Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA


Ciko boy

Priporočeno sporočilo

@ Ciko boy

Ni glih simple ko pasulj,?e si gume ali felne kupo kje izven trgovine ali v tujini in zraven nisi dobil TUVa! Pol bo? te?ko (razen z vezami in malo iznajdljivosti) dobil ga naknadno! Brez tega pa na A-testu nima? kaj iskat!

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 63
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

?e neki me zanima, kak je kej s tem rezanjem vzmeti .

A morm to tudi homologirat al ni treba??

 

?e bo? sam rezal ne bo? nikoli naredil homologacije! :whatever: Sploh se to smatra kot nevarno po?etje... Edino, ?e ti to naredi Amortizer, on ti pa da nekak?no garancijo/papirje, da lahko naredi? homolomo. ?e bo? pa samo rezal, ne bo? naredil homologacije, ?e ve? najbr? bi ti vzeli tablice. ?e ne bo? ?el na homologacijo ti bo pa policaj vzel tablice. Potem pa ?e kazen: 100.000 SIT :vesel:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest BrainLess

sem bil pri a3m-u in ker imajo samo 35mm zni?ane fedre sem se pozanimal ?e gre ?e ni?je in mi je rekel da lahko po opravljeni homologaciji avto pripeljem nazaj in ti jih segrejejo da se ?e dodatno vsedejo dol!

Je rekel da gre pol do kak?nega cm ni?je!

 

pol sem pa ?tudiral da je cca 50 k za fedre s homologacijo malo preve? glede na vrednost avtomobila ... bi dal kar original fedre segrevat pa mi jih pol makar za toti cm spusti!?

 

Mislite da bi lahko pri?lo do mehanskih po?kodb fedr da bi leta postala nevarna?

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fedrov se ne greje, ne re?e, ne ni?!

 

Feder je narejen za bit tak, kot je.

Pri segrevanju spreminjas strukturo materjala, pri rezanju pa druge lastnosti, bo kaksen strojnik boljse razlozil.

 

Ce ze greste v styling ali tuning, delajte to kvalitetno.

 

Se spomnem enega mulota tle z obale...je mel na puntotu prve generacije krilca na dnu sprednjega odbijaca...ampak ne ukrivljena, ravno ven so strlela ene 15cm. Najvecja fora je bila, da so bila krilca tanka in iz inoxa. A si predstavljate, da gre tak avto mimo kaksnega pesca, kolesarja, rollerja??? Neglede na hitrost lahko poreze nogo/glezenj ali pa povzroci tko hud padec, da je grdo za videt.

 

Neki podobnega so une opice ko majo alu winge na zadku, ki strlijo 5cm - 15cm z bocne linije avta. Zame so to popolni bolniki, ki ne pomislijo niti za trenutek, da lahko koga zbijejo s strlecim delom spojlerja...

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede fedrov so ?e vsi dovolj nazorno povedali kaj se lahko zgodi, pa ?e je kdo ?e poisku?al segrevati kak?no kovino je videl kaj se zgodi z njo.

 

 

Tisti ko ga pa ti omenja? mazda-mx-3 bi mu pa jaz vse papirje pobral in miljonsko kazen nabil.

 

Samo ne vem zakaj nebi imeli tako urejeno kot imajo v ang. ko je va?no da nima? ?trle?ih delov, lu?i na to?no dolo?eni vi?ini in plini. Pa se ljudje veselo z tanki okol vozjo, pa po centru Londona.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

marko, ne more bit tko, ker pol drzava nebi sluzila...oz. jaz mislim, d aje bil ta zakon bolj prilagojen LPP-ju, da bogi revezi nebi ostali brez dinarckov... :whatever:

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem bil pri a3m-u in ker imajo samo 35mm zni?ane fedre sem se pozanimal ?e gre ?e ni?je in mi je rekel da lahko po opravljeni homologaciji avto pripeljem nazaj in ti jih segrejejo da se ?e dodatno vsedejo dol!

Je rekel da gre pol do kak?nega cm ni?je!

Po?lji jih v k***c s tak?nimi predelavami! :whatever: Naj si potem segrete fedre kar v r*t zatla?ijo. Tuner pa tak... Pa ?e Apex, ki so ?e tako bolj za en khm po?en gro? vredni.

 

PS: sori sem neki zamorjen danes... <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po?lji jih v k***c s tak?nimi predelavami! :whatever: Naj si potem segrete fedre kar v r*t zatla?ijo. Tuner pa tak... Pa ?e Apex, ki so ?e tako bolj za en khm po?en gro? vredni.

 

PS: sori sem neki zamorjen danes... <_<

 

Apex so zakon !!!!!!!!! Preverjeno, pa ne ne vseh avtih, ne mazda-mx3 ???

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a vsi ?tirje so te pr?l 33k, al samo za enga

 

Komplet pride tolko,torej 4! :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest BrainLess

a ma kdo podatek kak?ne so cene homologiranja v mariboru?

se mi zdi da so dosti bolj zasoljene kot v ljubljani!

 

sem si hotel homologirat gume z plati??i pa je bla cena 17.500 z homol. karton?kom novim!

homologiral bi pa zni?anje (fedre + felne in gume) - v lj. bi to stalo 8.000 sit

a ve kdo za ceno v mb-ju?

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to tudi mene zanima,ker mislim homologirat ?ipe pa felne,pa bi blo fajn da bi vedo kolko bo pribli?no stalo.... :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to tudi mene zanima,ker mislim homologirat ?ipe pa felne,pa bi blo fajn da bi vedo kolko bo pribli?no stalo.... :whatever:

 

Fantje, na RTIju majo tudi telefon, so prijazni & sploh ne grizejo. Pa tudi po mailu se jih da kontaktirat. Njadete jih pa tukaj: www.rti.si, tel : 02-450-26-16, 02-450-26-17

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, na RTIju majo tudi telefon, so prijazni & sploh ne grizejo. Pa tudi po mailu se jih da kontaktirat. Njadete jih pa tukaj: www.rti.si, tel : 02-450-26-16, 02-450-26-17

 

Nisn vedo,da majo celo spletno stran.... sramezljiv THNX vuk! :rispekt:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ampak cenika nikjer (vsaj na?el ga nisem) ko sem pa klical pa je zvonilo v prazno

-verjetno sem bil ?e prepozen..

 

Cenika nimajo...najbolj ziher jih dobi? med 9 in 14 uro...lahko se pa tudi do njih zapelje?;najde? jih v biv?em Tamu...

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

saj sem bil ?e tam... ene 5 krat ko sem letal zarad feln in na koncu ugotovil da ...

feln ne morem homologirat ker so ble gor gume 195/55 r 15 namest 195/ 50 r15 <_<

 

jeb. ga

 

bomo zdaj vidli kako bo..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

saj sem bil ?e tam... ene 5 krat ko sem letal zarad feln in na koncu ugotovil da ...

feln ne morem homologirat ker so ble gor gume 195/55 r 15 namest 195/ 50 r15 <_<

 

jeb. ga

 

bomo zdaj vidli kako bo..

 

Kaj pa ?e 'malo' popravimo TUV???

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne, saj sem tiste felne ?e lani prodal, zdaj imam nove...

 

bom postal pol slikice gor

 

"preureditev" tuva se pa ?teje isto kot ponarejane listin kar se kaznuje tud z zaporom...

 

newem ?e bi mi gledli skoz prste ?e bi me slu?ajno dobili...

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

homologacija plati?? gum in feder stane v ljubljani pri lpp-ju 11.600 sit, v mariboru pa 28.560 sit!

 

tako da grem homologirat kr v ljubljano, pa ?e fajn izlet bom mel :jupiii:

 

Kako so mo?ne tak?ne razlike v ceni???

Skoraj 150% zraven v MB-ju ... aja, maribor?ani mamo ve? ke?a :hohoho:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.