Skoči na vsebino

Mazda 6 CD120 vs. VW Golf TDI 1.9 (5 ponovitev)


Boss

Priporočeno sporočilo

z novim modelom niti priblizno ne...

ne stane bmw vec brez razloga

 

govorim za letnik 2004 - BMW serija 3

 

?e je bila nova mazda 6 na lestvici nem?kega avtomobilisti?nega kluba (ADAC) na 1. mestu po: gospodarnosti, ekonomi?nosti, obliki, kvaliteti, in po tem, da se najmanj kvari ter ceni, potem se nova BMW 3 lahko skirije, ker je bila ?ele na 4. mestu. itd.

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 69
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

z novim modelom niti priblizno ne...

ne stane bmw vec brez razloga

 

Ni vse kar je dra?je tud bol?e, najve?krat sam firmo pla?amo. <_<

 

Pa poglaj kolk stane M6 nov in 2 leti stara in zra?unaj v procentih kolko je zgubila ne ceni, oziroma za kolk se prodajajo, potem pa nared ?e za BMW.

Potem pa ?e poglej kol enih in drugih se prodaja.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je res zanimivo - z opremo primerljiv BMW 3 318d je za cca 8.500? dra?ji od Mazda 6 CD120, ko je nov. Po dveh letih je ta razlika samo ?e 500? in mislim, da to pove vse :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz imam mazdo, ampak bodimo realni statistika ni vse. Nekdo kupi novo Kio za 12000 eur, ki premore prav vso opremo in danes celo spodoben mali dizel?ek in bo z avtom popolnoma zadovoljen. Drugi kupi za 42000 BMW trojko in morda ne bo ?isto zadovoljen, ker je morda moral dvakrat vmes na servis, da so mu odpravili par malenkosti (pa? evropejci nismo roboti in v petek popoldne se nam ve? ne da delat...).

 

Rezultat bo statistika, kjer bo Kia pred BMWjem, kaj to pomeni za avto, ?isto ni?.

 

Dejstvo je, da sem sam kupil Mazdo 5 za familijo, ker pri?akujem dovolj prostora, drsna vrata, opremo, var?nost in udobno vo?njo, da se jo med enoprostorci lepo pelje in kar dobro zgleda je ?e toliko bolj?e - 100% sem zadovoljen.

 

?e bi imel namesto 1500? mese?no, 5000 ? mese?no ali ve? bi morda imel 530d karavan z veseljem (letna pla?a=avto ki si lahko privo??i?), tako pa ?e pogledam kaj dobim od BMWja za tak denar - ni?. Je pa res, ?e bi na Mazdi 6 pisalo BMW, bi bil avto ?e zaradi tega dra?ji vsaj 30%. Ali se z mazdo toliko slab?e pelje?? Ne, morda se z mazdo celo bolje pelje?, ima? ve? prostora, podvozje in volan sta tudi fina torej?

 

Je veliko stvari, ki so na BMWjih bolj dodelane, ampak odvisno kaj ti ve? pomeni, da dela? za avto ali avto slu?i tvojemu namenu. Pa ?e glede par let starih

rabljena mazda - ?lovek je dobr kupil, avto vreden svojega denarja, zanesljiv ...

rabljen BMW - glejga, rad bi image, pa nima za novega

 

Pa ?e me kdo vpra?a, kaj bi imel ?e ne bi bilo ovir? 335Ci

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No danes sem pa ?e jaz za silo stestiral tega slove?ega TDIja! Slu?beni Golf 4 variant je bil pa okoli njega. :D Glede na to, da ?e nisem vozil Mazde 6, nasplo?no dizle ne (razen Cliota 1.5 dCIja 105 konjskega :P) ne morem ravno delati primerjave. Kaj naj re?em? Pelje se kar dobro, sodelavci zadaj so bili kot sardelice in so jamrali, da je Golf 4 majhen avto (ali pa so oni veliki :hohoho: )

Sicer pa nisem zahteven, in se kar dobro pelje. :) Edino kar sem opazil je to, da se mi je volan zdel preve? ?uden. Ni usnje, ni ne guma ampak neka hecna plastika nagubana, pa? nisem navajen. <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lahko mi napisete karkol hocete, bmw serije 3 je boljsi avto od mazde 6 (zame)...sploh ni primerjave

 

:hohoho: res ni primerjave... ?e bi BMWserijo 3 tolk in na tak na?in vozu in pri tem tankal ?e nekvalit.gorivo, potem bi ga verjetno pelajl ?e na smeti??e ali pa bi ga nekomu podaril ...

 

povej vsaj en razlog, zakaj je po tvojem bolj?i, razen znamke

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:hohoho: res ni primerjave... ?e bi BMWserijo 3 tolk in na tak na?in vozu in pri tem tankal ?e nekvalit.gorivo, potem bi ga verjetno pelajl ?e na smeti??e ali pa bi ga nekomu podaril ...

 

povej vsaj en razlog, zakaj je po tvojem bolj?i, razen znamke

 

feeling v voznji in kvaliteta...zelo enostavno :)

sem mel 2 bmw-ja (oba skupaj na koncu vec kot 250.000km, pri enemu sem mel majhnih problemov z elektroniko, z drugim pa cist nic, ta bmw iz slike pa v 7mih letih samo termostat...)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tle se z Labijem 100 % strinjam, treba odpret o?it, ne kot fijakarski konji s pla?nicami, treba je dojet da tut mazda ni oh in sploh in v vsem mo?nem najbol?a! <_<

 

Ko je nekdo omenju, da ?e je Bemfić tok in tok dra?ji od npr. 6ice, pa da je ?ist "brez pravega razloga" tko svinsko navita cena, ja kaj vraga pa mislte, a da bi ljudje (mno?i?no) kupval neki - kjer je do neba nabita cena, ne dobi? pa n? kej posebnega za ta ke?? :ne vem:

 

Cena "bemeveja" je pa? taka kot so jo dolo?ile tr?ne razmere in kokr ga potro?niki cenijo oz. so prpravleni za njega se?t v ojro mo?nji?ek in ?e cena ne bi bila primerna temu kar dobi?, vrjemte da jih ne bi dost prodal, posledice slabe prodaje, pa verjetn vsak ?olar?ek ve kam peljejo! :danzoman:

 

Sicer pa hvalabogu da vsak svoje hvali in je najbr? ravno zato kupu aktualno makino, ampak vseen je treba re?t bobu - bob! :P

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

feeling v voznji in kvaliteta...zelo enostavno :)

sem mel 2 bmw-ja (oba skupaj na koncu vec kot 250.000km, pri enemu sem mel majhnih problemov z elektroniko, z drugim pa cist nic, ta bmw iz slike pa v 7mih letih samo termostat...)

 

vsake o?i imajo svojega malarja

in kako to, da sedaj (?e kar nekaj ?asa) vozi? M6, ?e ti BMW s.3 ljub?i?

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bmw je zame predrag (nov), mazda pa ponuja najvec za najmanj :)

 

Kruta resnica.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda ni vsemogo?na, je marsikdaj bestbuy in prijeten in soliden avto.

 

Accord je od M6 npr. precej bolj kvaliteten avto, ?e bolj se bo to pokazalo pri 100kkm ali pri 200kkm, dizel od mazde je ok, hondin je bolj?i, samo bencinarji se pa sploh ne morejo primerjat

 

Pri mazdi je ve? stvari, ki te znajo motit, ?e si bolj natan?en - za?nemo pa lahko pri notranjih materialih.

 

Ampak to avtu odpusti? zaradi normalne cene in fine vo?nje, pa upajmo da statistika ne la?e

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ob?asno imam priliko voziti BMW-ja 528 zadnje generacije. Seveda ni fer delati primerjave z M6, pa vendar:

- izdelava notranje opreme je v bimerju nekaj svetlobnih let pred Mazdo;

- pri mo?nostih dodatne opreme je Mazda ?e bolj zadaj;

- oblikovanje je sicer stvar okusa, vendar mi je bimer lep?i;

 

Vpra?anje je sicer, kaj nekomu te prednosti, ki jih ima bimer pomenijo? Ko sem kupoval M6, sem lahko izbral vse, kar sem potreboval (Webasto, tempomat, parkirno napravo, meglenke, klimo, ...) razen MP3 predvajalnika. Razni prikazovalniki hitrosti na vetrobranskem steklu in merilniki tlaka v gumah me niti ne zanimajo. Je pa res, da imam avtomobil za prevozno sredstvo in ne za statusni simbol. Sli?al sem tudi za primere, ko se ljudje do konca zakreditirajo, da lahko nabavijo bimerja. Ker cene avtomobila ne predstavljajo le nakupni stro?ki, se mi je pred dvema letoma zdela M6 dobra izbira.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ob?asno imam priliko voziti BMW-ja 528 zadnje generacije. Seveda ni fer delati primerjave z M6, pa vendar:

- izdelava notranje opreme je v bimerju nekaj svetlobnih let pred Mazdo;

- pri mo?nostih dodatne opreme je Mazda ?e bolj zadaj;

- oblikovanje je sicer stvar okusa, vendar mi je bimer lep?i;

 

ni fer primerjati z M6 kot ne z A8

 

ker pa se Berlin zavzemal za zni?evanje CO2

(Nem?ko zdru?enje avtomobilske industrije (VDA) je bilo v odzivu bolj skepti?no. "Ne smemo podle?i iluzijam," je pojasnil predsednik zdru?enja Bernd Gottschalk. "Doseganje teh ciljev bo zahtevalo ogromna vlaganja in inovacije, kar bo za vse proizvajalce zelo velika in izredno te?ka naloga," je dodal.

Tudi Evropsko zdru?enje avtomobilskih proizvajalcev (ACEA), ki med drugim zdru?uje BMW, DaimlerChrysler, Fiat, Renault, Scania in Volkswagen, je opozorilo, da bi uresni?itev strategije Evropske komisije lahko vodila do zmanj?anja ?tevila delovnih mest in selitev avtomobilske proizvodnje v dr?ave zunaj EU.)

 

me prav zanima, kdo bo ?e kupoval BMW, ?e ga bodo delali npr. na Kitajskem :hohoho:

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Accord je od M6 npr. precej bolj kvaliteten avto, ?e bolj se bo to pokazalo pri 100kkm ali pri 200kkm, dizel od mazde je ok, hondin je bolj?i, samo bencinarji se pa sploh ne morejo primerjat

Ne bi rekel. Tudi pri Hondi pla?a? znamko in to ne samo pri novem avtu ampak tudi pri rabljenemu. ?e bi hotel kupiti Accorda isti letnik kot M6, bi bil kot prvo za kakih 2000? dra?ji in imel bi manj opreme. To so dejstva. ?e res da so Hondini motorji pojem zase, ampak to je pa (poleg tega, da vozi? pa? "Hondo") tudi vse. Po statistikah se Mazda kvari celo manj, na euro n'capu sta oba dobila 4*, pri Accordu pade? v vi?ji razred pri registraciji, udobje je nekje isto,... Kaj torej ?e ostane Hondi? :rolleyes:

 

In ravno to, da dobi? pri Mazdi za isti denar ve? avta, to je tudi meni pomembno.

 

BMW je pa super avto in vse, vseeno pa ga zaradi dolo?enih razlogov ne bi nikoli imel, tud ?e bi imel dovolj denarja. :ph34r:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da se vsi strinjamo, da so bimmerji kvalitetni avtomobili in tudi lepo se jih pelje - no doubt about it.

 

Imajo pa po mojem vsaj dve veliki napaki za katere so ?e najmanj krivi proizvajalci ampak bolj okolje.

 

1.) BMW so (p)ostali statusni simbol mladih povzpetnikov, prekup?evalcev, kriminalcev, raznoraznih tak?nih in druga?nih ?efurjev. Zelo so iskani tudi s strani egoistov, norcev, neprilagojencev, ki jim ta avto in ?e posebej zna?ka na nosu dajeta navidezno nadmo? nad vsemi ostalimi udele?enci v prometu in to jo veselo razkazujejo in zlorabljajo nad ostalimi udele?enci v prometu.

 

Lep dokaz je namre? tudi procentualno, od vseh avtomobilskih znamk, najve? nesre?, ki jih zagre?ijo lastniki BMW-jev glede na skupno ?tevilo registriranih avtomobilov te znamke. In to pri dejstvu, da je BMW ena redkih znamk, ki tudi v osnovne modele ?e leta tla?i vsemogo?e aktivne varnostne naprave (ABS, ASR, TCS, in ?e in ?e).

 

Ravno zaradi tega je postal BMW nekako demonizirana znamka, ki nehote me?e slabo lu? tudi na ostale"normalne" lastnike in voznike BMW-jev, ki so hvalabogu ?e vedno v veliki ve?ini a ?al je procent neuravnove?enih neprilagojencev pri njihovi znamki verjetno z naskokom dale? najve?ji.

 

2.) Druga to?ka je ?isto finan?na, ki pa za sabo potegne del dogodkov iz prve to?ke. Ne samo da je avto ob nakupu izredno drag, ki pa mu po nekaj letih uporabe njegova cena drasti?no pade. Predvsem je to fenomen drage registracije in zavarovanja (zaradi veliko in ?e ve? konjev pod pokrovom) in morebitnih stro?kov s servisi in rezervnimi deli, ki odvra?jo veliko ?tevilo kupcev, ki bi radi vozili bimmerja in spadajo v kategorijo "normalnih" davkopla?evalcev. Potegne pa ta drasti?ni padec cen rabljenih, veliko tistih, ki jim lastni?tvo in vo?nja BMW-ja pomeni le dokazovanje in v njihovih glavah zgodbo o uspehu - I own a bimmer so I must be the top dog in town.

 

 

Zgornje razmi?ljanje je nastala skozi leta opazovanja dogajanja v prometu, sta me pa k pisanju vspodbudila v?eraj?nja dogodka.

 

Popoldanski, ko sem bil v koloni na obvoznici na prehitevalnem pasu in je za mano prletela nova petice in mi vsaj 500m non-stop blendala. Tudi ?e bi se hotel umakniti se ne bi mogel nikamor saj je bila kolona ?e bolj strnjena na voznem pasu. Nakar je sledila vo?nja pol metra za mojo ritjo (joj zakaj nimam bullbara na zadnjem odbija?u) dokler se mu ob prvi prilo?nosti nisem umaknil. Takrat sem si debila tudi dobro ogledal. En mali debeli kreten?ek v beli srajci s kravato, ki se mi je v svoji majhnosti in omejenosti ?e kar zasmilil. Seveda je ta budala nato nadaljeval svoj ligtshow tudi nad naslednjim avtomobilom, ki je bil pred njim pri tem da je skakal iz prehitevalnega na vozni pas in spet nazaj. Zgledalo je skrajno kretenoidno.

 

Zve?er sem bil pa spet dele?en porcije blendanja by BMW v predoru Golovec, kjer sem bil na srednjem pasu namenjen levo na dolenjsko avtocesto. Sploh mi ni bilo jasno kaj je tip hotel, verjetno da naj kar izparim.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Popoldanski, ko sem bil v koloni na obvoznici na prehitevalnem pasu in je za mano prletela nova petice in mi vsaj 500m non-stop blendala. Tudi ?e bi se hotel umakniti se ne bi mogel nikamor saj je bila kolona ?e bolj strnjena na voznem pasu. Nakar je sledila vo?nja pol metra za mojo ritjo (joj zakaj nimam bullbara na zadnjem odbija?u) dokler se mu ob prvi prilo?nosti nisem umaknil. Takrat sem si debila tudi dobro ogledal. En mali debeli kreten?ek v beli srajci s kravato, ki se mi je v svoji majhnosti in omejenosti ?e kar zasmilil. Seveda je ta budala nato nadaljeval svoj ligtshow tudi nad naslednjim avtomobilom, ki je bil pred njim pri tem da je skakal iz prehitevalnega na vozni pas in spet nazaj. Zgledalo je skrajno kretenoidno.

 

Zve?er sem bil pa spet dele?en porcije blendanja by BMW v predoru Golovec, kjer sem bil na srednjem pasu namenjen levo na dolenjsko avtocesto. Sploh mi ni bilo jasno kaj je tip hotel, verjetno da naj kar izparim.

 

Zveni znano! <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo ampak to se je tut men enkrat zgodilo na AC. Samo enkrat ampak bil je pa BMW. :blink: Nekaj bo na tem, dejansko so postali BMWji statusni simbol. ?e ima? BMWja si ziher "uspe?ne?". Ravno tako kot, ?e ima? najnovej?ega Golfa si nekako glavni na vasi. Kdor pa nima teh dveh znamk (ok ali pa Audija) je pa ?e povpre?ne?.

Aja sem pa malo razmi?ljal ko ste se za?eli prepirati o tem kaj lahko s ?im primerjamo. V bistvu ?e naslov teme ni pravi, Golfa lahko primerjamo z Mazdo 3, Mazdo 6 pa s Passatom. :ph34r:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.