Skoči na vsebino

Homologacija alu platišč


Alex

Priporočeno sporočilo

Kokr sm ti reku, ce se bo kdo ze utikal se bo v dimenzijo in colo ne pa da more bit feltna origonal, saj more bit v nasprotnem primeru homologirana. Po pravici povedano to prvic slisim... Za repair kit je pa tako da imas lahko ta samozatesnitveni kit ali klasicno gumo. Zaradi tega ti noben nebo napisal kazni, vendar moras pa imeti vsaj enega od teh. Enkrat sem neki spraseval za ta samozatesnitveni kit in so rekli, da v sloveniji je enakovreden klasicni gumi, sepravi ali-ali v ce se prav spomnem Bosni moras pa se vedno imeti klasicno gumo kot rezervo,s aj ti v nasprotnem primeru lahko napise kazen. Kar je spet skregano z logiko saj so vec ali manj usi novejsi avti opremljeni s temi kiti. Skratka da ne zaplavam stran od teme ti lahko brez skrbi zmontiras feltne in ti nebo prav noben tezil. Konec koncev po teli logiko lahko tudi men zatezi ces da to niso original feltne. Papirjev nimam prav nobenih tisti sredinski pokrovcki z mazda logotom pa vrjetno pasejo tudi na aftermarket feltne. Razen ce je kej mazdinega vgravirano na notranji strani feltne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj vse se naucis tu ... nisem vedel, da je rezervna obvezna. :blink:

 

Spet brskam po netu za vec informacij in je ministrstvo nekomu leta '07 odgovorilo, da rezervno kolo predpisuje se uredba iz SFRJ, ker je trenutni zakon ne predpisuje direktno.

Da pa so v novem pravilniku dodali moznost za razne repair-kite, ipd., ce je to stock resitev proizvajalca ob nakupu vozila. Mazda tega sicer ne vpise v homolol.

 

Pri tem se lahko vprasas se, kaj je, ce kupis runflat naknadno.

ja je oz repair kit, izjeme so pa take zadeve kot mam jaz, jaz nimam popolnoma ni? v avtu, learned the hard way in zdaj imam vse tudi gumo...repair kit na primer mi tudi slu?ajno ne bi pomagal...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V glavnem, danes sem bil na oddelku za homologacijo. Kako tipi komplicirajo in so pravi pacienti, ne more? verjet. :angry:

S sabo sem imel feltne in Tuv za Enzo feltne- za te sem pa? na?el tuv na internetu-pravi ET, ?irina skratka vse. Noter pi?e, da je za vse modele Mazd, to?no kateri tipi,tudi za karavansko kot je moja.

Prinesem tudi homologacijski karton?ek(star od moje Mazde ) in tip se ?udi, kako to, da niso noter vpisane tudi 17 colske feltne!?

Halooo!! Kaj sem jaz vpisoval noter dovoljene mere ali kak?en drugi pacient?Aha, je ugotovil, verjetno je bila ta za italijanski trg narejena in zato ni 17-tk vpisanih.

Kao, pa sej so imele tudi 6-ke pri nas  original gor 17. Ja, to sem mu tudi jaz govoril.Ok. gremo pogledat feltne...pogleda in re?e, pa to so original feltne za mazdo 6, ta Tuv ni v redu za te feltne... ok, kje naj dobim Tuv za original feltne?, ga vpra?am?

Te?ka bo, re?e tip.Halo!!- Original feltne za mazdo 6 ne morem montirat na Mazdo 6 ali kaj? ?zmeden?

Tipi montirajo pa sva?ta na avte in ni problema.Potem je ?el po fotoaparat in celo feltno poslikal podolgem in po?ez.

Da bo te slike nekam poslal v Lj.in bomo videli kaj bo. Za se zjokat s to na?o dr?avo, kjer so bolj pape?ki kot sam pape?.

Kjer bi morali kaj ukrepati ne mrdnejo s spolnim organom tukaj pa se preseravajo z nekimi ?rkami, ki jim ne pa?ejo na original feltni, katera je bila montirana na mazdi in naj bi bila zopet montirana na isti model mazde  in pametujejo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej,,,,pa ne more? verjet...kaj tip komplicira..po?akaj kaj bo zrihtal ta tip...?e ne bo? ?el drugam...lahko gre? v postojno avto krka.to je cela JEBA..saj je ves original MAZDA..LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V glavnem, danes sem bil na oddelku za homologacijo. Kako tipi komplicirajo in so pravi pacienti, ne more? verjet. :angry:

S sabo sem imel feltne in Tuv za Enzo feltne- za te sem pa? na?el tuv na internetu-pravi ET, ?irina skratka vse. Noter pi?e, da je za vse modele Mazd, to?no kateri tipi,tudi za karavansko kot je moja.

Prinesem tudi homologacijski karton?ek(star od moje Mazde ) in tip se ?udi, kako to, da niso noter vpisane tudi 17 colske feltne!?

Halooo!! Kaj sem jaz vpisoval noter dovoljene mere ali kak?en drugi pacient?Aha, je ugotovil, verjetno je bila ta za italijanski trg narejena in zato ni 17-tk vpisanih.

Kao, pa sej so imele tudi 6-ke pri nas  original gor 17. Ja, to sem mu tudi jaz govoril.Ok. gremo pogledat feltne...pogleda in re?e, pa to so original feltne za mazdo 6, ta Tuv ni v redu za te feltne... ok, kje naj dobim Tuv za original feltne?, ga vpra?am?

Te?ka bo, re?e tip.Halo!!- Original feltne za mazdo 6 ne morem montirat na Mazdo 6 ali kaj? ?zmeden?

Tipi montirajo pa sva?ta na avte in ni problema.Potem je ?el po fotoaparat in celo feltno poslikal podolgem in po?ez.

Da bo te slike nekam poslal v Lj.in bomo videli kaj bo. Za se zjokat s to na?o dr?avo, kjer so bolj pape?ki kot sam pape?.

Kjer bi morali kaj ukrepati ne mrdnejo s spolnim organom tukaj pa se preseravajo z nekimi ?rkami, ki jim ne pa?ejo na original feltni, katera je bila montirana na mazdi in naj bi bila zopet montirana na isti model mazde  in pametujejo.

 

Dej pokli?i pa vpra?i na MMS, ?e lahko vpi?ejo ve?jo dimenzijo...

Zase vem da ko sem dal k njim delati nov karton?ek, so notri vpisali ?e 16 dimenzijo, ki je prej ni bilo vpisane, je pa na FL verziji.

 

Tehni?ni oz. homologacije pa tako...vsak nekaj po svoje :)

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti ne more? homologirat feltne, ki sicer so na teh Mazdah, samo ti nima? vpisane v karton?ek. Jaz imam pa homologirane feltne, ki so manj?e kot je zavorni disk in zavorna ?eljust ter jih zato sploh gor ne morem spravit...

 

?eprav bo tale moja zgodba ?e zanimiva, ker je trenutno pri in?pektorju...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Najnovej?e informacije-bodo probali urediti vpis te dimenzije 17 col , ker naj bi jo pozabili vpisati ob uvozu v Slo.

Danes sem sre?al Gelipterja in mu pokazal moj homologacijski karton?ek v katerem so vpisana celo 13 in 14 colska plati??a za

mazdo 6. :lol: Pa sej ni to stoenka.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, ?e 15-pal?na plati??a gredo "za mi?jega" mimo zavornih ?eljusti, 13 ali 14 pa ne bi upal poskusit na lastnem vozilu.  :rolleyes:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej....Alex..res me ?udi da so ti napisali take dimenzije na homologaciski karton?ek...noro.no zdaj bo? re?il...tako ko da bo? lahko dal gor 17.col feltne.dobro zrihtaj

Res je bli zo zajebancija..he he lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Ekola, po dolgotrajni sagi so mi le vpisali 17-ke v nov homolog. karton?ek in to brez stro?kov. :jupiii:  Moram pa pohvalit g.Valterja na homologaciji na Avtoplusu Kp, ker se je resni?no zavzel za moj primer in ga na koncu tudi uspe?no pripeljal do konca...

...torej, spomladi gredo 17- ke gor.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ekola, po dolgotrajni sagi so mi le vpisali 17-ke v nov homolog. karton?ek in to brez stro?kov. :jupiii:  Moram pa pohvalit g.Valterja na homologaciji na Avtoplusu Kp, ker se je resni?no zavzel za moj primer in ga na koncu tudi uspe?no pripeljal do konca...

...torej, spomladi gredo 17- ke gor.

Ej...super samo ,da si zrihtal...samo pa res je bla Jeba.za homologirat te 17-ke.dobro jih zrihtal lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
  • Jest je spremenil naslov v Homologacija alu platišč

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.