Skoči na vsebino

Lastniki mx-3


mazdafreak

Priporočeno sporočilo

:P

 

Ja jst mam doma mx-3 l.92... 1.6 SOHC (66kW) ti si pa vrjetn mislu DOHC. Ja te so novejse. Ka ti nej recem? B)

Avto je ZIHR tapravi. tu sploh ni dvomov. ;) Sicer vedet mors da sm jst kupu se nerazbito in ful mal vozeno, tak da je blo vozilo res tapravo (zej ni vec tak ohranjena :D )

 

No u glavnem, ce ti uspe dobit tapravo (avti so vecinoma precej zdelani na trgu) potem imas se samo en problem. Vzdrzevanje. Vse kar ti bo crknal je ZELO drago. ponaredkov VECINOMA NI! tak da... se tolk bolj glej da ne bos rabu takoj kuplunge menjevat, pa kakih lagrov itd...)

 

Avto (z originalnim vzmetenjem) za moje pojme STOJI na cesti kot se rece... opazim le rahlo odnasanje zadka ob zaviranju v vstopu v ovinek. Pa se to jst, ko mam cez 50 kg muzke v prtlazniku. Tak da brez muzke se zna mal bolj odnasat.

 

Ka se? Masinca? menjuj olje pa teraj samo toplo pa ti bo sla vecno. Aja pa dobro olje not nalijes seveda :D

 

Vpras se kej...sam jst sm bol mal tule gor tak da bom rabu en cajt da ti odpisem :P

 

Aja... pa ne pricakovat nekih pospeskov...moj avto ma sam 90 kojev, pa okol 1190 kg... pa muzka... ne ne. Stoji pa. ceprav katalizatorja ni vec, luftfilter je tut sportni pa se kr pozna da masinca mal bolj "diha" :D

 

ajde

---------------------------------------

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej Ti?, ?e rabi? neoriginalne dele lepo v trgovino Tiros pokli?i, nahajajo pa se na ?kofijah (tle na obali).

 

Dobis pa kar ti skoraj srce pozeli :D

 

Moje izkusnje z mx3?

Take kot pri Ti?u.

Zadek odnasa pri naglem bremzanju v ovinek....ampak se ga da nadzorovat...pac je zadaj precej lahek.

En kvaliteten sub z ojacevalcem v prtljazniku elegantno resi tezavo hehe (Tic, tudi sam delam na tem :D).

 

Drugace je avtek zakon.

Aja za DOHC masino so deli precej drazji kot za SOHC (preverjeno).

Tko da al vzami SOHC al pa 1.8 V6....ker pri 1.6DOHC bos imel samo drazje vzdrzevanje kasnih vecjih pospeskov in koncne hitrosti pa ne...pa se vec pije kot SOHC.

 

LP

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri vzdrzevanju sem pa itak ze kar nekaj napisal, kaj koliko kosta, sicer za V6, ampak... avtek je super.

 

samo... kupi cim novejsega, al pa zelo dobro ohranjenega ! (tezko najdes)

 

ostalega se izogibaj, razen ce ga bos mel za styling al pa kake druge finte, pa ti nebo problem dat 200 300 jurjev na avto ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

glihkar sm kupu mx3 z 1.6 dohc motorjem, letnik 95, je pa neka ameri?ka izvedenka (oz. namenjena ameri?kemu trgu). Porab pa kr velik, se pravi tm nekje 9.5 oz. z enim tankom nardim tm nekje 440km, ?etud furam u izi. Se pa lepo ceste dr?i, odna?anje zadka pa ?e nism opazu, ker ?e nism mel prilo?nosti. Kupil sem jo za 730k, kar se mi zdi zlo pocen, ker avto je kot nov in ni? zaletene (razen 1x podrsan). Problem pa je, da rabim novo levo sprednjo lu?, ker se mi znotraj nabira kondenz. Cena nove lu?i na servisu je 180k :angry:, kar mi ni ?isto ni? jasno, ker to ni logi?n- ampak o?itno je.

 

a v kaki ?tacuni dobit to zadevo neoriginalno? zgoraj je nekdo napisal neko trgovino na obali, kar mi ne bi bil tak problem it iskat, vseen pa bi raj?i videl, da je u Ljubljani. Rabil pa bi tudi desno ogledalo (samo plastiko ?e se da). ?e kdo slu?ajn ve za kako razbito, naj poro?a :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

luc v avstriji okrog 350 eurov +davek (brez elektricne nastavitve visine)

 

luc v avstriji okrog 450 eurov +davek (Z elektricno nastavitvijo visine)

 

drugace pa bi se znalo na kakem odpadu dobit rabljene po 200 eurov za komad

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

kupil bom Mazdo mx-3 a ima 200.000 km -a je to kak problem!?l 1994

na-a :D

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.