Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

?ivjo,                                                               [Mazda 6, 2009, 140 dizel)

Jaz ob?asno (v?asih 1x na dan, v?asih sploh ne, v?asih 3x) med vo?njo ali kar takoj po v?igu fa?em napako P0098 -> IAT high.
To razumem kot ob?asno odprt tokokrog, npr. odpeta masa ali kaj podobnega.

Peljal sem se z ra?unalnikom in res IAT temperatura prebije do -40?C. (zopet samo enkrat, potem spet lep ?as ni?).
?e "friziram" kable, se ne zgodi ni?, tako da verjetno ni kak kontakt..

Je ?e kdo imel kaj podobnega? Bi bil kdo pripravljen posodit MAF/IAT komplet za testno vo?njo, da ne kupujem drugega kosa brez veze? V zameno za kak?no pivce ali kontra diagnostiko, kak?no DPF regeneracijo itd :)

Lep pozdrav vsem,
Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Problem odpravljen. Najprej ?e enkrat hvala Markym-u, ker mi je posodil MAF za test.

 

Vedel sem da sta senzorja za temperaturo vhodnega zraka dva, vendar je bilo to na ra?unalniku malo "zakamuflirano".

Na M-IDS programu je bil senzor z napako deklariran kot IAT2, v npr. funkciji za opazovanje obna?anja senzorjev pa mu je ime BAT (boost temp. sensor). Po logiki se nahaja nekje "po turbini", vendar ga ni mo? najti pod pokrovom motorja.
Nekako sem se dokopal do te strani:
https://euroesi.mazda.co.jp/esicont/eu_eng/mazda3/20060311105619/html/id0113f1801900.html

 

Ta senzor se torej nahaja kar na hladilniku zraka pred levim kolesom. Potrebno je samo malo odvahniti plasti?no za??ito in voila:
WP_20160924_12_21_13_Rich_LI.jpg?dl=0 (?e slika ne dela: https://www.dropbox.com/s/lqsl68fw2o54r5e/WP_20160924_12_21_13_Rich_LI.jpg?dl=0)

 

Ena ?ica do senzorja je bila prekinjena zaradi tr?ega ?rnega oklopa, ki je po?asi drgnil po izolaciji in nato ?ici. Zadevo sem pospajkal in zalil z lepilom.
 

Edit:
?e kdo potrebuje priklop na ra?unalnik v IDS okolje, z veseljem pomagam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.