Skoči na vsebino

Premacy 2,0 2002


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni.

Danes sem si malo ogledal Mazdo premacy 2,0 16V avtomatik 2002.

Res zanimiv avto - ne prevelik ne premajhen in ?e avtomatik po vrhu. Oprema dobra.

Druga?e o tem avtu nimam pojma.

Kak?na je realna poraba tega modela - po nekuh podatkih bi naj po mestu skuril ve? kot 11 litrov!! Zanima me predvsem pri me?ani vo?nji.

Kaj pa vzdr?evanje - pokvarljivost, hro??i in podobno.

Pa vozne lastnosti? Mo?i ima ve? kot dovolj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

Danes sem si malo ogledal Mazdo premacy 2,0 16V avtomatik 2002.

Res zanimiv avto - ne prevelik ne premajhen in ?e avtomatik po vrhu. Oprema dobra.

Druga?e o tem avtu nimam pojma.

Kak?na je realna poraba tega modela - po nekuh podatkih bi naj po mestu skuril ve? kot 11 litrov!! Zanima me predvsem pri me?ani vo?nji.

Kaj pa vzdr?evanje - pokvarljivost, hro??i in podobno.

Pa vozne lastnosti? Mo?i ima ve? kot dovolj.

 

Malo poi??i po forumu, je bilo ?e nekaj napisanega o tem.

Sam ti lahko le napi?em kaj o drugih stvareh razen motorja;vzdr?eavnje ni najbolj poceni, servisi imajo kar lepe cene, tudi rezervni deli, spr. zavorne plo??ice so recimo 27.000 SIT(menjati sem jih moral pri 45.000 km), pokvaril se mi ni nikoli zdaj v treh letih odkar ga imam, hro??ov ima tudi kar nekaj:armaturka zelo rada ?kripa oz. spu??a razen zvoke, voznikov sede? se pomika levo in desno med samo vo?njo,kar ni najbolj prijetno, v samem volanksem mehanizmu tudi ob?asno kaj ?kripa, meni je ob manevriranju na dvori??u otrdel volan, kot da bi bil brez servo podpore (upam,da bomo to spomladi pri AS Velenje uredili), prav tako preveri zadnje blatnike na notranji strani;meni in ?e znancu namre? rjavijo (tudi to upam,da bomo uredili).

Vozne lastnosti so zelo dobre in vsekakor nad nivojem enoprostorca;meni osebno ustreza da se v avtu ne sedi kot v ostalih enoprostorcih, kjer sem imel ob?utek,da vozim avtobus. Sam imam na avtu ?portne vzmeti ter malo ve?jo dimenzijo gum(205/45/16) in lahko lego le pohvalim.

?e te ?e kaj specifi?nega zanima pa vpra?aj;lahko se pa obrne? na uporabnico Wildcat, ki ti bo lahko povedala nekaj ve? o avtomatiki in motorju,saj ga vozi nekdo od njihove ?lahte.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sem pogledal, nekaj malega je bilo napisanega:

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=1462&hl=premacy

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=11&hl=premacy

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=598&hl=

 

kaj ve? pa nisem na?el.

Malo sem danes za?el razmi?ljeti o tem vozilu, ko sem ?isto slu?ajno (iskal nekaj drugega) pri ?erbineku naletel na

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=415191

Cena je pri njih napisana 2.89 mio.

Sem malo pogledal, za?tartali so ga na kable, ker jim avto zaradi temperatute ni v?gal (kot veliko ostalih an njihovem parkingu).

Ni pa deloval radio in potovalni ra?unalnik.... :ne vem:

V njem se solidno sedi, ima? ob?utek, da je avto ve?ji (dolg ravno ni), je pa "malo" bolj dodelan v notranjosti kot kak?en scenic. Sedenje malo vi?je je meni osebno v?e?... Oprema na tem modelu je bila dobra: avtomatska klima, abs, asr ali esp ali nekaj takega, zatemnjena stekla, avtomatski menjalnik, lita plati??a 15 col (je to originalna dimenzija gum 195/55/15? - drago)... ?koda, da se sede?ev ne da enostavno ven vzet...

?e vr?es v avto smu?i, mora? sede?e podirat (to mi sedaj gre na ?ivce)...

Zelo v?e?en je ob?utek prostornosti, ko sedi? za volanom - veliko prostora and glavo.

Skrbi pa me poraba - 96kW in avtomatski menjalnik....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sem pogledal, nekaj malega je bilo napisanega:

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=1462&hl=premacy

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=11&hl=premacy

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=598&hl=

 

kaj ve? pa nisem na?el.

Malo sem danes za?el razmi?ljeti o tem vozilu, ko sem ?isto slu?ajno (iskal nekaj drugega) pri ?erbineku naletel na

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=415191

Cena je pri njih napisana 2.89 mio.

Sem malo pogledal, za?tartali so ga na kable, ker jim avto zaradi temperatute ni v?gal (kot veliko ostalih an njihovem parkingu).

Ni pa deloval radio in potovalni ra?unalnik.... :ne vem:

V njem se solidno sedi, ima? ob?utek, da je avto ve?ji (dolg ravno ni), je pa "malo" bolj dodelan v notranjosti kot kak?en scenic. Sedenje malo vi?je je meni osebno v?e?... Oprema na tem modelu je bila dobra: avtomatska klima, abs, asr ali esp ali nekaj takega, zatemnjena stekla, avtomatski menjalnik, lita plati??a 15 col (je to originalna dimenzija gum 195/55/15? - drago)... ?koda, da se sede?ev ne da enostavno ven vzet...

?e vr?es v avto smu?i, mora? sede?e podirat (to mi sedaj gre na ?ivce)...

Zelo v?e?en je ob?utek prostornosti, ko sedi? za volanom - veliko prostora and glavo.

Skrbi pa me poraba - 96kW in avtomatski menjalnik....

 

 

Sede?e se da ?isto enostavno ven vzet...v 5 min. mam vse tri sede?e zunaj;bencinar ima ASR (sistem proti zdrsu prednjih koles),195/55/15 je originalna dimenzija.

Kaj si iz Maribora,da si zadevo gledal pri ?erbineku?Majo kr nekaj Premacy-jev na parkingu;Sem bil danes namre? v Yamaha salonu,pa sem malo pogledal ?e po Mazdah. Na hitro se mi je zdel kar lep,ampak samo ena majhna pripomba, sam sem iz MB pa se vseeno vozim v Velenje servisirat avtomobil.

Pa res nujno rabi? avtomatika???

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, MB.

Ne rabim nujno ne novega avta in ne avtomatika....

Danes sem bil tam nekje mad 12. in 13. uro.

Razmi?ljem o naslednjem avtomobilu, kar bi lahko bilo ?e v letu 2006... Je pa res, da sem rad malo len in mi je pretikanje tiste palice malo odve? (idealno = avotmatik + tempomat). Pa tudi prostornost ni nikoli odve?. Ne bi pa rad nabavil avta, ki kar kli?e, da pohodi? tisti levi pedal in poslu?a? "?ebelice" pod pokrovom... Pa ravno ta ima celo ?redo konjev, ki jih je treba nakrmit in na sprehod peljat. Tiste z 1,8 motorjem imajo slab?o opremo. Pri trenutnih cenah goriva mi bolj kaki dizli di?ijo.

Saj pravim - danes sem mazdo premacy "prvi?" videl.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...tole da so ga na kable v?gal ti n? ni treba skrbet, ker avti pa? stojijo lep cajt in zato ne v?ge. Sem ?e delal na rabljenih vozilih tako da to ni ni? narobe, zakaj pa ra?unalnik ni delu ti pa ne vem povedat, lahko da je vrok ta da ni mel ?troma in pa? zbira podatke :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, MB.

Ne rabim nujno ne novega avta in ne avtomatika....

Danes sem bil tam nekje mad 12. in 13. uro.

Razmi?ljem o naslednjem avtomobilu, kar bi lahko bilo ?e v letu 2006... Je pa res, da sem rad malo len in mi je pretikanje tiste palice malo odve? (idealno = avotmatik + tempomat). Pa tudi prostornost ni nikoli odve?. Ne bi pa rad nabavil avta, ki kar kli?e, da pohodi? tisti levi pedal in poslu?a? "?ebelice" pod pokrovom... Pa ravno ta ima celo ?redo konjev, ki jih je treba nakrmit in na sprehod peljat. Tiste z 1,8 motorjem imajo slab?o opremo. Pri trenutnih cenah goriva mi bolj kaki dizli di?ijo.

Saj pravim - danes sem mazdo premacy "prvi?" videl.

 

Sam vozim dizla in se zadeva zelo lepo pelje, ob moji te?ki nogi pa je tudi poraba v mejah normale. Pa? avti ni mal?ek,da bi porabil 5 l/100 km. O sami legi ter divjanju na Pohorje pa ti lahko ve? pove uporabnik Mazda323.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da ne bom nove teme odpiral...zanima me kok ?re Premacy 1,8 bencinar. fotru ?re tm okrog 9 do 9,5l, pa me zanima ?e je to normalno? zdej jo bomo mel po?asi ?e 1 leto, pa se poraba ne spreminja.

 

druga?e je pa to supr avto...se pele? kot gospod. edina stvar kar mene mot na na?i je mal premal konj in malo preve? ''ne?portna'' oblika, ampak se useeno zlo rd usedem za volan (bol? kot uno je definitivno :D )

 

LP, Rejc

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da ne bom nove teme odpiral...zanima me kok ?re Premacy 1,8 bencinar. fotru ?re tm okrog 9 do 9,5l, pa me zanima ?e je to normalno? zdej jo bomo mel po?asi ?e 1 leto, pa se poraba ne spreminja.

 

druga?e je pa to supr avto...se pele? kot gospod. edina stvar kar mene mot na na?i je mal premal konj in malo preve? ''ne?portna'' oblika, ampak se useeno zlo rd usedem za volan (bol? kot uno je definitivno :D )

 

LP, Rejc

 

Tu ma? povpre?je Hansa iz Mazda Community foruma: Spritmonitor.de

Bo pa tole povpre?je kar dr?alo;on ma recimo 9,42 l.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupi? na?ega, 2.0DiTD? Cene pa zato se mi zdi tako velike, ker je ponudba zelo majhna ;)

 

Tale ta zadnji ko pa je dizel pa mi daje tak?en ob?utek kot da je uvo?en ker ima nem?ko servisno knji?ico mogoce se motim, prodaja pa se tudi ?e kar en lep ?as...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali pa kupi? mojega 2.0 DiTD?? Je bolj?e opremljen kot ve?ina na teh oglasih(poleg serijske opreme ma Webasto,rikverc senzorje,Bluetooth avtoinstalacija,16'' lita plati??a,zatemnjene ?ipe in ?e kaj se najde pa niti 60.000 km ?e nima prevo?enih).

Drga? pa dobi? bicikel pokonci noter bp,edino sprednje kolo mora? odstranit.Jaz mam en homemade nosilec narejen in ?pila zadeva kr ok. Kolega ma pa v svojem Premacy-ju ?e bolj?o re?itev;dva kolesa spravi v Premacy-ja, ven pa da samo sredinski sede?.

lp vuk

 

Kupi? na?ega, 2.0DiTD? Cene pa zato se mi zdi tako velike, ker je ponudba zelo majhna ;)

 

Tale ta zadnji ko pa je dizel pa mi daje tak?en ob?utek kot da je uvo?en ker ima nem?ko servisno knji?ico mogoce se motim, prodaja pa se tudi ?e kar en lep ?as...

 

Po mojem je kar uvo?en;?e posebej z nem?ko servisno....

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo te naj bo cena temu primerna, Vuk ne ?paraj ;) ker je res zelo dobro opremljen!!

 

Ma cena ne bo glih tolko vi?ja od teh na avto.net....nekaj malega ćez 3 milj;seveda ostane ?isto vse v avtu,kar je zdaj noter,tudi zimske gume na feltnah spadajo zraven.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj kar naenkrat nobeden ve? premacyja ne mara, da bi ga kar prodala??

Za vukov je najbr? res dober, vendar kar nekaj predrag zame...

Me mika, da bi kaj ve?jega nabavil, da lahko ?e kolo brez te?av sparkiram. ste?ni prtlja?nik mi nekek ni najbolj prakti?na ra?itev, ker niti vstran od avta normalno ne more?, ?e je pa v avtu, pa ni tak problem, Se mi je zdelo, da je nekaj premalo prostora, da bi brez demnta?e prednjega kolesa to ?lo (gre pa v picasooja menda brez te?av).

Tujina je kar precej cenej?a, pri nas je slaba ponudba.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz lahk spravim bicikl v mazdo 6 pa ni treba kolesa odsranit

pa se en se lahko vsede zadaj :P

ok smetim po temi...se tepem :vskalo:

 

Bicikl vozi? pokonci??Jaz vzamem en sede? ven,sprednje kolo dol, ker imam narejeno pritrditev na sprednje vilice,pa ?e lahko dva sedita odzadaj ter kup prtljage se ?e pelje zraven ?e je potrebno.

Nekak tako to zgleda:

Objavljena slika

 

Kaj kar naenkrat nobeden ve? premacyja ne mara, da bi ga kar prodala??

Za vukov je najbr? res dober, vendar kar nekaj predrag zame...

Me mika, da bi kaj ve?jega nabavil, da lahko ?e kolo brez te?av sparkiram. ste?ni prtlja?nik mi nekek ni najbolj prakti?na ra?itev, ker niti vstran od avta normalno ne more?, ?e je pa v avtu, pa ni tak problem, Se mi je zdelo, da je nekaj premalo prostora, da bi brez demnta?e prednjega kolesa to ?lo (gre pa v picasooja menda brez te?av).

Tujina je kar precej cenej?a, pri nas je slaba ponudba.

 

Seveda ?e maramo Premacy-ja,ampak star je tri leta in po?asi razmi?ljam o zamenjavi in ?e pride pravi kupec za pravo ceno,ga lahko odpelje;Samo Picassoja ne nabvljaj;sestra od moje deklice ga je kupila isto?asno kot mi2 Premacy-ja in se to?no vidi razlika v kvaliteti, ?e posbej v notranjosti.

Drga? pa lahko komot vozi? bicikl v Premacy-ju. Kolko $$$ bi pa dal za Premacy-ja.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,da ?e jaz malo reklame naredim... :D Vuk-ova Mazdica je res bomba,more? jo v ?ivo videt CitroX"! :bravo: Lahko bi se vi2 1x dobla,pa da mu jo poka?e? vukson! :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Premacy bi res znal biti malo kvalitetne?i izdelan od picassoja, ki pa sploh ni nobena jajca. Je kar kul vozilo. Kolo v njega sparkira? pokon?no brez snemanja sprednjega obro?a, odstrani? samo en sede?.

Picassoji so kar nekaj cenej?i in zato tudi skoraj bolj zanimivi.

Tista mazda, ki sem jo gledal pri ?erbineku je pa zgleda sedaj na avtonetu, damo 300 tiso? dra?ja, kot je bila pozimi... ?udna cena. Zelo se mi lu?ta avtomatskega menjalnika, samo ve? kot 2,5 M sit si skorajda ne morem (smem) privo??iti, ker ne mislim celo ?ivljenje samo za avto delat... Pa tudi starej?ega od 2002 ne.

Obstaja tudi picasso 2,0 16V avtomatik z bencinskim motorjem, so redki, cena pa okrog 12 tiso? ? z esp, in tempomatom, ?esar pa mazda nima. Res pa ta zglea malo bolj osto in verjetno se bolje vozi...

Za 20 tiso? kilometrov na leto se mi dizla tudi ravno ne ispla?a.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Za 20 tiso? kilometrov na leto se mi dizla tudi ravno ne ispla?a.....

 

Pri rabljenem se spla?a, ker ne bo bistvene razlike v ceni vozila! :bravo:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res ni razlike v ceni pri rabljenih, je pa za dizla dra?ji servis, tveganje stro?kov ob okvari - injektorji ali turbina - nikoli ne ve? kaj kupi?.

Saj se nebi branil dizla, samo ni prioriteta, kljub temu, da so v modi. Vukov premacy bi bil ?isto kul, samo okrog cene bi se verjetno malo te?ko dogovorila...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.