Skoči na vsebino

Nakup Mx-5


rLipan

Priporočeno sporočilo

Ta jo ma ?e dolgo, menjana je bla sklopka, pozimi nevo?en (se mi zdi), nima hardtopa pa opreme skor n?. Probi se ?e mal zglihat za tisto 2004 k je v oglasih. :D

Ja tale v oglasih je ful huda, sam moje financno stanje mi ne dopusca 3k+  :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res bi lahko Ferija mal povpra?u, za njega nism prepri?an ?e je ?e prodal..enejeva ima pa ?e novega lastnika in sicer jo ima zdj isti, ki je imel prej tisto temno modro, ki se trenutno prodaja po delih med oglasi.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mx5 CIA  :policaj:  ..vidim, da je teh avtov tako malo, da se o vseh ve?inoma vse ve, kar je super  :prstgor:  Toliko, da se ?e jaz javim tukaj.. tista modra po delih je moja. Bila je pripeljana z namenom popravila, ker je pleh res dober, zato sem tudi dokupil airbage in sprednjo vezno ampak sem kasneje kupil ?e eno kompletno, tisto srebrno s hardtopom.

 

Pa ?e to, prise?em, da hardtopa nisem dal naprodaj zaradi te teme, ker sem jo ?ele sedaj videl  :D V?eraj sem mazdo registriral, naredil par krogov in videl, da mi hardtop ni tako zelo nujen, ker ?e platneno streho vr?em nazaj, takoj ko je vreme vsaj pribli?no lepo (ali pa mi je samo zdaj na za?etku tako zanimivo).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha no ni jih lih tolk mal, da bi vse vedl o vseh, mamo pa dost dru?enja na roadtripih,meetih itd in je hitr debata o na?ih in drugih mx5kah. Sicer ni? slabonamernega, samo tko nanese da na koncu kar dost teh avtov spozna?, al sm pa sam js tak, da me informacije same najdejo :D

Kar se pa strehe ti?e pa ?ist verjamem, da je topless u?itek v vsakem vremenu, men tud ?ist sede pono?/zutri dol vr?t '?otor', neglede na letni ?as. Ubistvu sm tadrugo miato kupu lih zato, da sm se ?e po snegu brez vozu, ker mi je blo zarad zmrzovanja in preparevanja strehe pri odpiranju/zapiranju pozim ?koda prve, ki je ?e v dobrem stanju :zvizga:

Ps.se opravi?ujem za offtopic,?e bo debata preve? za?la, bom te odgovore prestavil v temo 'razno' v miata podforumu

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupec Enejeve je ?el (in jaz z njim) pred tem gledat tudi Ferijevo. Za Enejevo se je odlo?il ker je na Ferijevi ?e veliko dela preden bo obnovljena. Sicer ima tudi Enejeva veliko ?tevilo kilometrov, nekaj rje (ampak manj kot Ferijeva), imela je pa novo streho kar je bilo tudi ?e samo po sebi ful velik plus, saj ima Feri razrezano (vandalizem).

 

Ob ogledu obeh smo pa predvsem ugotovili, da je imel David res sre?o. Dobil je Miato skoraj brez rje, motor deluje super, hardtop pa ?e platnena streha je kot nova... Ironija je, da sem jo ?e pred njim jaz mislil kupiti pa sem se premislil preden sem ?el na ogled. Po ogledu bi jo pa gotovo vzel.  :blush: Tako, da ?e se ti ne mudi, po?akaj, pri?paraj ?e jurja ali dva in mogo?e se najde kaj res lepega. Vsake toliko ?asa se. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupec Enejeve je ?el (in jaz z njim) pred tem gledat tudi Ferijevo. Za Enejevo se je odlo?il ker je na Ferijevi ?e veliko dela preden bo obnovljena. Sicer ima tudi Enejeva veliko ?tevilo kilometrov, nekaj rje (ampak manj kot Ferijeva), imela je pa novo streho kar je bilo tudi ?e samo po sebi ful velik plus, saj ima Feri razrezano (vandalizem).

 

Ob ogledu obeh smo pa predvsem ugotovili, da je imel David res sre?o. Dobil je Miato skoraj brez rje, motor deluje super, hardtop pa ?e platnena streha je kot nova... Ironija je, da sem jo ?e pred njim jaz mislil kupiti pa sem se premislil preden sem ?el na ogled. Po ogledu bi jo pa gotovo vzel.  :blush: Tako, da ?e se ti ne mudi, po?akaj, pri?paraj ?e jurja ali dva in mogo?e se najde kaj res lepega. Vsake toliko ?asa se. 

 

Vedno bol razmislam v tej smeri, da se se malo denarja natece pa da vidmo kaj bo spomladi...

 

Bojim pa se da se bo "nespanje" podalsalo  :mellow:, k sm se zdej neki napalil.

 

Eno vprasanje, kolk od vas k mate mx5 NA ali NB nima klime inkok je rosenja, ker sem zdej navajen na klimo pa me sam zanima ce vas to moti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na Miatah je rosenje odvisno predvsem od kvalitete gum okrog okn pomoje...na?eloma ni nobenih problemov...ampak ?e da? gretje na polno, pa okno za centi dol, ti takoj razpiha. Vsaj tko je pri meni...Kar se ti?e pa toplote...se pa takoj segreje ker je mejhna kabina ;)

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam klimo in lahko samo re?em da je super ob takem de?evnem vremenu, hitro odrosi, tudi ?e je zelo zaro?eno in ?e sta dva v avtu. Ne vem pa kako je brez klime, lahko da ni panike :)

 

Tudi kdaj ko je res vro?e pride prav v mestu, ko stoji? na semaforjih in ti sonce direkt v kabino nabija in nobenega vetra od nikjer, ?e bol?i u?inek ?e da? streho gor in klimo - mislim da sem to lani ene parkrat naredil ko je blo tistih 40 stopinj. Ni ravno najbol? za zdravje, sam sem pa la?je zdr?al do sence oz odprte ceste ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo? slu?ajno tega ?el gledat, ali pa kdo drug:

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8906352&show=1&avto=Mazda%20MX-5%201.6i%20Twin%20Cabrio%20ODLI%C8NA

 

pred nekaj tedni se je prodajal za 1.400?, z nekak?no okvaro, ne vem pa kak?no. Ogledalo so zrihtali kot zgleda, kako je s streho, bila je potrgana, velikost za en telefon. Se vidi tudi na eni sliki, sicer na majhno ampak se:

 

mazda-mx-5-16i2wwwavtone.jpg

 

 

 

EDIT: http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-mx-5-1.6-oglas-11505835

 

Evo tu se ?e vidi sliko z luknjo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je lastnik takrat povedal, da je potrebno zamenjati motor, ker so neki problemi z odmi?nimi gredmi, pa zavore, rja streha, sede?,....

 

?e so to vse porihtali potem je tako ali tako Ok

 

Cena bi pa bila okoli 1000?-1300?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni 

 

Mam se eno vprasanje:

 

Sem dobil ponudbo za eno mx5ko ki pa potrebuje kot je napisal ponudnik :

"Je pa nekaj li?arije za narediti zaradi povr?no narejenega lipa spredaj na odbija?u in na zadnjih bokih je rja za popravit in sovoznikov bok je podrsan."

 

Kolk bi bla ocena cene za to kar pise, se pravi porihtat sprednji odbijac, zadnje boke, stem da je eden podrsan. Vprasanje je tudi kaj je z pragovi ki se jih na sliki ne vidi?

 

Lp,

Rok

 

 

post-8051-0-38500500-1412416834_thumb.jpg

post-8051-0-88429700-1412416849_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te?ko re?t po dveh majhnih fotkah, ampak za zadnji desni bok sem prepri?an, da ni druge re?itve kot rezat ven, za levega zadnjega pa vpra?anje, ?e se ga ?e da "re?it" brez iste zadeve kot na desni strani. 

 

Koliko bi ti mojster vzel, da bo potem avto "tip top", se NATAN?NO pozanimaj, saj sem se sam ?e ve?krat v ?ivljenju nategnu, ko neko zadevo smatra? za majhen poseg, kasneje pa se izka?e, da si glede na obstoje?e stanje, pa precej drago kupil.  :zvizga:

 

Sicer pa pravijo, da vsaka ?ola nekaj stane, ampak ?e se je nekdo tam ?e ?olal, potem nekaj veljajo tudi njegove izku?nje ter znanje.  :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sode? po fotografijah, ne bi bla samo li?arija ampak tud kleparija in bi blo ?e najbol sigurno, da se kar oboje zamenja, tako stro?kovno kot preventivno za nadaljne rjavenje. 

Sprednji blatnik: https://www.ilmotorsport.de/shop/article_detail.php5?aid=1377&oid=470&depth=3&page=2&count=59&PHPSESSID=3d9d5d336c39174a1725e48bf91e00ee

Zadnji blatnik: https://www.ilmotorsport.de/shop/article_detail.php5?aid=1708&oid=470&depth=3&page=4&count=59&PHPSESSID=3d9d5d336c39174a1725e48bf91e00ee#

 

Torej ?e to dvoje je ve? kot 550?, potem pa ?e vpra?anje kaj je spredaj z lipom in vse to ?e po?trihat, pa ?e kaj se najde in si hitro na 1000? stro?ka.

 

Temeljito cel avto preglej, kaj bi blo ?e za zrihtat in si prera?unaj, ?e je cena temu tud primerna  :prstgor:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jzt sm za zadnji blatnik + pragove dal kar tole:

 

https://www.ilmotorsport.de/shop/article_detail.php5?aid=2741&oid=62&depth=0&page=3&count=47&PHPSESSID=ec6af489cd55aeca1b41da703972ce7c

 

Tko da povem da se ne spla?a, ker more pol ?tukat pa kitat...bolje kar cel blatnik, kot je Viper predlagal...

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno ma vsak od vas kasnega licarja, a mi lahko koga priporocate v okolici Kranja?

LAK TOM d.o.o. (mojster Toma? Oblak), nahaja pa se v bli?ini Medvod, dobi? ga na gsm: 041 765 853 ali e-po?ti: avtolicarstvo@evj-kabel.net 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

sevedno se mucim z iskanjem prave sopotnice

 

Ali kdo pozna ta dva avta:

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8769137&show=1&avto=Mazda%20MX-5%201.6i%20Base-SLO-2.LASTNICA

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8915139&show=1&avto=Mazda%20MX-5%201.6i%20Open%20Air

 

Za tega drugega sem slisal da je bil spredaj kar dobro razbit.

 

Hvala

Lp,

Rok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tistega od DACE je tukaj nekaj napisanega, http://www.mazda-si.net/topic/11578-pozna-kdo-tole-mx5/ .

 

?e bi danes jaz iskal "pravo sopotnico" bi ?el na ogled teh,

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8903499&show=1&avto=Mazda%20MX-5%201.6i

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8731479&show=1&avto=Mazda%20MX-5%201.6i

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8580762&show=1&avto=Mazda%20MX-5%201.8i

 

Rde?a pri Avto Jarcu je bila najverjetneje razbita odspredaj, glede na drug "custom" odbija? + notranjost je grozna,

 

una svetlo modra se prodaja ?e ohohoho ?asa, ?e so vse napake re?li je mogo?e za it pogledat. Ve? pa smo ti ?e zgoraj napisali kaj se je dogajalo s tem avtom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rok, tistale grafitno siva, ki jo prodaja Ilija, se nahaja v Medvodah, tako da nima? dale? za se zapeljat na ogled stroja.  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.