Skoči na vsebino

pokanje iz avspuha/katalizatorja


Rocky

Priporočeno sporočilo

pred kratkim sem zmonteru tole na avto

http://www.supersprint.it/prodotti/872302.jpg

in morem rect, da sem kar se zvoka tice noro zadovoljen. na zivce mi pa gre, ker ko ugasnem avto se par minut neki poka, k da bi se zadeva ohlajevala...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma ne, k ugasnem avto, se tko slis, kda se toaster ohlaja :ne vem: drgac ti ne znam povedat...

 

ne gre pa za pokanje iz avspuha, ampak iz katalizatorja...vsake 5 sec enkrat tc...........tc.............tc.......... B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je nekje normalno saj se material pri ohlajanju kr?i in zraven se lahko sli?ijo tak?ni ?udni zvoki, ki utihnejo ko se zadeva ohladi na temperaturo okolice. V katalizatorju je to lahko ?e bolj o?itno saj ima? notri razli?ne materiale, ki se pri enaki temperaturi tudi razli?no raztezajo in kr?ijo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

saj meni tudi poka samo ni ve? tolk intenzivno ker je materijal ?e zjahan, pozna pa se ?e recimo dalj ?asa vozi? bolj intenzivno ker so izpu?ni plini bolj segrejejo.

 

Hja pomoje bp tut starost kaj vplivala na to. Se pa to tut meni dogaja, da malo poka in takrat vem, da sem ga ti??al. :P
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

rekl so mi tud, da je mozn, da je ksna luknca kje v izpusnmu sistemu...in da pride zrak notr...

 

Saj je vedno noter !!! :hohoho: :mi pijemoo:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

rekl so mi tud, da je mozn, da je ksna luknca kje v izpusnmu sistemu...in da pride zrak notr...

 

pa ne pri ustavljenem/ugasnjenem avtomobilu - ?e ima? luknjo v izpu?nem sistemu se to lahko sli?i (tudi kar konkretno) med vo?njo in sicer ko spusti? gas povle?e neizgoreno gorivo v izpu?ni sistem, kjer se zme?a s sve?im zrakom (tistim, ki pride skozi kak?no luknjico). Ta me?anica se nato samov?ge zaradi visoke temperature v avspuhu in ima? pokanje kot pri missfireing sistemu. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa ne pri ustavljenem/ugasnjenem avtomobilu - ?e ima? luknjo v izpu?nem sistemu se to lahko sli?i (tudi kar konkretno) med vo?njo in sicer ko spusti? gas povle?e neizgoreno gorivo v izpu?ni sistem, kjer se zme?a s sve?im zrakom (tistim, ki pride skozi kak?no luknjico). Ta me?anica se nato samov?ge zaradi visoke temperature v avspuhu in ima? pokanje kot pri missfireing sistemu. ;)

 

KUL! :bravo: In kje je najbolje imeti to luknjico? Pomoje bi bilo najbolje med kolektorjem in katalizatorem! Bang-bang! B) Spet sem dobil idejo za predelavo (pa ?e poceni bo :P)! :jupiii:

 

 

 

 

 

 

 

Hecam se. :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bil pr majstru za avspuhe, je bla luknca, zdej je zasvasana, sam se zmer poka...prav, da je prevec bencina, pa pol neki izgoreva in da zato poka...

reku je celo, da je tko enmu razgnal cel lonc :angry:

 

Marko_mx-3: mamo pa res srecanje, sam ne vem, ce se bomo na trojane fural. zaenkrat smo zmenjeni na parkiriscu pr mcdonaldsu v domzalah. lahko prides pogledat, slikc pa zmeri veliko naredimo :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.