Skoči na vsebino

Razlika med motorjema rfj7 81 kw in 105 kw


Priporočeno sporočilo

Pozdrav!

Sem nov na forumu.Zanima me razlika v odnosu računalnik-motor,pri motorju rfj7 s 81kw-105 kw,ali lahko isti računalnik krmili,če seveda zamenjaš motor v avtu,tako enega,kot drugega.Tukaj mislim,na enjektorje,senzorje odmične gredi,ročične gredi,visokotlačne črpalke,morda še kaj?No bolj enostavno,ali v avtu,kjer je računalnik in motor 105kw,menjaš motor s 81kw in bo delal?L.p Dominik

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No jaz sprašujem,ne vem.Moja zgodba:Lani sem kupil Mazdo 5,z motorjem 105 kw.Na motorju je obrnilo ojnični ležaj.Torej,motorna gred je bila fuč,pa tudi vsi špilki so potovali po celem motorju(odmična,posledično tudi ležaji v glavi odmične,oljna pumpa tudi polna zarez).Dobil sem motor 81 kw ,v bistvu gol motor,no na hitro,zamenjal glavno gred in glavo,ki sem jo popolnova obnovil.Vstrajnik s sklopko sem dal od mojga (105 KW),ker je senzor položaja glavne gredi na tem delu(81 kw je spredaj pri zobatem jermenu),pokrov ventilov sem tudi zamenjal,ker sem dal injektorje od 105 kw,senzor odmične prav tako od 105 kw,in ja tudi visokotlačna črpalka od 105 kw motorja.Avto dela.No ja,če razumem prav Braneta,ki je rekel,ne,je  res,da,če vtakneš enostavno motor v avto,ki je imel prej 105 kw,motr 81 kw in samo prebrikaš senzorje in injektorje,ne bo šlo.ker računalnik,je drugače sprogramiran,še za druge komponente,pa tudi električne vrednosti senzorjev in injektorjev niso enake.ZMAJ,nevem,če se,da preprogramirat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

miha20 je tule na forumu in ga vprašaj, če je potrebno kaj optimizirati ali karkoli. Menda je mojster za mazda elektroniko.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moraš imeti iste oznake na računalnku rf5 je do 2005 potem je rf7 potem mazda6 2gen ma rf8 

potem 2.2l so pa že r2

Programirat se da od rf7 naprej

men 81kw in 105kw je glavna razlika v turbini. Če daš od 81 kw na 105kw turbino ti jo bo hmal odneslo

  • Všeč 1
  • Hvala 1

Če rabiš pomoč piši zs

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...
dne 20. 3. 2024 ob 18:59 je miha20 napisal:

Moraš imeti iste oznake na računalnku rf5 je do 2005 potem je rf7 potem mazda6 2gen ma rf8 

potem 2.2l so pa že r2

Programirat se da od rf7 naprej

men 81kw in 105kw je glavna razlika v turbini. Če daš od 81 kw na 105kw turbino ti jo bo hmal odneslo

Pozdrav!Oprosti nisem sledil,oziroma videl tvojega odgovora.No jaz sem ravno obratno naredil,turbina od 105 kw  na 81 kw motor,no dela zaenkrat.Kar se tiče računalnika,če prav razumem je RF7,glede na injektorje,senzorje,odmična,glavna gred,visokotlačna črpalka,mogoče še kaj pozabil,treba gledat številke računalnika,ki je  bil na motorju

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.