Skoči na vsebino

Voda za sovoznikovim sede?em!


Yoko 35

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni foruma?i!

 

Upam, da mi lahko morda kdo pomaga oz. je ?e imel podoben problem: namre?, v?eraj dopoldan sem opazil, da se je za voznikovim sede?em (leva stran) nabrala voda. Seveda je prej?nji dan (sobota) de?evalo in smo bili malo naokoli, zve?er pa avto parkirali v gara?i, kar seveda nismo niti opazili.

 

Pod zadnjimi desnimi vrati mi je nekoliko odstopila guma od praga in ko sem jo malo povlekel je steklo ene 5 litrov vode, predvidevam da de?evnice, ker je bila malo umazana. 

Nimam pa pojma, od kod oz. skozi kaj se je nateklo toliko teko?ine?? Avto sem seveda takoj posu?il, kolikor se je dalo, vendar je pod prevleko neka pena, tako da je bilo kar dela...seveda je nisem uspel ?isto posu?iti. Po moje bo ?lo z globinskim sesalcem, da ne bo kaka vlaga naredila svoje.

 

Torej, ali ima mogo?e kdo kako idejo iz kje bi se lahko nabrala ta voda? Gre pa 100% za de? oz. de?evnico.

 

Najlep?a hvala za kakr?nikoli nasvet kaj storiti.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V pragih sestke se nabira voda ko se cepki zamasijo, probaj odmasit

 

Si drugace na vratih kdaj kaj menjal zvocnike itd? Da bi mogoce poskodoval dezno zascito (polivinil za tapeto)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa tud lahko da je kdo premal zaprl vrata ali pa stisnil pas pa take butalske.

 

Cepki naj bi bili na spodnji strani pragu, nekateri vrtajo( nisem delal tega qwerty je na primer). Samo po drug stran ne vem ce bi iz pragov not teklo

V jutub daj tole

Mazda 6 - water in the sill

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dvomim da bi ti lahko iz pragov tekl notr, ker jest sm mel lukno v pragu pa je bila voda samo enkrt notr pa se to je bila samo v pragu...Pri prej?njem avtu (ford focus) je pa notr tekl skozi vrata in pod tisto plastiko k jo vidis takoj ko odpres vrata pri nogah in je res tako skrivnostno notr tekla :) je bila posledica zaradi tega ker mi je en ?alejbajzer kao musko rihtu in je kable preko vrat napelov in ni dobr zatesnil :) ?ne pa plastike razdret se used u avto pa nej ga en s ?laufm za vrt ?prica.

Drga? pa ?e sm prov zastopu si reku da si teh 5l litrov vode vn dobu iz tiste za??itne gume pri pragu? Ker ko sem jaz saniral pragove mi je avtoli?ar reku da je ta guma najve?ja traparija saj zadr?uje vodo v sebi in tako posledi?no gnijejo tudi pragovi tako da jih tudi na njegovo ?eljo sploh nisem nazaj montiral ampak so pristale v smeteh :) ve? si pa tud lahko tuki prebere? in vidi? :) http://www.mazda-si.net/topic/11875-mazda-6-lpg/page-4

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa tud lahko da je kdo premal zaprl vrata ali pa stisnil pas pa take butalske.

 

Cepki naj bi bili na spodnji strani pragu, nekateri vrtajo( nisem delal tega qwerty je na primer). Samo po drug stran ne vem ce bi iz pragov not teklo

V jutub daj tole

Mazda 6 - water in the sill

?isto mo?no! Namre?, moja h?erka se ponavadi sama odpne in zleze ven ter zapre vrata. Ni bilo prvi?, da sem na?el pas med vrati. In tisti dan je ravno fajn scalo :) So pa bile na obeh gumah zadnjih vrat vidne bele lise.. morda pa je tam skozi voda tekla  ...preden sploh kaj razdrem, bom kar po?akal naslednji naliv, pa bom malo spremljal ?e se bo kje pojavila voda. ?e ne bo, bo potrebno otrkoe mal za u?esa, da bolje zapirajo vrata za seboj :)

 

Hvala ?e enkrat za nasvete

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Fantje pozdrav-

 

Evo, spet voda za sede?em! In seveda, pritekla je iz levega praga. Sem jo spustil ene 3 litre. Odkril pa spet po naklju?ju, ko sem se peljal in se je sli?alo kot ?umenje morja v avtu...ampak ne v pozitivnem smislu!  :glare:  Sem mislu da sem se re?u problema, sam mi je to de?evje pokazalo, da zadeve ni konc  :angry2:

 

TO je dejansko enako kot na tem film?ku na youtube Mazda 6 - water in the sill 

...no ja, sam da ni tolko zarjavel prag pri meni :)

 

Kaj naj torej: sko?im k prvemu avtoli?arju/kleparju da mi to porihta al mi koga posebej priporo?ate, nekoga ki se je ?e ukvarjal s to re?jo? Kaj misilite, kolko bi me to stalo? Pa upam, da bo to re?ilo problem zamakanja, ker potem res ne vem kaj naj. 

 

?e se kdo javi oz. pozna koga, ki bi to ugodno porihtal, se zelo priporo?am! Lahko mi pi?e na ZS.

 

Hvala bogu za tale forum!  :rispekt:

 

Lep ve?er

Yoko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.