Skoči na vsebino

Iskanje duplikata homologacije


Priporočeno sporočilo

Ker je ?e prvi dan o?itno, da bo tole cela nadaljevanka, odpiram temo, mogo?e ?e komu pride prav. Barchetta je bila brez karton?ka, zato sedaj sku?am pridobiti kopijo.....

 

1. dan 

grem na tehni?ne (Kranj). Ja gospod, mi pa lahko izdamo kopijo samo tistih karton?kov katere smo mi izdali.... :blink:  :blink:  :blink:. Boste morali najti kje je bil za va? avto izdan,...

 

A zdaj naj preletam celo Slovenijo? Piz.. avto je nacesti, podatki v sistemu...

 

Obrnite se na uvoznika, bo najbolje...

 

torej ve? sledi 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No da ?e jaz vsko?im in opi?em mojo zgodbo:

 

Kupil Volvota in zraven ni bilo tega karton?ka - homologacije.

 

Pisal na tehni?ni@lpp.si kjer so mi rekli da so prvi izvod izdali v podjetju AMTC d.o.o. v Izoli leta 2009 (avto je bil uvo?en iz ?vedske).

V prilogo po?te sem jim dal pdf s podatki o avtu iz e-uprave - https://e-uprava.gov.si/javne-evidence/motorna-vozila.html

 

Pisal e-mail v Izolo in so mi rekli:

Za izdelati duplikat Potrdila o skladnosti (homologacije) potrebujem:
-kopijo osebnega dokumenta
-kopijo prometnega dovoljenja in
-izpolnjeno vlogo za duplikat Potrdila o skladnosti (to sem dobil pri njih)
 
Pla?ilo izdelave duplikata je 35,00 EUR.
 
Sem se zmenil da mi to naredijo, ?el osebno do njih in oddal vse zahtevano in dobil duplikat homologacije.

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja saj, najti moram izvor.....baje ni podatka v sistemu iz kje je, bom probal z lpp....hvala

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi na LPP ni podatka, sedaj so mi pomagali, da glede na to da je prva reg v LJ, da naj se obrnem na Toba?no, kjer bi po prvi tablici znali najti ali ?t starega karton?ka, ali celo izjavo - v primeru da je bil avto opro??en davka (diplomat, velika dru?ina, itd....sva?ta) Kar bi zakompliciralo stvar, saj je potem vsaka predelava svoja izjava, torej solata vse skupaj...

 

 

Kli?em Toba?no....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se ga sploh ne upam klicati.....:)

 

toba?na je rekla, ja res je bil tukaj, pridite, bomo pogledali.....

 

upam da ne grem gledati na uro. to je naslednji korak, potem bomo pa videli.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so na LPPju dejali naj se obrnim na uvoznika in mi je MMS lepo izdal nov duplikat homologacije :)

V tvojem primeru pa? Avto Triglav...

 

Pa ?e je avto mlaj?i od ''nevem katerega letnika'' potem ga itak izdaja zastopnik. ?e je starej?i, potem mora? res tja kjer je bil prvi? registriran. V mojem primeru bi bila to Murska Sobota, ampak ker je avto mlaj?i, sem duplikat dobil pri zastopniku :) Ne vem pa za kateri letnik se gre to to?no :zvizga:

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e moja izku?nja z viola Mx6 V6, pa ko se ravno omenja UE Izola :)

 

Tudi ta je bila tam prvi? registrirana in sem jih moral pisno kontaktirati ter poslati zaprosilo za duplikat carinske listine ali ftc. zapisnika prvega tehni?nega tega vozila v Sloveniji, zraven seveda ftc. prometnega dovoljenja vozila in mojega osebnega dokumenta.

 

So mi precej hitro odgovorili in odpisali neko B002030340 (ne vem ve? cifre na pamet) in da bom v nadaljevanju pridobil duplikat izjave o ustreznosti na LPP v ?i?ki.

 

Tako je tudi bilo. Pred tem me je ravno LPP sploh napotil na UE Izola, saj je iz njihove evidence izhajalo, da je bil tam prvi? opravljen TP in vozilo registrirano.  :zvizga:

 

Je pa bilo nekih 40? izdaja duplikata, ?e se ne motim, medtem ko na UE Izola me niso terjali za ni? cekinov.  :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

registrirati predelan avto..............

 

 

Kako pa se je dosedaj registriralo? Ali dosedaj ni bil predelan? Homologacijski kartoncek je obvezen od nekega leta dalje... Nekje v spominu imam letnico 1995? ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa se je dosedaj registriralo? Ali dosedaj ni bil predelan? Homologacijski kartoncek je obvezen od nekega leta dalje... Nekje v spominu imam letnico 1995? ... 

?lovek mi je dal potrdilo o tehni?nem z avtom, sem ?el samo registrirat, ve? kot o?itno po vezah, ker avto z luknjami v podnu itd.....barchetto so poklepali skupaj, po?vasali ma?ino, zrihtal kos papirja in na?li mene, odre?itelja  :rolleyes:

 

Ima pa sigurno eibache (te znam zamenjat, ker je to prehudo nizko, sem na makadamu, rad bi ?el na kak trajekt)..., MS design odbija?e....korak po korak

 

Je Deeyan - posrednik - rekel da je rjava pa to, pa sem rekel sam vzam, itak je plan obnova 

 

Deeyan kdaj bo? kaj fural? vzam ta vikend ?e bo nek izlet.....aja saj res ma? svojega  italjana :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js mam tud doma ?e en papir od tega avta, sam ne vem ?e ti bo kaj pomagal :D Dobi? pa vseen nasledni?, ko se ujameva pa dr?im pesti, da se ?imhitrej zrihta..

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale malca na Tobacni bo dolga....zacelo se je da ni papirja v cakalnem sistemu in 20 ljudi caka kot hijene da dobi listek pred ostalimi....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uro dvajset sem ?akal, da sem v 5h minutah na Toba?ni izvedel, da nimajo ni? in da lahko samo izpolnim vlogo, da gre nekdo v arhiv pogledati, ?e na kopiji prvega tehni?nega slu?ajno pi?e ?t. homologacije....

 

 

no in potem vesela novica, bejba iz Avto Triglava je klicala po v?eraj?nji poizvedbi, da je vse pri njih in ?e poslal ra?una za 40?  :jupiii:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.