Skoči na vsebino

Vgrajena navigacija TomTom


Palmic

Priporočeno sporočilo

Zanimajo me va?e izku?nje z vgrajeno navigacijo v Mazdi CX-5 pa Mazdi 6 (semizdi da majo isto tudi trojka FL pa Mazda 5). Ste se posku?ali kaj igrati z posodobitvami map, sistema ter nalaganjem novih jezikov/glasov. Na tomtomovi spletni strani sem zasledil da se celo lahko nalo?i tudi jezikovni paket v sloven??ini... A ta stvar deluje?

 

Zanima me zato ker se odlo?amo za novo ?estico in bi rad vedel ?e se da dat sloven??ino gor pa ?e je ta navigacija vredna tistih 600?...

 

Link na tomtom spletno stran... http://www.tomtom.com/en_us/shop/voices/

 

 

No ?e vnaprej hvala za va?e odgovore :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 59
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Zanimajo me va?e izku?nje z vgrajeno navigacijo v Mazdi CX-5 pa Mazdi 6 (semizdi da majo isto tudi trojka FL pa Mazda 5). Ste se posku?ali kaj igrati z posodobitvami map, sistema ter nalaganjem novih jezikov/glasov. Na tomtomovi spletni strani sem zasledil da se celo lahko nalo?i tudi jezikovni paket v sloven??ini... A ta stvar deluje?

 

Zanima me zato ker se odlo?amo za novo ?estico in bi rad vedel ?e se da dat sloven??ino gor pa ?e je ta navigacija vredna tistih 600?...

 

Link na tomtom spletno stran... http://www.tomtom.com/en_us/shop/voices/

No ?e vnaprej hvala za va?e odgovore :D

 

 

Probaj pogledat tukaj.

http://cafe.mobil.hr/forums/296-Samostalni...ki-ure%C4%91aji

Uro?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimajo me va?e izku?nje z vgrajeno navigacijo v Mazdi CX-5 pa Mazdi 6 (semizdi da majo isto tudi trojka FL pa Mazda 5). Ste se posku?ali kaj igrati z posodobitvami map, sistema ter nalaganjem novih jezikov/glasov. Na tomtomovi spletni strani sem zasledil da se celo lahko nalo?i tudi jezikovni paket v sloven??ini... A ta stvar deluje?

 

Zanima me zato ker se odlo?amo za novo ?estico in bi rad vedel ?e se da dat sloven??ino gor pa ?e je ta navigacija vredna tistih 600?...

 

Link na tomtom spletno stran... http://www.tomtom.com/en_us/shop/voices/

No ?e vnaprej hvala za va?e odgovore :D

 

Pozdravljen!

 

V moji cx-5 je vgrajena navigacija in moram re?, da deluje dobro :prstgor: Slovenija in hrva?ka je dobro pokrita, Italija pa odli?no (dlje od Italije ?e nisem bil z novim avtom). Je pa res, da mora? tudi malo paziti, ker mene je enkrat celo po hard makadamu pripeljalo do cilja. Verjetno je mislilo, da je cx-5 namenjen prav za to pot :harhar:

 

Vodenje je v sloven??ini, menuji pa v angle??ini. Datoteko z Slovenskim jezikom mi je prodajalec dal, nalo?il sem pa sam. Vsako toliko (in ravno zdaj) sem posodobil.

 

600? je veliko. Ko sem kupil cx je navigacija bila ?e v opremi revolution (akcija...) tako, da zdaj ne vem, ?e bi dal toliko eurotov. ?e pomisli?, da zdaj ima vsak gsm gps, in garmina dobi? ?e za 100?, ne vem....

 

Aja, to so pa zaje*** z slovensko zastavo - to ni slo ampak Slova?ki govor.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor sem probaval, se navigacije cisto poslovenit ne da... Da pa se nalozit slovensko glasovno vodenje... Na voljo sta dva glasova... Moski (Borut) ali zenski (Tanja) glas, ki so ga ze pred mnogimi leti posneli v nekem radijskem studiu (Moj Radio)...

 

http://tomi.malensek.com/novice/aktualno/t...om-radarji.html

 

http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=32...ef9e0ac849b9dd8

 

http://tabla.mobile.si/ubbthreads.php?ubb=...=true#Post29366

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor sem probaval, se navigacije cisto poslovenit ne da... Da pa se nalozit slovensko glasovno vodenje... Na voljo sta dva glasova... Moski (Borut) ali zenski (Tanja) glas, ki so ga ze pred mnogimi leti posneli v nekem radijskem studiu (Moj Radio)...

 

http://tomi.malensek.com/novice/aktualno/t...om-radarji.html

 

http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=32...ef9e0ac849b9dd8

 

http://tabla.mobile.si/ubbthreads.php?ubb=...=true#Post29366

 

Ja, moja je Tanja

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, moja je Tanja

 

 

Na TomTomovi strani lahko uradno snames le "Boruta"... Tanjo je treba rocno obdelat :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Jaz sem TomToma uporabljal ?e prej, saj sem ga ocenil za najbolj?ega (imel sem tudi Garmina in iGo), tudi po testu zveze potro?nikov je bil najbolje ocenjen. ?estico sem najprej nameraval vzeti brez navigacije, ampak je bila na zalogi ravno taka, ki mi je ustrezala v vsem ostalem. Sedaj sem zaradi tega zelo zadovoljen, saj za uporabo navigacije niso ve? potrebni kabli, nosilci in podobno, poleg tega pa je dobro integrirana v multimedijski sistem (npr. zmanj?a jakost predvajanja glasbe, kadar ima kaj za povedati). Dodatnih glasov se dobi precej, tako pla?ljivih kakor zastonjskih. Pri nas sta otroka izglasovala Darth Vaderja. Posodobitve kart so tudi redne. Pokritost Slovenije in Hrva?ke in Italije je dobra, Bosne nima.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A teleatlas map ki jih uporablja tom tom, se ne da kombinirati s topmap, tako kot v igo? Ker ravno to je prednost igoja. Zadnja karta na primer monolita slovenije, navigo hrvaske in topmap madzarske sta totalno drugacni od teleatlasove Tom Tom

 

Primer: od balatona do budaletalisca te tom tom pelje cez mesto in ne novi juzni direktni priklop, ki je operativen ze 1. Leto

Hrvaska - mojih bliznjic ( asfaltnih) po istri ni v teleatlasu

Slovenija v vaseh zelo slaba

 

Govorim o kartah in ne navigacijah ( ker karta je bistvo vsega)

 

Top map ima tudi izjemno dobre karte za vso jugo, in sploh za vzhodno evropo.

 

Ja saj vem kaj boste rekli, saj dalj kot v Ikeo ne grem pa enkrat na let do Splita, ampak navigacija je navigacija, ma da je ready da te resi ko res rabis.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Ja saj vem kaj boste rekli, saj dalj kot v Ikeo ne grem pa enkrat na let do Splita, ampak navigacija je navigacija, ma da je ready da te resi ko res rabis.

 

:prstgor:

Mogo?e ena prednost vgrajene navigacije je ta, da ko jo potrebuje? je takoj pripravljena. Kontakt/start motorja, dva klika, da dolo?i? to?ke in navigacija v trenutku deluje

Vedno je "ready steady go" :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Pozdravljeni.  Jaz sem za te zadeve dokaj smotan in bom sedaj malo po "kme?ko" vpra?al. Imam novo ?estico 2014 (julij in oprema attraction) in ?e ?elim imeti navigacijo moram storiti kaj? Iti na Mazdo in kupiti kartico ki stane cca 500EUR. Ali je kak?na cenej?a verzija, oziroma ali se da narediti kako druga?e da bi ta navigacija delovala?

Hvala za informacije za nas "telebane"  :party0035: 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ?eli? uporabljati integrirano navigacijo, bo treba "odkartat" pri Mazdi

Ce prav vem, ori sestici ni tako pri trojki, kjer je ze ves hardver vgrajen in dejansko dobis samo SD kartico, ko doplacas navigacijo... Pri sestici je potrebno vgraditi se navigacijski modul...

 

Je pa se druga varianta... Nabava druge enote, ki ima tudi navigacijo ... Ni pa nujno, da potem vse deluje tako kot mora... Je pa prednost ta, da ja tak sistem bolj odprt kot Mazdin... In se lahko nalaga se marsikaj drugega, ker je ponavadi bazirano na Android OSu...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Hojla, na mazdi 6 letnik 2014 sem si na TomTom navigaciji po nesre?i izbrisal slovensko glasovno vodenje z glasom "Mojca". Ali mogo?e kdo ve za kak?en link kjer bi si omenjen glas lahko downloadal ? Hvala.

 

Jaz poznam samo Tanjo in Boruta ... >> http://www.mazda-si.net/topic/11573-vgrajena-navigacija-tomtom/?p=309487 Kako si pa dobil gor Mojco in kako ti jo je uspelo izbrisati?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojco sem dobil z novim avtom ob nakupu. Izbrisal sem jo pa tako, ker mi je pri posodobitvi karte z TomTom Home zmanjkalo prostora in mi je program predlagal izbris nekaj podatkov (med njimi tudi voice "Mojca") kar sem po pomoti potrdil. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi pri meni je bila "Mojca" originalno nalo?ena; uporabljam pa "Tanjo".

 

"Mojca" ima tako nadle?en glas, da ni mo?nosti, da bi ga dlje ?asa poslu?al; kdorkoli pa je ukaze prevajal, si pa zaslu?i, da se ga kak?en teden namaka v Savo.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slovenski glas je tko grozen ko uporaba slovenskih windowsow :)

 

Najbolje je ko si das japonskega, na kakih dolgih poteh, smeh zagotovljen :)

 

Igo omogoca pa import cesarkoli, meni najbjsa sta Austin Powers theme (turn right baby yeah...)

In pa stripy theme , se posebej ko namesto preracunavam dobis tisti njegov cccccc

 

http://youtu.be/vEdBSIhX9sA

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi pri meni je bila "Mojca" originalno nalo?ena; uporabljam pa "Tanjo".

 

"Mojca" ima tako nadle?en glas, da ni mo?nosti, da bi ga dlje ?asa poslu?al; kdorkoli pa je ukaze prevajal, si pa zaslu?i, da se ga kak?en teden namaka v Savo.

 

Te glasove smo pred mnogimi leti naredili s skupnimi mocmi se na mobisuxu, posneti so bili pa v studiu na Moj Radio (vsaj za Tanjo in Boruta to drzi)... 

 

Lahko Mojco snames iz kartice da jo probam? Moja je bila ena izmed prvih s TomTom in takrat se ni bilo nic slovenskega namescenega :) ... 

Slovenski glas je tko grozen ko uporaba slovenskih windowsow :)

 

Najbolje je ko si das japonskega, na kakih dolgih poteh, smeh zagotovljen :)

 

Igo omogoca pa import cesarkoli, meni najbjsa sta Austin Powers theme (turn right baby yeah...)

In pa stripy theme , se posebej ko namesto preracunavam dobis tisti njegov cccccc

 

 

 

Tudi TomTom omogoca te "celebrity voices" ...  ampak so samo za tuje jezike... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 10 mesecev kasneje...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem se... sedajle prvic berem o tem :) ... 

 

Je treba kaj narediti? Je treba imeti kaksno aktivno narocnino? 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mojem je to povsem brezpla?no, samo posodobitev SW morda rabi??

 

Ima? zadnji SW?

 

Sicer res ?udno, da ni? ne pi?e, kako se to aktivira (?e sploh se) oziroma ni? ne pi?e, da bi naj samo od sebe za?elo delat  :)

 

Sem sedal malo gledal njihovo stran in Slovenija ?e ni vklju?ena v traffic index:

 

http://www.tomtom.com/en_gb/trafficindex/#/list

 

Tako da bo lahko zadeva pri?ela delovati ?ele ?ez nekaj ?asa (dni, tednov, mesecev...).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dokler se TUKAJ ne bodo za?ele prikazovati informacije tudi v Sloveniji, nima smisla sanjati

 

PS: iz ?lanka ni razvidno, ali gre za Tomtomovo storitev HD Live Traffic, ali samo za sprejem TMC signala.

Domnevam, da za prvo. Sicer TMC na severni strani Karavank lepo deluje

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A prek interneta pa ne crpa prometnih informacij, ce spojis preko telefona?

Sam v avtu sam se net kurim, za radio, prometne, in vse vec za youtub playliste...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.