Skoči na vsebino

Cena motornega olja M6 dizel


IngvarL

Priporočeno sporočilo

Zdravo,

 

Eno vprasanje. Zanima me, koliko kaj placujete na servisih olje (5L ce se prav spomnim) za M6 dizel?

 

precej preve? :angry: cene pa na ?alost ne vem iz glave zna bit pa tam nekje 15jurjev in ve? za 5 litrov

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

castrol slx, ne vem cist tocno kok stane, ene 5000- 6000-7000 sit na liter... (gama)

 

OK, potem placamo priblizno podobno. Jaz sem nazadnje placal 24.000 SIT (z DDV) za 5l, ce se prav spomnim. Ampak naj mi nekdo pove, ce je to normalna cena, ker meni se zdi to zelo veliko, vsaj kolikor sem zasledil cene po drugih forumih, lahko pa da se motim glede na gradacijo in sinteticnost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa Mazda servis menja olje Mobil1 syn. formula 5w-40w, katere cena za liter je 2.157,00 brez ddv, vsaj tko pi?e na ra?unu, notr pa lahko dajo tud kaj druzga, le kako naj vem? <_<

Sicer pa mislim, da diesel niti ne rabi nevem kako visokokvalitetnega ( beri dragega) olja, ker pa? motor nima 6-7000 obratov... :ne vem:

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Sicer pa mislim, da diesel niti ne rabi nevem kako visokokvalitetnega ( beri dragega) olja, ker pa? motor nima 6-7000 obratov... :ne vem:

 

LP

 

Se nebi strinjal - mam diesel, pa se dostikrat su?e ?ez 4000rpm... sicer pa je kvalitetno mazanje potrebno in pomembno tudi pri ni?jih obratih (in nizkih in visoookih temperaturah)!!! ?zmeden?

 

No, trenutno je v avtu Mobil Rally 5W-50 olje .... 5,5 litra je pri?lo cca. 20k SIT!

Je pa to prvi?, da v avtu ni Mazda olje!!!!

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se nebi strinjal - mam diesel, pa se dostikrat su?e ?ez 4000rpm... sicer pa je kvalitetno mazanje potrebno in pomembno tudi pri ni?jih obratih (in nizkih in visoookih temperaturah)!!! ?zmeden?

 

Ja , a misli? da je potrebno enako kvalitetno olje kot recimo za Alfo bencin, ki se vrti pri 7000 obratih; po moje ne, saj je mazanje problem pri visokih obratih in s tem temperaturi, ne pri nizkih! :P

 

Aja tudi moja ?estka je diesel s 143KM!

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje je da se naj tudi v dizla?a vliva noter kvalitetno olje kakor bencicna, nevem zakaj bi pri tem ?parali, ?e ?eli? da ti motor ?e dolgo slu?i jemli kvalitetna olja ne pa neko "sranje" pa nevem zakaj imaste potem tak?ne avte pa ?parate denar nekateri pri olju pa gledate na vsak tolar pri pomembnih stvareh, jaz dam zelo veliko na to, pa ne pozabite turbina se tudi "ma?e" in dosega zelo velike hitrosti, kaj pa olje vam kaj pije??

 

Vi tudi kupujete v vsakdanjem ?ivljenju najbolj cenene stvari za va?o osebno uporabo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kakor je meni znano mora biti v motrjih ki so opremljeni z turbinco olje ki je primerno za turbino ni kar navadno dobro, tako kot je ?e Mazda 323 povedu.

 

Ko sem imel ?e daihatsuja charade TD sem vlival bolj?e olje pa ?eprov je turbinca ?e malo pu??ala, pa na kri?i??ih sem vedno prvi speljal in so vsi za mano ostajal, mogo?e je bilo krivo to da se je malo ?rno kadil za mano :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja tudi moja ?estka je diesel s 143KM!

 

Vem, vem ... ostajam pri svojem stali??u - olje mora bit kvalitetno, pa gume, pa zavore, pa ... voznik :bravo::bravo:

 

Moje mnenje je da se naj tudi v dizla?a vliva noter kvalitetno olje kakor bencicna, nevem zakaj bi pri tem ?parali, ?e ?eli? da ti motor ?e dolgo slu?i jemli kvalitetna olja ne pa neko "sranje" pa nevem zakaj imaste potem tak?ne avte pa ?parate denar nekateri pri olju pa gledate na vsak tolar pri pomembnih stvareh, jaz dam zelo veliko na to, pa ne pozabite turbina se tudi "ma?e" in dosega zelo velike hitrosti, kaj pa olje vam kaj pije??

 

Vi tudi kupujete v vsakdanjem ?ivljenju najbolj cenene stvari za va?o osebno uporabo?

 

Se strinjam, se strinjam,... 100% :cheers:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem, vem ... ostajam pri svojem stali??u - olje mora bit kvalitetno, pa gume, pa zavore, pa ... voznik :bravo::bravo:

Se strinjam, se strinjam,... 100% :cheers:

 

Hvala vsem za odgovore. Sicer se je debata obrnila v nekoliko drugo smer, kot sem si zamislil, a je bilo koristno. Mene je predvsem zanimalo, ce slucajno na servisu za enako olje zaracunavajo bistveno visjo ceno kot bi jo sicer placal. Se pa strinjam, da se tukaj pac ne spara. B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje je da se naj tudi v dizla?a vliva noter kvalitetno olje kakor bencicna, nevem zakaj bi pri tem ?parali, ?e ?eli? da ti motor ?e dolgo slu?i jemli kvalitetna olja ne pa neko "sranje" pa nevem zakaj imaste potem tak?ne avte pa ?parate denar nekateri pri olju pa gledate na vsak tolar pri pomembnih stvareh, jaz dam zelo veliko na to, pa ne pozabite turbina se tudi "ma?e" in dosega zelo velike hitrosti, kaj pa olje vam kaj pije??

 

Vi tudi kupujete v vsakdanjem ?ivljenju najbolj cenene stvari za va?o osebno uporabo?

 

Ne vem no ?e je ta Mobil1, ki ga meni na uradnem Mazdinem servisu menjajo v ?asu garancije neko SRANJE od olja, no ob prvi priliki bom vpra?al - sicer sem pa jaz samo prepisal z ra?una servisa na 20.000KM; nisem pa si sam izbiral olja, da ne bo pomote!

 

Sicer pa je zanimivo vpra?anje kaj je kvalitetno olje? Castrol Racing kupljen v Leclercu?

Kaj pa je uporabljal Mercedes pri testu vzdr?ljivosti enega svojih modelov; pri opravljenih 100.000 Km brez uga?evanja motorja so le enkrat na 50.000 menjali olje, pa ?e takrat ga niso ugasnili... ?zmeden?

Mislim, da je pri mazanju ?e veliko rezerve, pa da nas s tem oljem in menjavami dobro nategujejo , ?e malo pomisli? tolko avtov pa tolko menjav pa recimo 1500 sit za liter... grozno!

Sicer pa tudi gume Bridgestone poznam ?panske pa poljske, kakovost nikakva, ime se pa dobro sli?i a ne?

 

:whatever: LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.