Skoči na vsebino

Nova Mazda MX-5 ND (2014)

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Vse po mal, za ?im?ir?i krog kupcev :D

 

No, tud styling foto?opanje se je ?e za?el, sam tuki je vseen k?na cola preve? za po luknah vozt..

a14373abc533d87a759fb8f41859038d.jpg

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Napisano

to da vsakega spominja na kaksen drug avto pomeni da je fail v dizajnu...

jaz je ne bom nikoli kupil...prej bi alfo, ker bo verjetno lepsa :)

 

me pa ma da bi najdu eno res lepo NA prodal mojo in zamenjal...old skool je kool

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Napisano

Ne pomeni fail, ampak samo to da imajo vsake o?i svojega malarja :)

 

Zakaj pa ne kupi? zdelane NA, pa jo pol rihta?? :)

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Ni?ja, ?ir?a, la?ja, bolj agresivnega obraza in atletske postave (zakon so mi raz?irjeni blatniki in zaobljena ritka, zato mi je ?e NC v?e?)... lepo je tudi, da so se znebili tistega neumnega nasmeha iz faceliftane NC :)   Saj je res zmes marsi?esa, od vseh predhodnic pa do Z4, F-Type, Alfe in ?e ?esa, ampak kot celota vseeno deluje prepoznavno Mazda. Po slikah sode? meni osebno definitivno najlep?i roadster in tudi najlep?a MX-5 do zdaj.

Napisano

Sodec po tej sliki ne bo vec prostora za zici, ki je velikokrat prisel prav ter vprasanje vetrovne turbolence za nas vecje ljudi saj se je razdalja zelo povecala

 

Kak?en plac za zici? V NBFL morem met sede? ?isto do konca, pa imam samo 183 cm.

Napisano

Res je lepa ta Mazdurina Mx5 ...super.lp ale?

Napisano

Kak?en plac za zici? V NBFL morem met sede? ?isto do konca, pa imam samo 183 cm.

 

Ja lih tisto za mi?ji drekec :) Jzt mam zadi kape, cunjo pa tablico :D

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

@tha_man, a NC ma za zici plac?

 

Nope, izza mene z izjemo ?epa na sede?u prav ni?. Le med sede?i je predal (soft top variante imajo pa izza vsakega sede?a po enega).

Napisano

Najbr? je odvisn kak?n polo?aj sedenja komu ustreza. Js mam tud zic do konca nazaj, da sm lahko stegnjen, ?e ne mam filing da nekak vn iz avta ?trlim periskop style. Je pa zarad tega za zicom sam ?e za kak?no kapo placa..

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Napisano

Ko sem jaz ?e vozil NA serijo, sem imel ob?asno za sovoznikovim sede?em rezervno gumo (tanj?o izvedbo), s tem je bil potem prtlja?nik relativno prostoren, sopotnica pa je bila ponavadi ni?ja od mene, tako da ni bilo mote?e.  :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Hehe, nekdo je zelo dobro napisal na miata.net forumu:

 

The NA is the cute girl next door
The NB is the sexy cheerleader
The NC is the toned chick at the gym doing bench press
The ND is the chick at the gym doing squats while wearing yoga pants.

 

:lol:

Napisano

noter mi je bolj vsec, ampak morajo narest kako spesl edisn ,da ne bo ta monotona crnina in obvezno brez neumnega displeja..

 

to da ima kovinske dele noter v barvi zunanjosti (old school) ala fiat coupe in barchetta je sploh carsko

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Napisano

A lahko en moderator zdru?i vse te teme o novi MX-5? 

 

Eh, sm zajebu. Sem spregledal, da je novica bila ?e objavljena. Mi je bilo ?udno, da nism ni? videl pri vrhu, pa sem objavil... Oprostite za potrato internetnega prostora, bi izbrisal ?e bi vedel kako.

Napisano

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

  • 2 meseca kasneje...
Napisano

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

  • 3 meseci kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Sicer ?e ni uradno, sm pa ?e zasledil:

 

Mazda MX-5 ND - Pricelist Germany - 2015.04.01 (1st April 2015)

 

Price in ? (with VAT 19% included) :

 

there will be 4 Trim-lines : (prices with 19% VAT included)

Prime-Line (1.5): 22990?

Center-Line (1.5): 23990?

Exclusive-Line (1.5 & 2.0): 1.5: 25390? / 2.0: 26890?

Sports-Line (1.5 & 2.0 with i-ELOOP): 1.5: 27490? / 2.0: 28990?

 

Co2

1.5 - 139g/km

2.0 - 161g/km

2.0 i-ELOOP - 154g/km

 

Colors (no indication which will be available, but I think it will be the 7 we've already know):

Metallic colors : + 490?

Soul Red (41V) : + 750?

 

Only 6 Gear manual transmission available in Germany.

 

1.5 = 131PS

2.0 = 160PS

 

 

Sport-Package: 2.000 ? - Optional only for Mazda MX-5 SKYAKTIV-G 160 i-ELOOP

includes :

a) Recaro Sport-seats in Leather/Alcantara

B) RCTA - Rear Cross Traffic Alert

c) AFS - Adaptive Front-lighting System

d) BSM- Blind Spot Monitoring System

 

Torsen - LS Differential & engine bay strut brace only standard on 2.0 MX-5

not available on the 1.5 , even optional.

 

Standard on all trim-lines : 2 front-Airbags (passenger side can be switched OFF) ; Sideairbags

 

4 Trim-lines (no tan interior available)

I) PRIME-LINE :

a) Security & comfort :

- ABS (Anti-Lock Braking System) with EBA (Emergency Brake Assist)

- 2 front-Airbags (passenger side can be switched OFF) ; Sideairbags

- Dynamic Stability Control system (DSC) with Traction Control System (TCS)

- Tire pressure monitoring system (TPMS)

 

B) Exterior :

- Electric dorr mirrors , body colored

- Halogen Daylight

- Silver 16'' wheels with 195/50/16

- Cloth top

- Full LED Light with automatic height regulation

- Central door locking with remote.

 

c) Interior / Connectivity :

- Electric windows

- Air conditioning

- Height adjustable steering wheel

- Mazda Audio -System Radio/USB/AUX - 4 Speakers

- Multi information Display with Touring-Computer

- Black cloth seats , design "AKI", black stiching

 

II) CENTER-LINE (differences to Prime-Line)

a) Security & comfort :

- Cruisematic (Cruise Control)

 

B) Exterior :

- Heated door mirrors (body colored)

- Seat Back Bar Covers in Piano Black

- LED Daylight

- 2 layer cloth Top - with noise insulation.

 

c) Interior / Connectivity :

- 3 Spoke sport-leather steering wheel

- Leather gearknob & handbrake

- Bluetooth hand-free phone connectivity -

with control buttons on the steering wheel.

- MZD Connect (7'' Screen)

- Black cloth seats , design "KAZE", red stiching

- 2nd USB connector - 6 speakers

 

III) EXCLUSIVE LINE: (differences to Center-Line)

a) Security & comfort :

- Torsen - LS Differential & engine bay strut brace only for 2.0 160PS engine

- LDWS - Lane Departure Warning System

 

B) Exterior :

- Light & rain sensor

- BLACK 16" (195/50/16) wheels for the 1.5 131PS engine

- BLACK 17" (205/45/17) wheels for the 2.0 160PS engine

 

c) Interior / Connectivity :

- DAB Radio Tuner

- Automatic Air Conditioning

- Auto-Dimming rearview mirror

- Black leather seats , red stiching

- Seat heater (driver & passenger)

 

IV) SPORTS-LINE (differences to Exclusive-Line)

 

a) Security & comfort :

- HBC (High-Beam Control).

 

B) Exterior & suspension

- BILSTEIN suspension

- BLACK 16" (195/50/16) wheels for the 1.5 131PS engine

- SILVER POLISHED 17" (205/45/17) wheels for the 2.0 160PS engine

- Keyless entry

- Rear Park sensors

 

c) Interior / Connectivity :

- BOSE Sound System - 9 speakers

- i-ELOOP regenerative braking system only for the 2.0 160PS engine

- i-STOP engine start-stop syste) only for the 2.0 160PS engine

- Mazda Navigation System (SD card) (option 600? for CENTER-LINE & EXCLUSIVE-LINE)

- Aluminium pedals

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
    • Očitno sem bil naiven oz. tega nisem nikjer prebral in sem bil prepričan, da lahko polniš s polno močjo ne glede na število vozil.   Dejstvo je torej, da če hočeš hitro polniti, da moraš iskati 400kw polnilnice z max 2 mestoma in potem boš mogoče lahko izkoristil potencial avtomobila. Problem je seveda ker te polnilnice niso za vsakim vogalom
    • Pa sej je to znano. Maksimalno polnjenje je le takrat, ko si sam na polnilnici, takoj pa ko je EV-jev več se pa to razdeli med vse. Če so tam 4 polnilna mesta, verjetno nisi pričakoval, da lahko štirje skupaj polnijo pol z megavatom skupne moči?  Za to bi morali celo dodatno manjšo elektrarno priklopit.
    • Aja pa še to le kot zanimivost. Cca dve desetletji nazaj je pa nekaj kilometrov prej v predoru Dekani zagorela Pahorjeva (takrat je še bil evropski poslanec) Laguna in tudi zgorela. Tko mal za orehe tret.  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.