Skoči na vsebino

Vas je kdaj pustla na cesti?


ReDevil

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 59
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

ja, Casper, jaz sem v slu?bi in se komaj premagujem, da ne bi glasno prasnil v krohot. :bravo:

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jest ilegalno berem forum. :ne vem: :o

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Temno modra je bla, sicer je to kar standard barva za Gsijke, a ti je avto poznan al kaj? <_<

 

Pa BBS ?priklaste feltne ane... :P Po vsej verjetnosti en moj kolega, ga moram vpra?at, ?e je bil to res on. :hohoho: Resda je temno modrih najve?, ampak na B. je bila pa mislim da taka samo njegova in ?e ena rde?a (V6 predelava) je tud bila.

 

Da se vrnemo nazaj na temo... ?e pred puntom, ki nam je 10 let zelo dobro slu?il, smo pa imel 13 let Talbot Sambo, verjetno mnogim malo manj znan avto. ?lo je za "me?anico" Citroena in Peugeota (karoserija zelo podobna Citroenu LN, vendar sodobnej?a, 1.1 PSA motor,...) nekak?en predhodnik Peugeota 106 ali pa Citroena AX, kakor se pa? gleda. Zelo, zelo soliden avto za tisti ?as (l. 1982), edina ve?ja hiba so bili dro?niki, ki jih je bilo treba menjat pribli?no na 50.000 km. Drugih ve?jih okvar ali pa da bi kdaj na cesti pustil pa ni bilo. :)

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... dro?niki ...

 

kaj je to?

:unsure: :ne vem: :(

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj je to?

:unsure: :ne vem: :(

 

"Copy paste" iz neke spletne strani, ker tudi sam nisem povsem nata?no vedel:

 

Posredujejo prenos gibanja od odmi?ne gredi na steblo ventila neposredno ali preko dvi?nega droga in nihalke. Gibljejo se v sorazmerno dolgih vodilih, da bi se zmanj?ala obraba zaradi bo?nih sil. Pri neposrednem krmiljenju lahko ima dro?nik, na svoji zgornji strani, uvit vijak s protimatico za nastavljanje re?e med dro?nikom in steblom ventila. ?e prena?ajo gibanje na drog, imajo obliko ?a?ice s polokroglim le?i??em dvi?nega droga.

 

Dro?nikova drsna ploskev ima ob straneh majhno posnetje, da se olaj?a drsenje na za?etku poti v strmino. Tudi dro?nikovo sredi??e je lahko premaknjeno iz sredine, da se dro?nik lahko vsaki? malo zavrti, s ?imer dose?emo, da ne drsi vedno po istem mestu, kar zmanj?uje nevarnost ugreznitve zaradi obrabe.

 

Izdelani so iz nitriranega jekla ali kaljene litine.

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e vedno ni? jasno, tud to ne, na katerem koncu avta je to. pa glede na to, da nisem nek ma?inmaher, se ni treba ve? matrat z obrazlo?itvijo. vseeno pa hvala za trud. to cenim. :bravo:

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Teli maherji v Kragujevcu so bli o?itno kar za hece, malo manj sme?no pa je blo njihovim strankam, ?e niso bili preve? nagnjeni k sado mazo sceni! :D

 

Na isto temo 101ke, mi je mehanik razlo?il kako je bilo pri njemu, avto nov, pa se ?ipe ne da odpret, pa isto razdre tapeto dol, spodaj pa listek: "kad je slaba plata, nema automata!" precej podobno, ampak baje ?al vseeno resni?no! :blink:

 

Verjetno pa vsi poznamo zgodbice o izdelkih Crvene zastave, da je bil verjetno edini na?in, da nisi imel mobilnega bazena v avtu :P , je bil, da v primeru padavin sploh nisi zapustil gara?e! :danzoman:

 

Motorji naj niti ne bi bili tako slabi, sej so bli ?e dobro preverjeni in italijanske kopije, samo ?lamparije je blo pa tolko, da jim niti bog nebi mogel pomagat. Ampak spet pride v po?tev rek: "koliko para - toliko muzike", tle je blo obojga bl mal, pa spet ne tolk mal dnarja, da bi si ?lovek zaslu?il pogrebno muziko! :ne vem: :D

 

Me pa zanima, katerih avtov se vam zdi, da je najve? "pikiranih" ob cestah zaradi defektov?

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je kdo bral Polet? Zdaj bodo za?eli Punte. Hey mogo?e bodo kvalitetnej?i od originalov. :hohoho: Cena iz tovarne bo le od 3500 do 3700 evrov. :blink: Ampak, ljudje to bo dejansko Punto, ki se prodaja sedaj. Svaka ?ast. Ime: Zastava 10 (to je deseti Zastavin model, ki ga izdelujejo). Lep?a in cenej?a od Dacie Logan bo pa le! :vesel:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Me pa zanima, katerih avtov se vam zdi, da je najve? "pikiranih" ob cestah zaradi defektov?

 

Glih zadnji? sem se o tem pogovarjal z mojim mehanikom (dela na AMZS), pa sem bil kr mal presene?en ko mi je rekel da zadnje ?ase ful na cestah stojijo VW poloti (tanov model).

Sicer pa vem to iz lastnih izku?enj, saj je od moje punce mati kupla dve leti nazaj novga polota 1.4, pa je mela v prvem letu avto 6krat na servisu (zamenjali so ji celo prvo osovino, diske, komplet vse ?tevce na armaturi-crknli, pa ?e neki v zvezi z vbrizgom goriva, pa verjetno sem ?e kej pozabu).

Pa ?e vsake toliko kak?na malenkost crkne. Aja pa avto ima 30.000 km.

Uglavnem sranje od sranja.

Poleg tega pa pomojem stojijo dosti ?e kak?ni korejci, pa baje tudi renoji niso glih redki (ampak to je razumljivo glede na ?tevilo ki se jih vozi po cestah pri nas).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej je bilo re?eno da naj bi v Crveni zastavi ?tepal punti?e prve generacije, no mogo?e so se zdej ?e mal posodobili v razmi?ljanju! :P

 

Kar se pa kvalitete ti?e v primerjavi z original puntoti, pa mo?no dvomim, da bo jugo scena bol zihr, ker dostkat je blo tko da kar so se yugosi dotakln, je blo bl tako tako ... Spomnem se ko je fotr kupil leta 1988 novga golfa iz Tasa, pa je bla zadeva stara manj kot 1 tedn in se mu je staknila zajla za gas in je obstal na cesti! :D Tle je zihr bila ?lamparija na delu oz. loh bi se reklo: ?ta ju?nije, to tu?nije - bl ju?no, bl ?alostno v prevodu! :danzoman:

 

Glede na te golfe, mi pol sploh ni ?udno, da so vedno vsi hoteli rabljene kupovat original nem?ke in da so imel tut neki vi?jo ceno, ker so bli baje bolj kvalitetno tut lakirani med drugim itd.

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glih zadnji? sem se o tem pogovarjal z mojim mehanikom (dela na AMZS), pa sem bil kr mal presene?en ko mi je rekel da zadnje ?ase ful na cestah stojijo VW poloti (tanov model).

Sicer pa vem to iz lastnih izku?enj, saj je od moje punce mati kupla dve leti nazaj novga polota 1.4, pa je mela v prvem letu avto 6krat na servisu (zamenjali so ji celo prvo osovino, diske, komplet vse ?tevce na armaturi-crknli, pa ?e neki v zvezi z vbrizgom goriva, pa verjetno sem ?e kej pozabu).

Pa ?e vsake toliko kak?na malenkost crkne. Aja pa avto ima 30.000 km.

Uglavnem sranje od sranja.

Poleg tega pa pomojem stojijo dosti ?e kak?ni korejci, pa baje tudi renoji niso glih redki (ampak to je razumljivo glede na ?tevilo ki se jih vozi po cestah pri nas).

 

 

Podbno je bilo z mojim sosedom, ki je kupil nov Peugeot 206, v enem letu je imel 11 izrednih servisov(crknilo vse kar je crknlo lahko,predvsem elktronika in elektri?ne povezave med njimi) in enega rednega.Potem je prodal jajca svetovna, ?ez 3 dni ga kli?e kupec ker mu je avto spet odpovedal,na cesti.Prevo?eno pa je imel 18 kkm. ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Telli novej?i avti so zgleda nekateri res pravi nateeeg oz. kot bi rekli prodajalci "potro?na roba", ki pa ni glih pocen. Sej podobno se dogaja tut pri kaki beli tehniki ali Tvjih, v?asih so razne gorenje ma?ince delale 20 let in ve? brez panike, dons pa ma? kak?en tv za pol milijona, pa krepne ekran (jasno kmalu po izteku garancijskega roka) in gre? lahko novega kupit, pa so vsi zadovoljni, no kupec pa? ne ... <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj Samsung je starej?i od mene pa sem dal do sedaj samo jurja za servis. Drsnik za zvok mi ni delal in se je ob?asno sam spomnil dati naglas. :whatever: Gorenje, staro 10 let nam je pa enkrat celo zaGorelo. Oziroma paj?evina notri se je smodila. <_<

kolega ima dve leti starega Grundinga in mu je crknil. Se no?e ve? v?gati. Pa je zanj dal 150 jurjev. Pa ?e popust je bil ker je bila original cena ?ez 200 jur?kov. Je ?e v garanciji ampak je izgubil listek tako, da bomo videli koliko bo pla?al. :P

Hja v glavnem firme so se odlo?ile, da se spla?a slu?iti tudi na ra?un nadomestnih delov.

 

Nazaj k temi. Mazda me ni (?e) nikoli pustila. 106ka pa 3x. Enkrat je benz pumpa na AC crknila. Pa ravno naro?en sem bil ?ez en teden k mehaniku, da jo zamenja. :bravo: Enkrat me je ?tarter pustil na cedilu in sem ga pred osnovno ?olo rinil, ko sem po brata pri?el. :angry: Sramota do kraja. :angry: Enkrat mi doma ni v?gala ker je ?oba ?la v maloro. ?e dobro, da je imel bratranc eno zbito 106ko na zalogi ker je kar vedel, da bo na meni ?e slu?il. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glih zadnji? sem se o tem pogovarjal z mojim mehanikom (dela na AMZS), pa sem bil kr mal presene?en ko mi je rekel da zadnje ?ase ful na cestah stojijo VW poloti (tanov model).

Sicer pa vem to iz lastnih izku?enj, saj je od moje punce mati kupla dve leti nazaj novga polota 1.4, pa je mela v prvem letu avto 6krat na servisu (zamenjali so ji celo prvo osovino, diske, komplet vse ?tevce na armaturi-crknli, pa ?e neki v zvezi z vbrizgom goriva, pa verjetno sem ?e kej pozabu).

Pa ?e vsake toliko kak?na malenkost crkne. Aja pa avto ima 30.000 km.

Uglavnem sranje od sranja.

Poleg tega pa pomojem stojijo dosti ?e kak?ni korejci, pa baje tudi renoji niso glih redki (ampak to je razumljivo glede na ?tevilo ki se jih vozi po cestah pri nas).

 

Tole s polom mi je kar znano. Sicer sam nisem imel tolko problemov, ?e ne ?tejem da me je 2x na cesti pustil, da je ?el po gobe plovec (to sem zadnji? pozabil omenit) pa pri mrzlem motorju so obrati zelo nihali, vendar se je to dogajalo samo poleti in tega sploh niso znal popravt. :blink: So pa na supertestu od ADAC-a se mi zdi, polota nalo?il na avtovleko ?e ta prvi dan... :hohoho: Druga? pa zadnje ?ase tud audi-ji crkujejo, no vsaj jaz sem jih videl precej ob cesti ali pa na avtovleki. Je pa tud kolega imel ?e 3 audije (A3, obi?en A4 in A4 avant) pa so mu vsi kar naprej neki crkval... Pa renoji in njihove cin?pule, so tud znan problem, da ne omenjam turbin pri dizlih (?eprav tu je tudi folk dostikrat sam kriv)... :rolleyes:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno so avti res kt vino, starej?i kot je bolj?i je!

mislim, da je kar precej resnice na tem... novi avtomobili imajo namre? toliko dodatne elektronike in goodijev, da je ?e statisti?no veliko bolj verjetno da pride do okvare, da o uporabi cenej?ih materialov sploh ne govorimo :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mislim, da je kar precej resnice na tem... novi avtomobili imajo namre? toliko dodatne elektronike in goodijev, da je ?e statisti?no veliko bolj verjetno da pride do okvare, da o uporabi cenej?ih materialov sploh ne govorimo :angry:

 

Se podpi?em pod to..... :bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolk ste bli pa v primeru "defekta" kej maherji improvizacije? Ker eni res obvladajo in se odpeljejo naprej kot da je avto tipi topi! :blink:

 

Jaz pa edino kar sem naredu ko mi je hladilnik razneslo oz. je za?el mu?ko pu??at navrh (je izgledal kot parna lokomotiva), pa? posledica da smo se 5 bikov prpeljal s polnim gasom in pol sem direkt avto izklopu, pa je parna lokomotiva zalaufala ...

 

Pol pa ko se je zadeva shladila v 2 urah, smo pa za?el s ?igumiji improvizirat in lepit, ter filat tam kjer so bile ?pranje in tako sem se sre?no prpeljal od Grosupjla do Kamnika, sicer sem moral vmes malo vode dolit, ampak vsaj vle?na ni bila aktualna! :ljubezen:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.