Skoči na vsebino

323c 1.5 previsoka poraba?


Priporočeno sporočilo

Torej zadeva je slede?a...poleti in me?ana vo?nja je poraba normalna 8-9 litrov,posebej ?e upo?tevam da je avto star 10let in tu ni problemov

 

Ampak sedaj..naprimer ?e upo?tevam,da ja malo bolj mraz in ?e zato malo bolj kuri, da delam izklju?no mestno vo?njo in najva?neje zelo majhne relacije ve?krat dnevno(ponavadi okoli 5kilometrov,vmes se motor seveda v tem mrazu ?e popolnoma shladi). In upo?tevajo? vse to, ali je kljub temu nenavadno,da za 2000sit (8.4 L) naredim samo okoli 70 kilometrov(morda celo 65-saj avto ob praznem tanku te?ko v?iga ?e in tako vem,da sem "na dnu" :D To sem vse opazil,ker ve?inoma tankam po 2000(?tudent :P )

 

In zanimivo pri tej mazdi mi je ?e,da ko recimo zjutraj v?gem mrzel avto, so obrati na 2500-2600,sicer se skoraj takoj spustijo na manj po okoli 500 metrih,ampk se mi zdi vseeno zelo veliko to,?eprav so mi na GAMI rekli,da je normalno,da so nad 2000..Ali imate ostali s temi motorji tudi tako visoke obrate ob popolnoma mrzlem zagonu,ali vseeno nekaj ne ?tima pri moji mazdi??

 

Kar se pa porabe ti?e, bi vam bil pa hvale?en za mnenja,saj bom to zimo delal ve?inoma take zelo kratke mestne relacije,da se motor ve?inoma niti optimalno ne segreje,ko je ?e ugasnjen. In ali naj pri?akujem porabo 12L ob taki vo?nji ali naj se vseeno pozanimam ?e kaj ne ?tima? Aja ?e to-avta ne "ti??im",da ne boste mislili da zarad tega vse :D , ker itak je pa mrzel ?e, ko ga ?e ugasnem ve?inoma in itak nebi blo dobr to :P

 

Hvala za info

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm....no sej jest v bistvu ?e nisem ra?unal kolk mi pije ampak obljubim da pri naslednjem tankaju preverim. Mislm da vedno pod 10, imam pa tudi 90% mestne vo?nje. Na kratkih razdaljah in pozimi je normalno da ti ve? pije. Obrate ima? vo?je zaradi zauga, in zato tudi ve? pije. Obrate ima? res malo visoke, jest vem da tako visoko ne grejo, je pa res da tudi ?e ni tako mrzlo. Jest imam problem da so obrati za?el mal nihat, sploh ko je pove?ana poraba elektrike, npr. ?e okno zaprem in stikalo ?e malo dr?im obrati padejo tako da sumim alternator.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

7-10 litrov ampak 10 nisem nikoli dosegel le pribli?al se. Res ga pa ful ti??im. Zadnje ?ase pa bolj pazim ampak nisem nikoli polno natankal. :P Bom naslednji? probal dose?t minimalno porabo (zaenkrat 7.4l).

Obrati se takoj ko se v?ge ful vdignejo ampak pol padejo. zaenkrat... :ne vem: Bom jutri (?e se bom spomnil navsezgodaj zjutraj) preveril.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zjutraj: 5 sopinj Celzija 100% vlaga (megla). Avto v?gem, obrati naratejo kot ponavadi in nato takoj padejo na 1300 obratov. Ko je segret pa ?e ni?e...

Ampak huj?i primer: Ko sem hotu poblendat pri pospe?evanju mi je za del?ek sekunde VSE crknilo. Radio, lu?i in moslim, da tut motor. :blink:

Sodelavc (Clio 1.4 tastar) mi je ni? kaj presene?eno rekel, da se je tut njemu to ?e zgodilo. :ne vem:

Fak ej vedno manj sem nad tem Z5 motorjem navdu?en. :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pomojem je tvoja tezava v lambdi sondi. Namre? v primeru okvare le te avto deluje po defaultu, ki je zapisan v ra?unalniku, posledica tega pa je cca 2-3 litre vi?ja poraba.

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ni mi jasno. :angry: Potem je vse normalno delalo! Mo?no je, da je imela tu tut vezo vlaga kot takrat ko cuka. In je presko?ila kak?na iskra kaj jaz vem. Noro v glavnem.

Ampak sem ?e pomirjen, saj mogoće bit će bolje. :P Mogoć pa ne... :angry:

Bom probal pregledat vse varovalke, kable... Porkadu?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav! Tud jzt imam 323c 96L, 1.5 16v. Poraba je med 6.5 in 9L ampak skoraj vsak dan grem v MB ali punca v LJ seveda AC in 180,190km/h ne uide (povpre?na hitrost recimo 160).Ampak vsak dan nardim ?e kakih 30km v ORNK gu?vi po mestu.... olje sem nalil 2x odkar imam avto (135000km je blo, zdej jih ma 144000) Res je da avtomobila ne "?param" (ko je motor zagret obrati velikokrat dose?ejo rde?e obmo?je :bravo: ) saj sem vozil honde odkar imam izpit.

Glede porabe ?e to, pomoje se bo zni?ala ker napravim komplet servis (soon) sicer pa se mi zdi poraba zadovoljiva glede na na?lin vo?nje.

Tud men se obrati nabijejo na 2000 ko avto zalaufam, ?ez par sekund padejo na 500 (mal se trese u?asih ?e je hladn) drugih problemov ni.

 

LP

xtc

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ment...potem vidm,da neki useen ne ?tima z avtom..hmm bo treba pa na servis,da saj pregledajo kuko pa kaj..Se mi je zdel ?e,ko so obrati na 2500-2600..ko bi mogl bit saj na 2000,ko je popolnoma mrzel..hmm ?E je res lambda..to je dost draga zadeva kajne??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grega, 185/65/14 zaenkrat ?e originalna dimenzija. Ja 190 brez problemov po ravnini (po hribu navzdol gre ?e ve? ampak dokler ne opravim servisa bo raj?i 190 kon?na hitrost. Da ne omenjam ko sem avto kupil od (mela ga je mamica za v slu?bo) je bila kon?n ahitrost 160 km/h :blink: se mi zdi da sem ga ?e kr lepo ulaufal (po pameti seveda)

Btw po ?tevcu,; mi je pa jasno da je pri taki hitrosti -15km/h odstopanja.

 

Predlagite mi ?e kaka plati??a naj kupim. Verjetno bom obul 16" plati??a guma nakje 195/40/16, ker 17" so mal vlka za 323c... na 323F bi dal takoj in samo 17" :whatever:

 

LP

xtc

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

X-T-C aha, ker jest mam tud ta problem ?e p?ar mesecev, avto kupil od mame in ne gre ve? kot 170-175 po ?tevcu, res pa da mam gume 195/50/15, bo treba servis narest pa bomo pol vidl, avto bi se pa ?e mogu ulaufat matr ej <_<

hmmm....16-tke so super samo so gume prekleto drage, v glavnem znanec prodaja 16-tke s skoraj nove, cena je pa 150k :hohoho: ...in to je mene odvrnilo od nakupa, tako da bom kar na 15 ostal in avto spustil, ?e vedno bo lufta ampak je**t ga :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.