Skoči na vsebino

323C - menjava hladilnika


Priporočeno sporočilo

Ko sem ?istil ?aromete sem sproti zamenjal ?e hladilnik (kiler), ki je pu??al. Glede na to, da sem mel avto ?e narazen, je bilo to ?e dokaj simpl.

 

?e grem od za?etka:

Najprej je potrebno izpustiti hladilno teko?ino iz hladilnika. V bli?ini cevi na spodnji strani hladilnika boste na?li ventil, katerega odvijete. ?e prej pa podstavite dovolj veliko posodo, da ne boste imeli poplave.

Demonta?a:

Najprej je potrebno odtraniti plastiko, ki pokriva hladilnik. Zadeva je pritrjena le z plasti?nimi zati?i, katere od?raufamo s ?raufencigerjem in jih potegnemo ven. Pazite, da jih ne polomite!

Sedaj odstranite masko vozila. Zadeva je pritrjena na ?arometih in na spoju z blatnikom - povsod s plasti?nimi zati?i - potrebno je le pritisniti na zo?ek in izvle?i zati?. To je te?je izvedljivo pri blatniku, saj je potrebno ritisniti na zob?ek iz zgornje in spodnje strani, kar pa je te?ko zaradi slabe dostopnosti. Potrebna je precej?nja mera iznajdljivosti ali pa demonta?a odbija?a.

 

Ko ste sneli masko, odmontirajte nosilca, ki dr?ita hladilnik (na levi in desni strani). Zatem predlagam, da odvijete matico s katero je pritrjen ventilator (pri vozilih s klimo sta dva ventilatorja in dve matici). Nato ventilator potegnite navzgor in ga umaknite proti motorju. Sedaj je potrebno odstraniti ?e dve cevki, ki sta pritrjeni na hladilnik - ena je na spodnjem, druga na zgornjem delu. obe sta pritrjeni z objemko, katero je potrebni stisniti, da se raztegne. Pri spodnji je malo te?ji dostop, vendar se da. Pri ceveh je mo?no, da sta se prilepili na izhode hladilnika - malo ju premigajte in se bosta po?asi vdali. Zatem hladilnik le ?e potegnete ven. Na spodnji strani je pritrjen le z gumijastimi nosilci, katere izvle?ete skupaj s hladilnikom. Ta dva nosilca boste verjetno morali prenesti na nov hladilnik - ravno tako pokrov hladilnika.

 

Pri novem hladilniku bodite pazljivi, da ga ne po?kodujete pri monta?i - listi?i so namre? zelo tanki in se hitro po?kodujejo. Predvsem bodite pazljivi tisti, ki imate klimo, saj se hladilnik klime nahaja neposredno pred kilerjem in je precej v napoto oz. je mo?nost po?kodbe precej ve?ja.

 

Ko ste nov hladilnik namestili in priklopili, nato?ite h?adilno teko?ino v ekspanzijsko posodo in naredite kak krog z avtom, da teko?ino potegne v sistem. To ponavljajte toliko ?asa, dokler vam teko?ina v ekspanzijski posodi ne pade pod nivo. Predlagam, da ste ?e kak dan ali dva, ?e vozite avto redno vsak dan, pozorni na stanje hladilne teko?ine.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Priden......priden :D

 

jaz sem tudi ta teden zamenjal hladilnik....OZ. sem dal zamenjat hladilnik :P

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.