Skoči na vsebino

Mazde 323f - precenjene


Grega_

Priporočeno sporočilo

Evo da mal napi?em kaj si mislim o tem. Imam res ob?utek da pri nad tudi vsaj za 323f modele po?asi nastaja Honda sindrom....starej?a je ve? je vredna, ker kak?ne so cene pri nas za te avte me kar mineva. Sam da ma airbag-e pa klimo pa je ?e nad 800k pa letnik 1996.

Evo nekaj primerov iz Nem?ije:

 

ker linki ne delajo bom mal prevedel;

 

- 323f 1.5, 130k, l. 1997 vsa oprema 3000 EUR

- 323f 1.9 gt - luxury, 96.000 km, l.1997, 2.990 EUR

- 323f 1.5, 118k, l. 97, vsa oprema 3.200 EUR

- 323f 1.9, 144k. l.97, vsa oprema 2.800 EUR

- 323f, 1.5, 150k, l.98, vsa oprema 3.800 EUR

 

V ?em ej fora da so gor tooolk ni?je cene, a je tolk ogromno tega pleha pr njih al se folku pri nas trga do amena?? Ker ok, sej da je 50-100 jurjev pr nas dra?ja je ?e sprejemljivo ampak da so 1 let starej?je z manj oprema tudi po 200k dra?je mi pa ni glih ?ist jasno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 64
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Sem ze jaz enkrat tudi cene gori gledal pa so cenejse kot pri nas,jaz sem lani mel kupca za 1.100.000sit pa mi je zal da nisem dal pa se ni mela spojlerov pa imam samo klimo pa siberdah je pa ohranjena pa vsi racuni od 96 leta naprej kaj je blo kupljeno pa delano na njej zdaj v kratkem popravim ta vrata pa bok pa spojlerje na novo pobarvam pa izpuh menjam pol bom pa spet probal praviga kupca najt ki se mo to dopade cena bo okrog 1.000.000sit drugace pa jo bomo vozli se par let ker dobro sluzi. :bravo:

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

..sam tole ti je pa ornk ponujal za avto :bravo:

 

Ja saj jaz pa :vskalo: bedak ker sem se sel zajebavat k serbineku pa sem rx-8 gledal pa da,bi dal mojega v racun pa je en model priso je reko da se mu ful dopade pa se starejsi je bil razen malo ga je motlo da ja spuscen pa sem v sali reko da cem met 1.200.000sit za njega on pa meni da ma 1.100.000 zraven in da mi da takoj jaz pa ?zmeden? in sem rekel da bom se premislo kaj bom naredo mi je dal telefonsko samo ga nisem pol klical pol cez par dni sem si mislo kak sem nor :(

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa sem v sali reko da cem met 1.200.000sit za njega on pa meni da ma 1.100.000 zraven in da mi da takoj jaz pa ?zmeden? in sem rekel da bom se premislo kaj bom naredo mi je dal telefonsko samo ga nisem pol klical pol cez par dni sem si mislo kak sem nor :(

 

Saj si! :hohoho: Jaz bi mu takoj dal svojega za tak denar! :P

Grega ja to smo ?e v nededljo ugotavljali. ?a bi le ?lovek poznal kakega ?vaba (kak?en ?lahtnik)... :vesel:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot prvo mislim, da so cene pri nas navite zato, ker teh avtov ni tako veliko kot npr. raznih meganov, aster, focusov itd. In isto velja za honde civic od l. 92 dalje. Tipi?en ekonomski primer - ponudba je manj?a od povpra?evanja (kar pa ne velja tudi za Nem?ijo in odtod ni?je cene). Poleg tega pa mislim, da tisti ki kupujejo mazde, honde ipd. to?no vejo zakaj kupujejo tak avto in zakaj ne raznoraznih evropskih jajc. :P:bravo: Ne ampak res no, kolega nedolgo ?asa nazaj kupil megana za okrog 1 mio. sit (letnik se mi zdi 2001 ali tam nekje - gre za prej?nji, ampak ?e "faceliftan" megane classic) in z avtom je vse narobe. Potemtakem imam veliko raj?i za isti denar 3-4 leta starej?o mazdo 323f pa magar ?e ima manj opreme in ve? prevo?enih km.

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je res da tak?nega avta ne vidi? na vsakem vogalu, tud jest vem da bom mel Mazdo za naslednji avto in vem da bom tudi ve? pla?al. Ni mi problem ve? pla?at sam da je res potem avto tip top. Ampak da so razlike na letnik tud do 1000 EUR je pa mal preve? a ni tko?

 

No dva primera z avto neta:

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=638457 - zdej a je ta ?ist v podnu al je pa tale http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=619132# iz zlata :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se opravi?ujem ampak NE morem se zadr?at.

 

NOTRANJOST:

- ?portni sede?i -Recimo mogogo?e

- komfortni sede?i -?e so ?potni ne morejo biti komfortni ?

- ortopedski sede?i -te bi pa tudi jaz rad videl in probal

- nastavljiv sede? -Obstajajo nenastavljivi ??

- deljiva zadnja klop 1/3 - 2/3

VARNOST:

- kodno varovan v?ig motorja

UDOBJE:

- steklena pomi?na streha + elektri?ni pomik

- tonirana stekla

- elektri?ni pomik prednjih stekel

- elektri?ni pomik prednjih in zadnjih stekel - Zgleda da ima spredaj dvojna stekla

- el. nastavljiva zunanja ogledala

- ogrevanje zunanjih ogledal

- centralno zaklepanje

- avtoradio

- elektri?ni paket

- nastavljiv volan po vi?ini

- nastavljiv volan po globini - tega 100% nima

- servo volan

OSTALO:

- 1.lastnik

- nepo?kodovan

- nekaramboliran

- avto je gara?iran

Opombe:

1.LASTNICA, NIKOLI PO?KODOVANA. - za lastnico verjamem, ?e pa se ne motim prodja avto !!

 

 

Hotel sem samo povedat kako neumno je narejena stran in potem se nekdo ki pa? prodaja avto in se ne spozna nevem kako na vozila takole poklika vse kar samo na dale? di?i po tem, da je vgrajeno v vozilo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

letniki so res starej?i, je pa eden izmed redkih avtomobilov, ki je estetsko in z opremo lepo narejen.za moje pojme nekaj v smislu ?portna "limuzina".Je eden redkih avtomobilov, ki se ga da na tuning varianto nadgrajevati.oprema je v redu, sploh za tiste ?ase.Ni veliko ra?unalnikov, kar je za moje pojme tudi v redu, saj se ne kvari tako kot kak clio,punto itd.Pomeni da je zanesljiv avto.In si zastavi vpra?anje, kaj pa za tak denar dobi? drugje kot renault, fiat, ...Avto je danes vreden svoje cene. Kdor ga ima, ?e ve da je res.Zakaj pa so cene razli?ne? Primer: zadnji spojler,meglenke,klima , ABS, ?ibedah, lita plati??a, morda dodatni spojlerji itd.vse to so malenkosti, ki avto lo?i od avta.Nima vsaka 323 f BA vse.In ?e si te malenkosti se?teje?, dobi? cifro.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, jaz imam mojo 9 let pa jo ?e ne mislim prodat. Da bi jo nekomu prodal za 800.000-900.000 tiso? pa da bi se vozil ?e sigurno 5 let brez problemo je ne dam. Se raje jaz z njo vozim za ta denar. :P

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- nastavljiv sede? -Obstajajo nenastavljivi ??

 

 

 

Yavar...obstajajo.... recimo kampagnola se ne da nastavljat, pa tisti stari tam kamjon?ki tudi ne... pa ?e bi se kaj najdlo.... :hohoho::aaaaa:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V ?em ej fora da so gor tooolk ni?je cene, a je tolk ogromno tega pleha pr njih al se folku pri nas trga do amena?? Ker ok, sej da je 50-100 jurjev pr nas dra?ja je ?e sprejemljivo ampak da so 1 let starej?je z manj oprema tudi po 200k dra?je mi pa ni glih ?ist jasno.

 

vem da sem malce pozen, a bolje pozno kot nikoli. Verjami mi da se ti nebi izpla?alo uvoziti mazde iz nem?ije, saj bi imel cca. 150-200k stro?kov ?e bi jo hotel registrirati pri nas (ekolo?ka taksa, homologacija, davek, stro?ki prevoza). :(

Sej ve? kako praujo; dobra roba ni bila ?e nikoli poceni (poki ?oldi, poka roba ;) )

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjami mi da se ti nebi izpla?alo uvoziti mazde iz nem?ije, saj bi imel cca. 150-200k stro?kov ?e bi jo hotel registrirati pri nas (ekolo?ka taksa, homologacija, davek, stro?ki prevoza). :(

Sej ve? kako praujo; dobra roba ni bila ?e nikoli poceni (poki ?oldi, poka roba ;) )

 

 

Te morem popravit.... NI tolko stro?kov....

 

 

Ekolo?ka taksa pride okoli 30k max... ki gre na te?o avta, tam okoli 30 sit/kg, homologacija pride 27 000 sit, davek pla?a? glede na ceno avta.... to se pa da dogovorit, ok pa ?e stro?ki....

 

 

Peugeota sem iz Italije pripeljal.... in sem imel komplet stro?kov 52 000 sit.....

 

Tako da ni tolko....

 

 

LP dAvid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Davek pa je baje odvisen od vrednosti avtomobila (nekje 5-10%)

npr.: avto 3000evrov=10%=300evrov=72000+30000+27000+stro?ki prvoza(benz, cestnine...)20000=149000 sit

Mislim da nisem dosti falil. Sorry

 

Tabela je mal ?udna, ker sm jo kr skopiral, sam se pa vidi bistvo kolk je DMV

Stopnje, po katerih se pla?uje DMV

 

Dav?na osnova Stopnja

do 1,0 mio SIT 1,0

nad 1,0 mio SIT do 1,4 mio SIT 1,4

nad 1,4 mio SIT do 1,8 mio SIT 2,0

nad 1,8 mio SIT do 2,4 mio SIT 3,5

nad 2,4 mio SIT do 3,0 mio SIT 5,0

nad 3,0 mio SIT do 4,0 mio SIT 7,0

nad 4,0 mio SIT do 5,0 mio SIT 9,0

nad 5,0 mio SIT do 6,0 mio SIT 11,0

nad 6,0 mio SIT 13,0

 

 

Vir: Uradni list RS, ?t. 52/04

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej pravim da uvoz tako poceni avta se niti ne spla?a,mogo?e gt, ker kot vidim so v nem?iji ?e cenej?e od 1.5, ker potem mora? tudi gor mal okol letal in dobrega najdt, sam pri nas je tud ta fora da tud ta drage niso glih bog ve kaj, kakor naleti? a ne. Sem gledal tudi v Avstriji, ker kakor je znano so Avstrijci dost usekani na japonce sam pri njih so tud kar drage.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grega, kokr te poznam, mislim da se ti ?e itak bolj spla?a mal mo?nej?i motor kupit, ne bo ti ?al, pa ?e obenem (dostikrat) to pomeni ve? opreme, tolk bol?e!

 

Glede cen avtov pa je vedno tako, ko ga kupuje? se ti zdijo ful drage, ko prodaja?, pa kao da ta fakin pleh nima nobene cene, podobno je tista fora z dol?ino minute, ki je odvisna od tega, na keri strani wcja si, ?e ?aka? zunaj je kar doooolga! :bravo:

 

Kolk konjev pa ima takale 97 l. GTjka! Zna bit kar ok! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah sam gt v bistvu ne rabim, ve? ali manj se sam po mestu vozim tko da ne vidim smisla, razen druzga da bi mi ornk pila zarad mestne vo?nje. Mogo?e 1.9 bolj pride v po?tev, so tudi cene nekje tam kot 1.5 - seveda v ne?iji, pri nas pa nobene ni na avto netu. V bistvu a so se sploh prodajale pri nas?? Morale bi se sej 10 let nazaj folk ?e ni gledu na porabu ker je bil bencin ?e dost cenej?i.

 

Evo podatki od ene gt-jke:

 

EUR 2.900

 

Daten:

Gebrauchtfahrzeug, 158.000 km

106 kW (144 PS), Benzin, Schaltgetriebe,

EZ: 03/98,

Klimaanlage, metallic, 4/5 T?ren

 

Kraftstoffverbrauch kombiniert Info :

9,0 l/100km

CO2-Emissionen kombiniert:

231 g/km

 

Besonderheiten:

ABS, Zentralverriegelung, el. Wegfahrsperre, el. Fensterheber

 

Beschreibung:

Klimaanlage, Radio- Cassette, Colorverglasung, el. Fensterheber, Zentralveriegelung, Doppelairbag,16"Alufelgen, Breitreifen, el. Antenne, Nebelscheinwerfer, el. Spiegeln, Silber- Metallic, Unfallfrei, Guter Zustand

 

H?ndler:

Autocenter Yilmaz

Bodenseestrasse 57

D-81243 M?nchen

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.