Skoči na vsebino

No?ni red in mir


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Upam da mi boste pri spodaj navedeni situaciji znal kej pomagat, ker tole je pa oooobuuup! <_<

 

Tle stanujem u enmu selu 3 km iz Kamnika, pa majo "sosedi" kao psa, no in ne 1 ampak 2 komada (to je neka pritlikava (z)me?ana ?udna pasma, agresivna ko sto mater) oz. ne nardi nikomur ni?, samo te?e za vsakim avtom, ?lovekom, al pa da ne re?em po?tarjem al pa ?e kdo (normalnga) psa pelje mim na sprehod.

 

To je 1. del zgodbe, 2. pa je tale!

 

Pono? mi taista 2 pseta uletavata direkt pod okno od spalnice oz. cca 4m zra?ne linije stran in pol vsi mogo?i zvoki pa men se skor odfooooka vsaki?, sicer sem nasplo?no vse prej kot neke potrpe?ljive sorte, sam ob taki sceni bi se ?e marsikomu odpulil! :blink:

 

Bli so parkrat tut ?e polcaji na sceni, pa itak pol takrat se pes ne dere ve?, ko rabjo ene 2 urce da prevozjo te 3 km, pol zdej mal razmi?lam o prijavi na veterinarsko in?pekcijo al pa o lovski varianti (kokr vem mora bit pes za ograjo, al pa privezan), mev sem pa tut ?e kake mo?nej?e prijeme v mislih, ?e se ne bo drga? dal tole zrihtat, sam upam da jih ne bo treba uporabit!

 

Verjetno si marsikdo misli da bi blo najbol najprej lastnike zverin na to opozorit, ampak pri tem ni blo efekta, prepri?ani so da se pes lahko dere (?eprav je v resnici cel dan zaprt v hi?i, ker je ?e po definiciji mu?enje) in je potem kot no?na popestritev spu??en ven, tko da sem ?e dostkrat razmi?lju ?e je to mi?ljeno kot neka provokacija. Sicer pa te "lastniki" so total ?udna roba in blago re?eno primitivna bitja, tko da o njihovi inteligenci in dovzetnosti raj? ne bi! :huh:

 

No upam da ima kdo od vas kak?no idejo, mogo?e ima kdo kako podobno izku?njo, pa ve kako in kaj, sicer pa so kakr?nikoli predlogi za?eljeni, ker situacija je res gnila! :rispekt:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drugi? odpri okno, lepo si na polico prisloni pu?ko nameri? na psa in buuuf buuuf! :bravo:

 

Ja pes wuuf, jz buuf! :D

 

Ma ja sej ?e pa mal falim, jim pa fakin Dejvuja usujem! :P

 

Sej zdej pozim mi kepe kr prov pridejo, sam ne zale?e to za tok cajta, drga? pa je situacija res ful jeeebena! :angry:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gali d.o.o.

 

Imajo ultrazvo?ne naprave za odganjanje nadle?nih psov. pokli?i al pa kaj.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnja od samomorilskega je ?e najbolj?i predlog.

 

Obstajajo pa ?e druge mo?nosti in sider po novem zakonu bo vsako tak?no no?no in tudi dnevno kaljenje miru sankcionirano tudi denarno in ne tako malo, zato bi jaz napisal prijazno pismo in oddal sosedom v nabiralnik ter jim povedal dejstva kot si nam jih razlo?il tukaj na forumu.

 

Med drugim jim napi?i, da je to urejeno spalno naselje in ne ?ivalski vrt, ?e manj pa zverinjak. ?e psov ne bodo uredili tako kot se gre (sprehod na vrvici zjutraj in zve?er) in jih bodo ?e naprej spu??ali pono?i zunaj, kjer bodo zganjali hrup in motili spanec ostalim prebivalcem, bo? spro?il postopek prijave pri :policaj: in DPM?. Za dokaz in da ne bo dilem lahko celo dogajanje slikovno in zvokovno tudi dokumentira?.

 

Lahko jim v pismu napi?e? tudi kak?en nazoren primer, da bodo la?je razumeli kako se po?uti?. Recimo, da jih vpra?a? kako bi se po?utili, da bi jim ti vsako no? tam nekje okrog dveh vrgel petardo pred spalni?no okno. boom :danzoman:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lahko pa jim re?e?, da i??e? kandidata za pasji gola?.

 

pa pokli?i ko bo piknik :P

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med drugim jim napi?i, da je to urejeno spalno naselje in ne ?ivalski vrt, ?e manj pa zverinjak. ?e psov ne bodo uredili tako kot se gre (sprehod na vrvici zjutraj in zve?er) in jih bodo ?e naprej spu??ali pono?i zunaj, kjer bodo zganjali hrup in motili spanec ostalim prebivalcem, bo? spro?il postopek prijave pri :policaj: in DPM?. Za dokaz in da ne bo dilem lahko celo dogajanje slikovno in zvokovno tudi dokumentira?.

 

Lahko jim v pismu napi?e? tudi kak?en nazoren primer, da bodo la?je razumeli kako se po?uti?. Recimo, da jih vpra?a? kako bi se po?utili, da bi jim ti vsako no? tam nekje okrog dveh vrgel petardo pred spalni?no okno. boom :danzoman:

 

Tebe bi mev jz takoj za soseda :bravo: al pa vsaj nekoga na prbli?no istem IQju! <_<

 

Tle pa je problem, ker mi je ?koda znamke in kuverte, ker sm to ?e naredu (poslal priporo?eno), pa preden sm klical :policaj: sm jih ?e enkat opozoril, sam pol pa najbr? ne rabm posebej razlagat, da se mi je pa odddfoookal do konca, sam problem je pol ko se ne morm ve? kontrolirat, sej loh si mislte, sam jz sm mev prov eno kol pr?timan da uletim ven, pa najprej psa, pol babo, starga, pa ?e bo mulc pameten ?e za njega mal mo?i pr?param! Sam problem je to ko tole ni neko nabijanje v prazno, ker je blo ?ist res! :blink:

 

Zaenkat hvala za predloge, ?e ma kdo ?e kako pametno varianto, naj jo pa obvezno napi?e!

 

?e bi teli psi zdele ko je to aktualno znal vsaj zalajat SVETO NO?! :P

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam problem je to ko tole ni neko nabijanje v prazno, ker je blo ?ist res! :blink:

 

Zaenkat hvala za predloge, ?e ma kdo ?e kako pametno varianto, naj jo pa obvezno napi?e!

 

?e bi teli psi zdele ko je to aktualno znal vsaj zalajat SVETO NO?! :P

 

Psiho! :blink:

Mah saj mi imamo tut pasjo vas. Sosedje imajo enga psa (bolj velikosti malo ve?ji od pudlja, kosmat rjav... nimam pojma kaj) potem ta drugi ista velikost pa en mgrnuh pa me?an?ek. In se ljudje vozijo za vsakmu letijo ti cucki. :angry: Priznam, da sem ?e namenoma cuknil proti njemu on pa ni?. Odsko?i in nadaljuje. :whatever:

In za kontro smo ?e mi h bajti dobil eno srnico (velikost ma?ka) ampak je vsaj bolj miroljubna kar se avtov ti?e. No ja najbr? zato ker je punca in se zanje ne zanima. :rolleyes: Laja pa tut....

 

Ampak tile tvoji sosedi so pa sploh eni cepci. :ne vem: ?e ga spustijo samo pono?i bi se lahko zgodilo, da razmesarijo srne ali pa kaj takega. No res pa uni mali cucki nimajo tak?nih nagibov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja Simon sam teli moji primerki, bi jih prov rad vidu razmesarit srno, mogo?e na papirju :hohoho:

 

drga? pa so teli psi ?iva kopija lastnikov, potuhnjeni in glasni, pol pa rep med noge ko zagusti! :D

 

Sam bom res mogu neki ukrenit, ker ?e iz principa da jih izjeeebem, plus to da mam mir, sicer pa itak vsi skupi celo dru?ina res nimajo ?e jim IQje se?tejem, ?e zmer niso na nivoju povpre?nega debila (opa nism hotu niti slu?ajno koga ?alit) :(

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej red devil tud jaz sem imel podoben primer s sodovimi psi ki so kar ?tirje pa sem zadevco ?ist preprosto re?il.?el sem v Interspar in med igra?kami poskal tisto pi?tolo na gumjaste naboje pride okoli 3 jurje pa metki okoli jurja pa sem vedno ko je kateri od psov pritulil mimo skozi stre?no okno pa bum seveda sem nekaj ?asa potreboval da sem zadel ampak zdaj je mir In tak je volk sit in koza cela psi se pa naveliko izogibajo na?e hi?e ne pa da bi ?e kateri pomislil tuliti kje okrog :bravo: Pa probaj in poro?aj

L.P. wiper

gremo na?i.....

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale tvoja varianta niti ni slaba, pa tut sam sem ?e pomislu na take alternative, sam problem je ko ne sme ostat noben dokaz o "streljanju" al ?em podobnem, da ne bom nakonc jz kake kazni pla?val al pa bo mene kdo prijavu Dru?tvu proti Mu?enju ?ivotinjskog carstva, pol pa bi lovec postal ?rtev! :blink:

 

Drga? pa varianta z raznimi zvoki, ki jih zaznavajo psi, ljudje pa pa? ne, se mi zdi dobra re?itev, pa bomo vidl kdo bo lajal!

 

:hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Evo, vidim da odkar sem privlekel mo?ni no?ni problem na dan, so minili skoraj trije meseci, spremenilo pa se ni kaj dosti! <_<

 

Je pa res, da sem bil najprej 1 mesec flegmatik (mah bo ?e nekak), pol 1 mesec se mi niti ni dalo (kdo se bo pa s temi debili jebu) kaj ukrenit glede tega in zdej zadnji mesec sem doma fuul malo! B)

 

Vmes sem ?e razmi?lju napeljat elektri?nega pastirja, pol kak?en elektro?ok :D , nabavt zra?no, pobarvat metke na barvo makadama (za kamufla?o), zdej pa glih sestavljam pismo, dopis, poro?ilo al karkol bo tole v kon?ni fazi za dru?tvo proti mu?enju ?ivali in pa eventuelno ?e za vet. in?pekcijo, pol pa da vidmo kak?ne bodo re?itve, samo da mi ne bodo s kak?no pristojnostjo za?eli bu? prodajat, ker to je dostkrat izgovor, kadar se jim ne ljubi riti dvignit s stola, pol pa te po?iljajo od enega do drugega! :angry:

 

A bi mogo?e madmax vedu, kaj ?e lahko kej nardim glede aktualne nastale situacije, me zanima, ?e so kaki novi zakoni glede na lansko poletje, ko so pono?i polcaji ene 2 al 3 krat samo pri?li opozorit "lastnike" na kr?itve in jim niso napisal prav nobene polo?nice? :angry:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.