Skoči na vsebino

Short shifter


Marko_mx-3

Priporočeno sporočilo

Danes sem si sam naredil shortshifter, pa lahko re?em, da je dosti lep?e menjavati brzine.Se kar zelo pozna pri prestavljanju.Za tiste kdo ga ho?e imeti zakaj bi toliko dali za drugo ro?ico ,?e samo na spodnji strani kugle podalj?a? spodnji del za 2 cm pa je isto.

 

Lp

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 61
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Danes sem si sam naredil shortshifter, pa lahko re?em, da je dosti lep?e menjavati brzine.Se kar zelo pozna pri prestavljanju.Za tiste kdo ga ho?e imeti zakaj bi toliko dali za drugo ro?ico ,?e samo na spodnji strani kugle podalj?a? spodnji del za 2 cm pa je isto.

 

Lp

 

Kak?en DIY bi prav pri?el. Sicer je sli?ati lahko ampak ?e bolje bi izgledalo, ?e bi malo opisal razdiranje, ?vasanje... :bravo: Zaradi lep?ega. :cheers:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

No danes sem kon?no pri?el do rezervne prestavne ro?ice, tako da bo v roku enega tedna shortshifter narejen.

Zelo verjetno da ?e ta vikend. :bravo:

 

blindek ?e te zanima kako mora? predelati ti poka?em, DIY pa sem ?e poslal pred kar nekaj ?asa tistemu ki ima dostop da lahko dodaja teme tam, pa zgleda da nima volje gor dati.

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Komu pa si poslal?

 

OK....zdej je to pritegnilo tudi mojo pozornost...

 

DIY se ne posilja ampak se jih objavi v DIY sekciji...torstorm, komu si poslal???

Tukaj ne sme bit varijante, da se ti ne da...hehe

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK....zdej je to pritegnilo tudi mojo pozornost...

 

DIY se ne posilja ampak se jih objavi v DIY sekciji...torstorm, komu si poslal???

Tukaj ne sme bit varijante, da se ti ne da...hehe

 

 

enemu od tistih kaj pi?e pri DIY pod pravila ,mislim da tadeju, saj mi je poslal mail da naj njemu po?ljem, da bo objavil.Saj bi jaz dal gor pod DIY ,samo nimam dostopa.Pa tak je vseeno, jaz mam narejeno ,?e pa bo kdo gor dal ali pa ne pa mi je vseeno.

 

Lp

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

enemu od tistih kaj pi?e pri DIY pod pravila ,mislim da tadeju, saj mi je poslal mail da naj njemu po?ljem, da bo objavil.Saj bi jaz dal gor pod DIY ,samo nimam dostopa.Pa tak je vseeno, jaz mam narejeno ,?e pa bo kdo gor dal ali pa ne pa mi je vseeno.

 

Lp

 

Mi ni jasno...DIY je odprt za vse uporabnike.

 

Ma kdo za vraga pa je Tadej?

 

ahh...no..tuki pa se zacne ze druga storija in ti dam prav, ce je imel kdo za objavit in tega ni storil, je do nas nefer.

 

Mi je pa zal, da tega ni noter.

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prestavna ro?ica je kon?ana in vgrajena, podal?ana je za cca 1,5 cm in skraj?ana na vrhu za 2 cm.

 

Prestavlja se super samo se moram ?e malo navadit ker malo preve? zabijam ?e.

 

Ko bo Torstorm zrihtal svoj DIY bom pa ?e jaz kaj dodal, zaenkrat pa samo mal slikovnega materijala.

 

Za izdelavo pa potrebujete vsaj osnovno znanje ?losarstva :D in nekaj o ?raufanju :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

malo bolj na trdo gre potem prestavljati, ker je razmerje druga?no , samo zdaj sem dal bunko na ro?ici gor iz rostfrei-a pa je te?ka pa malo rukne? pa se kar skoraj samo prestavi. Bom objavil DIY v neki drugi temi.

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa za?nimo, na kratko.....

 

Najprej je najbolje da dvignete avto in ga ustrezno podlo?ite (da ne bom imel koga na vest slu?ajno). Potem malo pred srednjim loncem je spodnji del ro?ke (slika 1), samo da je vijak ?e odvija?en in je ro?ka ?e lo?ena. Rabite pa dva klju?a 12.

 

post-9-1143491185.jpg

Slika 1: Prestavna ro?ica od spodaj

 

Potem od zgoraj razdrete plastiko ki je okoli ro?ke. Je pa potrebno najprej odstraniv naslon, dva vijaka ga dr?ita pri naslonjalih in dva tam kjer se stikata plastika od naslona in od ro?ke. Nato je najbolje da se odvija? "?altkeber"(kuglo) in sice tako kot navadni vijaki v nasprotni smeri urinega kazalca. Pa gremo naprej in odvija?imo ?e plastiko ki je okoli ro?ice in sega v prostor za noge, tam boste na?li na vsaki strani plasti?na zati?a in vijaka. Zati? se samo dvigne srednji del in popusti. In ?e dva vijaka sta pod pepelnikom, to mislim da je vse in sedaj se plastika samo dvigne. Sedaj zagledate nekaj podobnega kot na sliki 2, samo da je tukaj ?e podrto.Na sliki 3 je pa ?e sestavljena, nisem ni? slikal ko sem razdiral v avtu.

 

post-9-1143491879.jpg

Slika 2: Kaj se skriva pod plastikami

 

post-9-1143492033.jpg

Slika 3: sestavljeno

 

No sedaj pa gremo razdreti kar smo se namenili. Najprej boste na strani videli kako gleda en del?ek vzmeti ven, videno na sliki 4. No to vzmet samo malo dvignemo in popusti

 

post-9-1143492317.jpg

Slika 4: Odstranjevanje vzmeti

 

Nato pa vidimo en bel obro?ek, kar dvignemo celo ro?ko ven iz le?i??a. Sta pa dva bela obro?ka eden spodaj in en zgoraj oba pa objemata kroglo na ro?ici, ta nam omogo?a premikanje. Pod plastikami pa je ?e za??itna gumica katero moramo sneti preden za?nemo kar koli predelovati na ro?ki. Odstrani se pa tako da na spodnji strani poberemo ven pu?e na ?isto spodnjem delu (pri meni zelene barve) in jo potegnemo preko T cevke. Ena bela plastika gre takoj dol drugo je pa potrebno povle?i ?ez kroglo, vendar to ni porblemati?no ker je prerezana. No jaz sem to na delovnem pultu (ponku) delal, ker imam rezervo in sem najprej to razmontiral.

 

post-9-1143493432.jpg

Slika 5: Vrstni red na ro?ki

 

No sedaj se za?ne zabavni del :D

 

Vzamemo palico in jo na spodnji strani pod kroglo odre?emo. Jaz sem odrezal na pribli?no polovici. No ko odre?ete vidite da je ta cev votla, zato smo naredili na stru?nici tak komad da je sedel v luknjo in zavarili. Komad je dolg pri meni 1,5 cm. Kot sem zasledu je Torstorm naredil 2cm, to je ?isto po va?i ?elji dalj?i bo kraj?a bo ro?ka, vendar tudi te?je bo prestavljati. No jaz nebi ?el ve? kot 2 cm, sem pa? izbral tako malo srednjo varjanto.

 

post-9-1143494411.jpg

Slika 6: vmesni ?len

 

Da malo ?e razlo?im: o?ja dela prideta v cev da je bolj oja?ana, tam ko pa je pi??ica se pa navari material in nato obdela do konca. No sedaj pa se samo ?e za??iti in pobarva da ne rjavi.

 

Sedaj pa obratni proces

 

Najprej namestimo za??itno gumico in pu?e, nato pa ?e obe plastiki spodaj in zgoraj. Pa ne pozabite na novo mast da bo bo lepo drselo. Potem pa samo vse skupaj porinemo nazaj v luknjo.

 

post-9-1143495273.jpg

Slika 7: Monta?a

 

Ko je lepo sedlo namestimo ?e vzmet, ki se tudi samo porine notri in se sama zatakne. Potem samo sledimo v obratnem vrstnem redu kakor smo razmontirali plastike. In ?e imate namen menjati vre?ko okoli ro?ice je zdaj najbolj primeren trenutek, preden vse sestavite.

 

post-9-1143495582.jpg

Slika 8: Kon?an projekt :D

 

 

?e so ?e kaka vpra?anja na plano z njimi!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lepo lepo Marko ;)

 

Kaj pa imas tisto rdece stikalo pri rocni???

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom dodal tudi v DIY, ?akam na Torstorma :P , Za stikalo pa je nanj vezano......... :jezicek::jezicek:

 

Bom enkrat ob priliki ko se bomo dobili povedal in ni samo eno, no ta je en drugi so druga?ni :P

 

wwwaaaaa....0 jasno :blink:

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no da jaz ne bom objavljal ,isti je postopek , edino ni potrebno vsega dol ?raufati lahko doli samo od?rajfa? ro?ko zgoraj ven vzame? o ring vzmetno ,,podlo?ko,, in ro?ico sam opotegne? ven.JE pa kot je mazda omenil on je podalj?al 1.5cm , jaz sem 2 cm. ?e gre malo ve? ,bolj podalj?a? kraj?i je hod in te?je gre menjavati, samo se ?e da.?e da? bunko zgoraj te?ko se ?isto lepo menjavlejo brzine.

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.