro nardit use kar MMS "zahteva" in priporo?a!

LP dAvid

 

 

Se popolnoma strinjam - obvezno peljat na prvi servis!!!

Mogo?e si poi??e? kak?nega sponzorja, ?e je 20k SIT problem - hehehe (?ala - ne se jezit) :rozico:

 

:pepsi:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol sn mel jaz tak sre?o,ker sn mel zastonj ta prvi servis!! :bravo: Ti pa vsekakor priporo?am,da gre? na menjavo olja in filtra-ziher je ziher!! :jupiii: Za parking senzorje pa itaq garancija obstaja,ne?? :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako kot pravi David je pregled zastonj, pla?a? edino tisto, kar ?eli? menjati in to je olje in oljni filter.

 

Druga?e se pa mora? zavedati, da je avto stro?ek in to ne samo gorivo ampak tudi vse ostalo, zavarovanja, servisi, potro?ni material, olje, cestnine, itd... tako pade tja notr tudi teh 20.000 sit

 

Za la?je prebolevanje ?okov sem si sam izra?unal koliko me pride stro?ek kilometra (brez amortizacije avta) in recimo mene ko?ta cca 25 sit se pravi ?e ?elim narediti 200km moram odriniti na stran 5.000 sit (3.000 sit za gorivo, 2.000 sit pa za vse ostale stro?ke okoli avtomobila)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, zdaj sem registriral avto..ker lep financijsi sok (pa ne juice ampak shock :) )

 

za leto 2005 zgleda nekak tkole

-cca 260.000 sit (zavarovanje, maxi kasko)

-cez en mesec zimske gume cca. 80.000 sit

-zavarovanje za kosovo za eno leto: 300 eur (72.000 sit)

-dva servisa letno cca. 120.000sit

gorivo plus razne cestnine po celi evropi bom kar izpustil ...jaoo zdaj me boli :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LAbson kaj pa tolko KM dela?....porko dijo....pa treba delat 2 servisa na leto....hm...ajajaja...sej jih bom mogu tudi sam... :hohoho:

 

Ah no?em niti ra?unat ki dobim migreno takoj....

 

 

LP dAvid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, zdaj sem registriral avto..ker lep financijsi sok (pa ne juice ampak shock :) )

 

za leto 2005 zgleda nekak tkole

-cca 260.000 sit (zavarovanje, maxi kasko)

-cez en mesec zimske gume cca. 80.000 sit

-zavarovanje za kosovo za eno leto: 300 eur (72.000 sit)

-dva servisa letno cca. 120.000sit

gorivo plus razne cestnine po celi evropi bom kar izpustil ...jaoo zdaj me boli :)

 

zdaj bom bil zloben pa bom rekel: "...in leta ?e ni konec..." :D

 

- sem pa sam v istem dreku tako, da tudi pri meni sledi ?ez en mesec mazdin prvi rojstni dan in ji bo treba kupiti darilo v obliki registracije in zavarovanja :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot so ti ?e ostali svetovali, za 1000km servis se ve?ina odlo?i in pride okoli 15.000 Sit, tako bi ti tudi jaz svetovala za ta servis.

 

Parking senzorje seveda lahko da? enemu mehaniku bolje avtoelektriku pogledat, ampak predvidevam da si jih iz originalne opreme dala montirat in ?e bo karkoli narobe in bi servis ugotovil da je nepoobla??en delal okoli tega, ti mogo?e ne bojo ve? na garncijo odpravili napako.

Razen ?e gre? kakemu profesionalcu, ampak kdo bo bolje vedel kaj je, kot tisti ki je montiral zadevo.

 

In mimogrede ima? Mazda servise tudi bli?je kot le v LJ.

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za nasvete.

Konji?ka sem ?e v torek peljala na servis (menjala olje in filter). Glede parking senzorjev: serviser razdira avto nakar ugotovi da so senzorji izklju?eni in pol mene spra?uje kdo je dal senzorje na off in pol ga gledam butast, ker prodajalec sploh ni ni? razlo?u kje je kaj in o?itno sem jaz dala senzorje po pomoti na off. lol

A pol jaz lahko kermukol mazdinemu servisu peljem avto?

 

Boss ja jaz se zavedam, da je avto stro?ek. Mene je sam matralo, da morem nov avto pelat na servis.

 

Lp

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.