Skoči na vsebino

?uden kovinski zvok v ma?ini


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

v Mazdi X9, l97, 2.5, ben., se mi pojavlja ?uden kovinski zvok, ki ga lahko sli?ite na dodanem video posnetku, predvsem pri sekundah od 15 dalje. V bistvu je v celotnem posnetku prisoten ta zvok, vendar je pri omenjenih sekundah najbolj razlo?no in glasno.

 

Te?ava se pojavlja predvsem pri speljevanju, pre?eltavanju v vi?je prestave. Po ravninah ta glas ni prisoten, razen, ?e je avto na prenizkih obratih. Pod breg (pod klanec) ta zvok nikoli ni prisoten. Tudi, ko je avto v prostem teku, ta glas ni prisoten.

 

Prosim za va?a mnenja. Kaj bi lahko bil vzrok tega ropotanja? Gre za kar glasen zvok. Prisoten v prav vsaki vo?nji. Opa?am, da ?e vozim na vi?jih obratih (npr. v breg), da tega zvoka ni, vsaj za zdaj sem tak?nega mnenja.

 

Video: http://sendvid.com/kg9wy85k

 

Hvala!

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala, ploki za info. Zaenkrat finance ne dopuscajo servisa, ravno zato me zanimajo podobne izkusnje, da vidim koliko resna je tezava. Se kaksno mnenje? Hvala

 

Ce je tezava v menjalniku in bi bila potrebna menjava, o kaksnih stroskih bi v tem primeru govorili? 500?, 1000?, vec?

Hvala za info

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot zmaj zmaju, ti svetujem klic oz. Pelka obiskat. Za diagnozo postavit bo namrec vzel natanko nic cekinov.

 

V6 motorje pa zelo dobro obvlada in se nad njimi navdusuje. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si kje blizu MB ga pelji na MS-vzdr?evanje, ne vem ?e je kdo dal ve? teh motorjev prek kot on

Blizu mi tole ravno ni, vendar vseeno bli?je kot Pelko. Oba dva navajata, da gre za mojstre Mazd. Super! Upam, da moja zdr?i do naslednje pla?e.  sramezljiv

 

Mimogrede, a kdo ve kaj pomeni tista bela posodica (slika spodaj)? A gre za zavorno olje? Kak?no se nalije noter? Ker v tisti posodici je neki filter ali nekaj podobnega, ?e se ne motim. Pokrov?ek pa je plasti?en.  sramezljiv

 

http://shrani.si/f/2C/13d/4p9lQSfo/img20151118110928.jpg

 

Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mimogrede, a kdo ve kaj pomeni tista bela posodica (slika spodaj)? A gre za zavorno olje? Kak?no se nalije noter? Ker v tisti posodici je neki filter ali nekaj podobnega, ?e se ne motim. Pokrov?ek pa je plasti?en.  sramezljiv

 

http://shrani.si/f/2C/13d/4p9lQSfo/img20151118110928.jpg

 

 

Ammm.... pi?e ti na pokrov?ku! "Power steering" - servo volan. Ne gre zavorno olje not.

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ammm.... pi?e ti na pokrov?ku! "Power steering" - servo volan. Ne gre zavorno olje not.

 

 

Sem sicer ze hotel napisati nekaj podobnega... ampak sem mislil, da je to pac logicno... in da mogoce sprasuje za tisto res belo plasticno posodo ... ta za servo je bolj rumenkasta :) ... Una bela levo od nje pa je verjetno za vodo za pranje stekel ... :)

 

skitched-20151119-073835.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ponavadi je itak na pokrovcku to oznaceno... na tvoji sliki se sicer ne vidi... naj bi bilo nekako takole:

 

skitched-20151119-090902.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si pogledal stanje teko?in in kako so kabli in ?katlice pritrjene?

Kak?ni so nosilci motorja?

 

Teko?ine so v redu. Kabli in ?katlice tudi izgledajo dobro pritrjene, bom pa preveril ponovno, ?e se najde kaj sumljivega. 

 

Nosilce motorja bom pa preveril, ker tega pa res nisem. Hvala za nasvet! :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.