Skoči na vsebino

dpf


scania1

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni 

 Na moji Mazdi 6 sem dal odstranit dpf sr...je . Avto je ko prerojen manjsa poraba obcutno manjsa , boljsi pospeski , olje ne tece vec v motor , skratka vse naj naj in ni mi zal 200 eur kolko me je stal posega in to strokovno opravlen take stvari ne smes zaupat kr nekomu. Moj mehanik mi je rekel da se dpf olje treba ven ter nafte ki jo je blo ze v masini vec ko v Rusiji :angry2:  ter dat pravo olje not . 

Imam pa vprasanje , mehanik mi je odsvetoval da pred menjavo vlijem not Liqi Molly cistilo motorja pred menjavo olja kr baje zna fasat turbina , ker mu zaupam sm verjel , ali morda kdo od vas je slisal kdaj za kaj podobnega ? 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Te cistila so opasna ker odorejo vae pore kjer so bile prej zatesnjenje .....

Tako opasna pa spet niso. Potrebno se je odlo?iti, ali pozitivno vplivati na motor s ?i??enjem oljnih poti, utorov batnih obro?kov in odpraviti ve?ino usedlin iz motorja ter pri tem tvegati nekoliko pri estetskem pogledu na zunanji izgled motorja, saj se na nekaterih mestih lahko pojavi blago vla?enje na tesnilih, ki se bo s?asoma ustavilo. Osebno bi dal prednost koristim, ki jih z izpiranjem dose?emo, pred estetiko. Metabond ima v programu dodatek CL (cleaner), ki se ga da v motorno olje neposredno pred menjavo in se pusti delati motor na minimalnih obratih cca 20 min. V tem ?asu ?istilo v zadostni meri izpere notranjost motorja. V ?asu pranja ni dovoljeno pove?evati obratov. Bojazni, da bi negativno delovalo na turbino v takih pogojih ni. Preizkusil sem ga osebno in stvar deluje. Eden ki se ukvarja z manj?imi prevozi s kombiji mi je potem, ko je drugi? naro?il nekaj plo?evink CL-a povedal, da ima zelo pozitivno izku?njo s kombijem, na katerem je prvi? preizkusil to ?istilo. Kombijev motor s precej prevo?enih km je po ?i??enju opazno bolje deloval. Opozoril pa bi, da LagBit ni uspel o?istiti oljnega sita na mazdi 6, saj gre pri tem problemu o?itno za zelo trdovratno usedlino, ki se pod vplivom delovne temperature olja tako zape?e, da je v tako kratkem ?asu, ni mo?no odstraniti na ta na?in. Torej ne gre brez demonta?e in uporabe mo?nej?ih topil ter medeninaste krta?e. 

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.