Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Pozdravljeni. Mazda cx5 2018,  Desni Bose tweeter na sovoznikovem stebričku je mrknil. Ne pokaže upornosti. Kondenzator je ok, sicer odstopa namesto 6,8 uF kaže 8,1 uF kar je ok.

Xy testni zvočnik igra, tako da je nekaj s tweeterjem.

Ima kdo izkušnjo z zamenjavo, kje je kupil, s čim zamenjal, mogoče ima kdo od vas doma rabljenega za prodati. 

Prosim za kakšno mnenje.

Lp, MatejIMG_20250415_213420.jpg

IMG_20250415_213432.jpg

Napisano

Pri bose bodite previdni, če bo drugačna upornost zvočnika lahko zakurite bose sistem, imam v spominu da nima standardne upornosti zvočnika, v klasiki so ponavadi 4ohm

Če rabiš pomoč piši zs

Napisano

Bose ima 2ohmske, če mam jaz prav v spominu. Take skoraj papirnate, ki v resnici sploh niso ne vem kaj.

Napisano (urejeno)
pred 4 urami je samSimon napisal:

Bose ima 2ohmske, če mam jaz prav v spominu. Take skoraj papirnate, ki v resnici sploh niso ne vem kaj.

Res je. V bistvu so ena mišela. Visokotonci v  armaturni so 4 Ohm, mid range v armaturki so 2 Ohm, v sprednjih vratih so 2 Ohm, v zadnjih vratih do 3 Ohm. Visokotonci zadaj v polici (karavan) so 4 ohm. 

Popravljeno od Alex

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Zdaj mi je šinila skozi glavo še ena podobnost Mazde s Ferrarijem. Ne samo, da je Ferrari skopiral obliko cx30 na Purosangue, tudi Mazda je skopirala, če premečemo črke pri modelu z X motorjem, naziv. CX30 z motorjem X = CXX30, kar potegne analogijo s Ferrarijem FXX. 😂 Ah, pustimo stat, nisem še spil jutranje kave. 😉
    • - "Na eni strani ceste je stara babica, na drugi strani luštna mladenka. Na kaj boš skočil?" - "Na luštno mladenko, kaj pa drugega..." - "Na zavoro, cepec!"
    • Sicer je tukaj v hecu padla ena ideja, ki pa bi jo mogoče morali kar resno obravnavati... Da se na volitvah uvede novo polje s tekstom: _ "Ne podpiram nobenega izmed zgoraj navedenih kandidatov na volilni listi." V kolikor bi 50% volivcev obkrožilo omenjeno polje, se volitve ponovijo, nobeden izmed kandidatov na tej listi, pa ne bi smel kandidirati naslednja štiri leta...
    • - "Imam nekaj prihrankov, pa premišljujem, da bi jih vložil v kakšne sklade, da vrednost naraste. Ti se na to malo bolj spoznaš, mi lahko kaj svetuješ?" - "Prijatelj, samo to ti povem: v tujih rokah edino kurac raste..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.