Skoči na vsebino

Dve leti zastonj!


dub

Priporočeno sporočilo

je pa ?e nekaj, ti si za polovico dobil nov avto.se pravi dve leti ima? na grbi, da te ?ez dve leti ?aka ?e ena polovica.nekje vc podzavest pa se ti vtepe , da je avto ?e danes tvoj, ?e me razumete.in kaj se zgodi, ?e slu?ajno ?ez dve leti nimam ?e druge polovice.nikoli ne ve? kako se ti ?ivljenje zasuka.primer:vzamem avto dve-dve,malo sem ?el v limit na tr, malo kredit za tv ali kaj podobnega itd.,moja pla?a je toliko in toliko.kjhe jew garancija, da bo tvoja pla?a, dohodek, bilo kaj ?ez dve leti isti, ?e sploh bo?torej na nek na?in je tvoj riziko, pol pol.samo eno moje mnenje od sto drugih.jaz razmi?ljam takole,danes imam toliko, ko se nabere grem na bolje,mislim da kdor si je sam zaslu?il avto, ni ?tartal z ne vem kak?nim novim.imam kar imam in to je moje, danes in v celoti, zdaj pa glej, da malo zgublja? na tem kar ima? oz. ga kupi? ugodno in sim kasneje privo??i? bolj?e, ampak rizika nima?.ima? kar ima? in tega ti nih?e ne vzame.evo toliko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DANDO1: torej po tvoji logiki je akcija na dve leti popolnoma brezveze zato ker ne ve? kaj bo ?ez dve leti oz ?e bo? zmo?en pla?ati ?e drugo polovico. Uredu se strinjam s tabo,..dandanes ni nobene garancije ?e bo? jutri ?e imel slu?bo ki jo ima? danes (npr,..v firmi kjer delam preko ?tudenta so v enem leti odpustili 400 folka in ?e nadaljujejo),..ampak,..99% ljudi danes ni zmo?nih uzeti rabljen avto na ke?,..kje je ?e nov,..sploh pa dru?ine z otroci in slabimi pla?ami,..danes po mojem mnenju brez kredita ne more? ni?,..pa recimo da ima? dva miljona ?ez dve leti pa uzame? kredit za drugo polovico,..meni osebno se zdi to zelo dobra prilo?nost da pride? do dobrega avta.

 

sicer pa glede na to, da ?e vzame? kredit za avto ga ima? ?e vseeno na kredit in je riziko da jutri ostane? brez slu?be in tako brez mo?nosti odpla?evat kredit,..kje je razlika,..

 

torej po tvoji logiki ljudje nebi smeli jemati kreditov,..torej,..?lovek vzame kredit za stanovanje,..marsikdo na 20 in ve? let,..jutri ga povozi avto,..kako bo ?ivela ?ena sama z dvema otrokoma in kreditom za stanovanje,..

 

torej po tvoji logiki je tako ali tako use velik riziko in je najbolje da se ule?e? v posteljo in po?aka? na svoj konec saj tako ali tako slej pride,..

 

ok,..mogo?e pretiravam,.ampak dandanes ni ni? ve? ziher,..torej naj ti bo to ?e se kdo odlo?i za to akcijo ?e najmanj?i problem,..

 

pa lep pozdrav,,

 

Allys

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej Dando....pa si pomislil na to da obstaja mo?nost da ima? ?e v za?etku usa denar na kapu...torej 4 300 000 sit....sam ker je akcija se odlo?i? da avto useeno uzame? na 2+2 leta....in in drugo polovico recimo nalo?i? nekam....oziroma kakor ti pa?e....

 

Glej to kar ti pravi? je ?isto tvoje osebno mnenje, in vsak posameznik se odlo?a po svojih zmo?nostih....torej svoje mnenje si povedal ?e na za?etku te teme....in kot si opazil se dosti folka dejansko ne strinja s tvojo teorijo! Torej zakaj pritiska? naprej????? Kaj ho?e? dose?t????

 

 

Kakorkoli....brez zamere....tisto odzgoraj je tvoje mnenje...to je pa moje in in ?e od nekaterih...

 

 

LP david

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

AVTO -STANOVANJE allyssa -avto je luksus, stanovanje je nuja.avto je vsak dan manj vreden in je premi?nina, torej ?e ni kaska je riziko,?ez no? ostane? lahko brez.stanovanje je samo ?e dobra nalo?ba in prej plus in nikakor minus.sicer pa briga me kupujte na lizing, kredit, kakorkoli v glavnem najslab?e kar lahko kupi? na kredit je avto.

zgublja? dvakrat, na letniku, ker je vsak dan manj vreden in kreditu, ker pla?uje? obresti.?tevec laufa z dvakratno hitrostjo.to.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aham,..?e pa kupi? avto od slabega lastnika in se non stop kvari ima? pa res velik profit ja, sploh pa ne verjamem, da je kje kdo ki kupi avto za cca 5mio in nima kaska,..in glede na tvojo teorijo,..?e bi bili usi tvoje mnenja,..kje pa bi ti potem lahko kupil rabljen avto,..z drugimi besedami,..celotno avtomobilsko indutrijo lahko kar ukinemo.

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi, ?e ima? avto za dva milijona se spla?a imet kasko saj ga ?e manj?i karamboli povrnejo. Brez kaska je danes finan?ni samomor in kdor se odlo?i za avto in se spuca do fundamenta potem pa nima za pla?ilo kaskega zavarovanja bi moral najprej ustreznega doktorja poiskat.

 

Kako je pa s kaskim, ko kupi? in pripelje? 4 leta star avto ?e vedno precej vreden na zavarovalnico pa ga ?eli? prvi? kasko zavarovati? Sploh ne vem a ti ga ho?ejo zavarovati ali ne.

 

 

Da ne boste vsi proti Dandovem razmi?ljanju bom rekel, da se delno strinjam z njim, ker jaz se kreditov za avto tudi rahlo bojim oziroma mi zbujajo nelagodni ob?utek, da avto ni moj. Pri nakupu ?estke sem imel dovolj denarja dokler se nisem za?el afnati z opremo in mi je zmanjkalo 800 jurjev. Vzel sem sicer kredit za miljon in ga je polovica ?e odpla?ana sem pa skos v dilemi alli naj ga pustim ?e do konca ali naj ga takoj odpla?am. :ne vem: pri kreditu za avto imam res slab ob?utek, ki ga ne znam razlo?iti zato razumem Dandota.

 

Tudi ostale stvari nikoli ne kupujem na obroke (raje barantam :D ) bo pa problem, ko bom ?ez kak?nih pet let hi?o kupoval. Takrat bo treba imeti ?e precej pri?paranega pa ?e bo treba velik kredit vzet. Po moje bom takrat 14dni na bolni?ki od sekiranja in no?anja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

najprej replika tebi alisa,tudi nov avto ti lahko po?re ?ivce in si tudi garancijo lahko zatakne? nekam, meni recimo tojote jarisa novega niso na centru popravili v dveh mesecih, pa so na garanciji zapravli ?e 800 jurjev pa sploh ni bilo to in ?e veliko primewrov je.

kasko-jaz imam 4 kom 3232f ba letnik 96 pa imam vse kasko park, stekla, max pa mi ni nikoli ?al, zmeraj se najde kakj?en ki ti p?o nesre?i kaj naredi, pa to?a , vlomi v avto itd.pa ?e pred blokom sem doma.kasko-obvezno.?e pada to?a lahko samo gledam skozi okno, medtem ko osdtali prepeljavajo, pa pokrivajo, pa na koncu ni? ne dose?ejo.tako pa ?isto mirno spimo.

boss zate pa ,ima? prav.kar se pa kredita za hi?o ti?e, stari, to je z mojega stali??a ?e najbolj upravi?en kredit.tukaj se ni? ne kvari in cena samo raste.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zanimiva debata!

moja izku?nja:95 leta kupim rabljenega forda sierru(4leta star)avto mi slu?i odli?no do 99 leta takrat pa crkne in popravilo bi stalo pol novega.odlo?im se za drugega.dilema:rabljen ali nov?po dalj?em premisleku:

nov naj bo!nov ?e zato ker avto ne menjam tako pogosto(najbr? ga bom vozil dolgih 10 let,?e ne crkne)

avto sem kupil na podoben na?in kot je zdaj?nja akcija pol sem pla?al takoj ostalo sem odpla?al v treh letih.

drugo polovico denarja sem vlo?il v delnice pivovarne union in tako ?e nekaj zaslu?il.

tako,veliko poti je kako pride? do avta(rabljenega ail novega,vseeno)in vsak ima svoj prav tako dando kot

ally.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Kako je pa s kaskim, ko kupi? in pripelje? 4 leta star avto ?e vedno precej vreden na zavarovalnico pa ga ?eli? prvi? kasko zavarovati? Sploh ne vem a ti ga ho?ejo zavarovati ali ne.

 

 

a slu?ajno kdo ve odgovor na tole, ker me res full zanima... tnx

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakor je meni znano se da avto zavarvat kasko brez problema....kasko ti pa dolo?ijo glede na ceno kot je bil nov avto....

LP daVid

 

tako je, jaz za 323f l96 pla?am kasko toliko kot nekdo za novo vozilo danes v vrednosti 3.5 mio.je poa tako da za kak?ne hude stroje nmpr nad 10 , 15 mio rabi? odobritev z vrha zavarovalnice, govorim za novo vozilo.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

verjetno po zadnji veljavni ceni :ne vem:

 

IMAJO KATALOG V KATEREM ZA VSDAK AVTO PI?E GLEDE NA OPREMO, POUDARJAM GLEDE NA OPREMO, KLIMA, ?T. AIRBAGOV SKRATKA ?IST TO?NO vsi podatki , nabavna cena novega vozila za tisto leto, ko je bil kupljen.to pomeni, da ko sem jaz zavaroval xedos 6 letnik 93, je bila nabavna cena 7 mio pa ?e nekaj sem pla?al isto kot sosed, ki se je domov pripeljal z novim a6.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.